Pljuvoliz

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
mda, pljuvoliz je svojevrstan fenomen naše psihologije, tojest..forumaške

šta je pljuvoliz?
pa, pljuvoliz je kada recimo namrkaš nekoga na forumu, kažeš mu da je pglu, nahraniš ga kofom nečega isl..kad ono - taj neko je tvoj prijatelj na listi, a ti zaboravio..

koliko li je bilo tih koji su me adovali kao frenda, ali ja to zaboravim i onda bez pardona opletem po njima

da li tu treba da padne neko apolodžize..?
mm..mislim da ne..

ipak nam je svima iskrenost ovde draža

e sad zamisli da to može da se dešava i uživo, sa stvarnim prijateljima?
morao bi da se smakne kineski osmeh, aj prezjum..

i tako, malo se ližemo, pa se malo pljujemo i sve ukrug

da li je to dobro ili loše? aj sad.
 
Iffffffffffffff kada se sfrendujete kao kolekcionari znački.............Nikada neću skapirati likove koji po forumu imaju spiskove ,,prijatelja" na fejsu popunjene profile...U RL, ah ili nemaju nikoga ili i tamo glume ludilo pa sve redom tapšu po ramenu, gubeći kompas...A posle seruckaju............
 
Primetih da je lizopljuv rasprostraniji. U pepe i reputacijama samo sto vas ne izlizu uzduz i popreko (te fini ste, lepi, pametni), a na javnom usledi zesci pljuv.

mda..ali, nije li to zapravo pravo stanje stvari?

jedna od tekovina foruma (neta) kao..iskrenost?
bez spekulacija i "socijalnih inteligencija", da ne kažem. pritvornosti i licemerja?

sećam se da sam jednom davno trebao da se vidim sa nekim sa nekog drugog foruma i rekoh mu - ako sam te nekada isptičkarao, neću ti se izvinjavati..
valjda je to neki kodeks pljuvoliza, koji uživo ne može da opstane?
 
sad, kako odgovoriti
dal je ovo nekakva metafora za rl pa forum ranjeni iskoristio u svrhu postavke
lista prijatelja na forumu :lol:
time cini mi se granica sajber/rl bledi, nestaje
a i metafora s njom :(

sta da ti kazem
napravi klona pa naizmenicno lizi i pljuj
odrzavaj balans te umiri savest :hahaha1:
 
mda, pljuvoliz je svojevrstan fenomen naše psihologije, tojest..forumaške

šta je pljuvoliz?
pa, pljuvoliz je kada recimo namrkaš nekoga na forumu, kažeš mu da je pglu, nahraniš ga kofom nečega isl..kad ono - taj neko je tvoj prijatelj na listi, a ti zaboravio..

koliko li je bilo tih koji su me adovali kao frenda, ali ja to zaboravim i onda bez pardona opletem po njima

da li tu treba da padne neko apolodžize..?
mm..mislim da ne..

ipak nam je svima iskrenost ovde draža

e sad zamisli da to može da se dešava i uživo, sa stvarnim prijateljima?
morao bi da se smakne kineski osmeh, aj prezjum..

i tako, malo se ližemo, pa se malo pljujemo i sve ukrug

da li je to dobro ili loše? aj sad.
Pljuvoliz je za mene kad opljunes pa polizes sta si ispljuvao bez obzira da li ti je neko na listi prijatelja ili ne.
Meni je to ljigavo.
 
koliko li je bilo tih koji su me adovali kao frenda, ali ja to zaboravim i onda bez pardona opletem po njima

j.ebo prijatelja kojeg, s vremena na vreme, i kad misliš da zaslužuje, ne možeš oplest. Bez pardona.


Oli smo svi licemeri?



Kažu da bi to trebala bit produktivna stvar. Prijateljstvo, oću reć. I ne, ne pričam o vr.
 
moze biti ovako. ovi klonovi se ne kloniraju za dzabe, vec im treba vise uloga. tako su u jednoj inkarnaciji ovakvi u drugoj onakvi. osoba koja je visestruka licnost i treba da ocekuje da ce je ista osoba razlicito dozivljavati u razliitim inkarnacijama.
a moze biti i ovako. sveukupan utisak, avatar, potpis, aktvinost doprinosi formiranju stava i onda nesto napisano vec ima smek koji je nastao iz vizuelnog utiska.
 
Meni ništa ovde nije jasno.....u Rl..postoje licimeri i dvoličnjaci.....što bi to bilo na forumu...ogromna je obaveza imati više kolonova...i manipulisati i *ajebavati se oko toga....nema se ljudi vremena za to...makar ja nemam...i kada imam nemam živaca za to..utrnem od sedenja......
Drugo, ako me neko nervira u vezi određenog stava na nekoj od tema, ne znači da na nekim drugim temama nije debelo u pravu...zašto bi to bilo licemerno...
Ne zanimaju me prijateljstva, na profilu....niti jurim reputacije, što se da videti...dajem ih drugima iskreno, a često puta i ne, jer se prosto ne setim, a svidi mi se post....
Forum bi trebalo koristiti..slobodno, čitati šta te zanima....prihvatiti ozbiljno...ali ovo...klonovi...pljuvolizi...jurenje prijatelja...repki...BOLES bre...
 
JA i Ranjeni Zoro se ovde vodimo pod "prijatelji" a jedan drugog smo napusavali , a ima gomila tema i postova gde je Ranjeni Zoro bio sjajan.
A koliko ima ljudi gde smo se prepirali na jednoj temi a na drugoj se slazemo, e to je forum.
Nema onog licemerja kao u RL gde te kao drug lazno podrzava i tamo gde nisi u pravu.......

Znajte da na forumu nemate ni prijatelje ni neprijatelje imate samo iluziju oko toga.
 
JA i Ranjeni Zoro se ovde vodimo pod "prijatelji" a jedan drugog smo napusavali , a ima gomila tema i postova gde je Ranjeni Zoro bio sjajan.
A koliko ima ljudi gde smo se prepirali na jednoj temi a na drugoj se slazemo, e to je forum.
Nema onog licemerja kao u RL gde te kao drug lazno podrzava i tamo gde nisi u pravu.......

Znajte da na forumu nemate ni prijatelje ni neprijatelje imate samo iluziju oko toga.



ja bik opet da primetim da bi validnije nekako bilo reci da je licemerje vabiti nekoga prijateljem a napusavati se s njim
bilo na forumu bilo u rl
ne?
 
Mislim da ne treba insistirati na razmeni ikakve pljuvacne tecnosti sa ljudima u virtualu, nit dobre, nit lose . Mada sam ja prekrsila taj rul. Nedavno sam se susrela sa ovdasnjom forumasicom (sada ex, ali exelentna persona ili par excellence, kako god) s kojom sam razmenjivala verbalne lizove dok je seckala ovde, te smo pozelele da se i stvarnicki pipnemo. Misljenje o njenoj extremnoj posebnosti se uvecalo a ja sam se osetila ponosnom sto me nosic nije prevario i sto sam nekog takvog upoznala.
Sto se reala tice, na isto se primice. Pazljivo i selektivno. I ruzno i lepo se moze izreci na mnostvo nacina. Ali sincerity je uslov uslova, bio na listi za odstrel ili na listi prijatelja.
 
ja bik opet da primetim da bi validnije nekako bilo reci da je licemerje vabiti nekoga prijateljem a napusavati se s njim
bilo na forumu bilo u rl
ne?

Nisi me razumeo, ko kaze da mu je ovde neko prijatelj ili neprijatelj a da se ne znaju u RL taj ili laze ili je u zabludi.... Kako ja mogu ovde imati a i steci neprijatelja a kako prijatelja a da se pritom nismo ni sreli ni videli u stvarnom zivotu? Niti ista zajedno proziveli.



Zasto ova opcija "prijatelj" na forumu uzimate bukvalno?

Vi ljudu u RL sa svim ljudima sa kojima se druzite nazivate ih "prijateljima" alo mozes imati jednog , dva prijatelja, mislim bukvalno na prave prijatelje. A sve ostalo su ti nazovimo drugovi i drugarice. Kad neko kaze u stvarnom zivotu: "bili smo prijatelji a sada smo neprijatelji". NE, oni u stvari nikada nisu ni bili pravi prijatelji oni su bili samo ljudi koji su se druzili.

Ja govorim o PRAVIM i JEDINIM prijateljima u stvarnom, bukvalnom smislu.

Sta znaci biti prijatelj? E tu mnogi grese.

PS: Ja i Zoro nismo nikakvi ni prijatelji a ni neprijatelji.
 
Poslednja izmena:

Back
Top