Plod drveta poznavanja dobra i zla i plod drveta života

dobro i zlo

  • ljudi su ili dobri ili zli

    glasova: 2 22,2%
  • ljudi vođeni unutrašnjim motivima nekad čine dobro nekad zlo

    glasova: 5 55,6%
  • svi su dobri

    glasova: 1 11,1%
  • svi su zli

    glasova: 1 11,1%

  • Ukupno glasova
    9
to je stvar vere i kako shvataš opis pisca koji je optužio đavola za stvaranje zla.
ne pijem tu vodu jer to degradira svemoćno biće koje eonima ne može da reši taj problem.
pogledaj stihove
"i sad postade čovek kao i mi znajući šta je dobro šta je zlo"
imaš imoguće tumačenje da su vanzemaljci stvorili čoveka kao bezazlenog roba...onda se zmija (suprotstavljena reptilska vanzemaljska civilizacija ili rivalska struja u okviru te grupe vanzemaljaca?) umešala genetskom intervencijom i dala čoveku dar da razlikuje dobro od zla ali uz to i kraći životni vek....za originalne kreatore ljudi takav čovek više nije bio koristan jer je gledao svoj interes i nije hteo da dobrovoljno radi kao rob pa su ih isterali sa svog poseda to jest iz raja...
 
imaš imoguće tumačenje da su vanzemaljci stvorili čoveka kao bezazlenog roba...onda se zmija (suprotstavljena reptilska vanzemaljska civilizacija ili rivalska struja u okviru te grupe vanzemaljaca?) umešala genetskom intervencijom i dala čoveku dar da razlikuje dobro od zla ali uz to i kraći životni vek....za originalne kreatore ljudi takav čovek više nije bio koristan jer je gledao svoj interes i nije hteo da dobrovoljno radi kao rob pa su ih isterali sa svog poseda to jest iz raja...
pa dobro, ima raznih teorija i tumačenja.
ja samo kažem da verujem u svebiće tvorca (pazi sad) svega vidiljivog i ne-vidljivog.
 
👍 greška u kucanju "nešto" sam mislio da sam napisao.
mi smo nesto, svetlost je sve, a tama je nista, ako bas hoces dualizam sve-nista, ili postojanje-nepostojanje itd

Jovan 1,9Bješe vidjelo istinito koje obasjava svakoga čovjeka koji dolazi na svijet.
ali ako kaze da ostane u nama, on, svetlost, da i mi budemo svetlost, onda ga samo tama ne obuze, ni nas, jer je tama nista i nistavilo, a mi smo nesto, dok nam je on sve - ja eto tako razumem, a naravno da na svetu ima i mracnih dela
ja samo kažem da verujem u svebiće tvorca (pazi sad) svega vidiljivog i ne-vidljivog.
tu se ne misli na mracno - nevidljivo, nego na sicusno, kao atom
 
Poslednja izmena:
Cuj ja to iz prakse, ne trebaju mi sajtovi :P
Prvo sto uradis kad udjes u ispovedaonicu je da se prekrstis i poljubis ikonu :P
Тајна исповести претпоставља четири елемента:

  1. кајање
  2. исповедање грехова
  3. молитву за опроштај
  4. помирење са заједницом, које се манифестује светим причешћем
naravno da ti treba, ako nešto radiš radi kako treba.
a ti što dodaješ nije obavezno, ja i kad odem ko turista celivam ikone.
 
Тајна исповести претпоставља четири елемента:

  1. кајање
  2. исповедање грехова
  3. молитву за опроштај
  4. помирење са заједницом, које се манифестује светим причешћем
naravno da ti treba, ako nešto radiš radi kako treba.
a ti što dodaješ nije obavezno, ja i kad odem ko turista celivam ikone.
Ma dobro to, ali ne pise kako to izgleda.
 
Pa nadji onda u kanonima, recimo kako se pricescujes, ispovedas, i uloga ikona u tome...
О иконама имаш седми васељенски сабор који је решио питање икона.
О причешћу је излишно говорити, где год отвориш каноне наиђеш на удаљавање од причешћа као епитимију.
 
О иконама имаш седми васељенски сабор који је решио питање икона.
О причешћу је излишно говорити, где год отвориш каноне наиђеш на удаљавање од причешћа као епитимију.
Ko o cemu, on o udaljavanju od pricesca...

Немају све цркве исповедаоницу.
I?
 
Ko o cemu, on o udaljavanju od pricesca...
Па кад је најчешћа дисциплинска мера била удаљавање од причешћа онда види како је причешће и колико је значајно.
Не знам да ли си очекивао информацију да се прво пољуби икона па да се онда исповеда ? Канони нису упутства таквог типа.
 
Па кад је најчешћа дисциплинска мера била удаљавање од причешћа онда види како је причешће и колико је значајно.
Не знам да ли си очекивао информацију да се прво пољуби икона па да се онда исповеда ? Канони нису упутства таквог типа.
Da samo što me je sveštenik opomenuo kad to nisam uradio..
 

Back
Top