Pljacka od strane mobilnog operatera ili nesto drugo?

To se uvodi jer se mahom prepaid koristi kao burner, uzmeš novu karticu, uplatis 500din ako nema ,nazove broj dilera i baci ga.
Više nemam pojma ni jednu osobu a da je na prepaid opciji

Daj bre nemoj da si smešan.
U službi možda ima sjajnih operativaca ali ima mase debila sa blok mozgom.

Ajd zameni sim ne postižeš ništa jer tu je imei od telefona.
Jedino da svi kupe u isto vreme sim kartice i nove telefone i da tad medjusobno podele.
Tada ne postoji ni jedna veza izmedju njih kao novajlijama ni sim ni imei.
I to da uzmu one stare retro modele bez softverskog analiziranja lokacije.
Ostaje pitanje kako će onda da komuniciraju sa "klijentima" koji imaju jedan jedini sim i imei?

Dalje, policija lažira pasoše i lične karte i nikom ništa?
Jel to ta kurtcheva bezbednost?

legija-1.jpg
 
Daj bre nemoj da si smešan.
U službi možda ima sjajnih operativaca ali ima mase debila sa blok mozgom.

Ajd zameni sim ne postižeš ništa jer tu je imei od telefona.
Jedino da svi kupe u isto vreme sim kartice i nove telefone i da tad medjusobno podele.
Tada ne postoji ni jedna veza izmedju njih kao novajlijama ni sim ni imei.
I to da uzmu one stare retro modele bez softverskog analiziranja lokacije.
Ostaje pitanje kako će onda da komuniciraju sa "klijentima" koji imaju jedan jedini sim i imei?

Dalje, policija lažira pasoše i lične karte i nikom ništa?
Jel to ta kurtcheva bezbednost?

legija-1.jpg


Sa obzirom da znam kako fukcionise i te kako znam sta se sve snima i sta sve cuvaju od podataka i koliko dugo.
Jedno je imati neciji IMEI a drugo imati neciji broj koji koristis stalno i mozes da povezes.
Reci mi koji je razlog da se broj registruje? Sta boli kuurac nekog sto i ti kupio broj na trafici i korisito ga jedan dan, nedelju dana ili uzeo kao novi broj.

Jbt imaju podatke od svakog gradjana, cuvaju sms poruke, viber, i sva ostala sranja. Sniaju razgovore kako fixne tako i preko mobilnog a ti mislis da im je IMEI od koristi da nesto saznaju.

Na netu mozes da kupis stare telefone za par stotina dinara do par hiljada dovoljno da nazoves i bacis.

Sta policija radi je jedno, to tebe ama bas nimalo ne pogadja. Pasos i da imas dobru vezu mozes uvek da nabavis. Kostace al ces uvek nabaviti.
 
Sa obzirom da znam kako fukcionise i te kako znam sta se sve snima i sta sve cuvaju od podataka i koliko dugo.
Jedno je imati neciji IMEI a drugo imati neciji broj koji koristis stalno i mozes da povezes.
Reci mi koji je razlog da se broj registruje? Sta boli kuurac nekog sto i ti kupio broj na trafici i korisito ga jedan dan, nedelju dana ili uzeo kao novi broj.

Jbt imaju podatke od svakog gradjana, cuvaju sms poruke, viber, i sva ostala sranja. Sniaju razgovore kako fixne tako i preko mobilnog a ti mislis da im je IMEI od koristi da nesto saznaju.

Na netu mozes da kupis stare telefone za par stotina dinara do par hiljada dovoljno da nazoves i bacis.

Sta policija radi je jedno, to tebe ama bas nimalo ne pogadja. Pasos i da imas dobru vezu mozes uvek da nabavis. Kostace al ces uvek nabaviti.

Idemo redom:

Oni koji su oborili kule bliznakinje kasirali su ih trostruko od Amerike, optužili Bin Ladena i od momenta kad su rekli da ga pogodila raketa iz aviona direkt u čelo ne pominju ga ni pod razno.


E sad pošto su kule bliznakinje bile oborene i naplaćene a Bin Ladena pogodili u čelo, rekli su da free e-mail servisi služe samo kriminalcima.
Krstarica je isto ugasila free e-mail, stiglo naredjenje odozgo.

E-mail servise vode strane službe a super kompjuteri analiziraju ko je kad koju adresu koristio i sa kim se dopisuje.
Gmail, Yahoo mail, Outlook (hotmail) - CIA, mail.ru, yandex mail - FSB
Telekom Srbija jede gov.na daje ti mail adresu samo za odredjene pretplate a onda nije anonimno.

Zatim su pokušali da te preko tih e-mail adresa ubede da im daš broj mobilnog kako ne bi zaboravio šifru
Besplatan planetarni SMS...

Medjutim, izgleda im dosadni papučari i domaćice koje dadoše brojeve mobilnog i nastaviše o svojim kerovima, saksijama sa cvećem, popustima u magazama...

Sada bi da kontrolišu svaki SIM... Znate kule bliznakinje, znate osiguravajuće društvo, znate Bin Laden...
Mislim ako su ga zveknuli onda su rešili terorizam?
 
Idemo redom:

Oni koji su oborili kule bliznakinje kasirali su ih trostruko od Amerike, optužili Bin Ladena i od momenta kad su rekli da ga pogodila raketa iz aviona direkt u čelo ne pominju ga ni pod razno.

I? Kakve sada ovo veze ima sa burner telefonima koji se svugde u svetu koriste za ne bas ciste stvari!?!

E sad pošto su kule bliznakinje bile oborene i naplaćene a Bin Ladena pogodili u čelo, rekli su da free e-mail servisi služe samo kriminalcima.
Krstarica je isto ugasila free e-mail, stiglo naredjenje odozgo.

I !? Opet kakve veze ima!?

E-mail servise vode strane službe a super kompjuteri analiziraju ko je kad koju adresu koristio i sa kim se dopisuje.
Gmail, Yahoo mail, Outlook (hotmail) - CIA, mail.ru, yandex mail - FSB
Telekom Srbija jede gov.na daje ti mail adresu samo za odredjene pretplate a onda nije anonimno.

I ?!? Kakve veze to sada ima sa bilo cim!?

Zatim su pokušali da te preko tih e-mail adresa ubede da im daš broj mobilnog kako ne bi zaboravio šifru
Besplatan planetarni SMS...

A mozes i da odbijes....

Medjutim, izgleda im dosadni papučari i domaćice koje dadoše brojeve mobilnog i nastaviše o svojim kerovima, saksijama sa cvećem, popustima u magazama...

O cemu ti lupetas!?


Sada bi da kontrolišu svaki SIM... Znate kule bliznakinje, znate osiguravajuće društvo, znate Bin Laden...
Mislim ako su ga zveknuli onda su rešili terorizam?

Naravno. Ako nemas sta da krijes sta te boli ***** sto ce neko znati da je to tvoj broj. KAo da si ti bitan faktor a u stvari ih boli ona stvar za tebe, isto kao i za mane i isto kao i za jedno 99.99% grdjana Srbije.
 
Dolazimo do pravnog cinizma:

Ako korišćenje elektronike znači opasnost pa se sprovode mere prevencije unapred (???)
onda zašto ne hapse svakog ko napravi zozovaču metilušu nego reaguju tek kad se desi terorizam tj masovno trovanje?

Zašto ne uzmu podatke od svakog pojedinca koji je kupio praznu flašu za rakiju, jer znate, metil alkohol, Bin Laden...


Zato sto ih boli ***** i zato sto drzava kontrolise tokove droge i mozda joj smetaju oni dileri koji pokusavaju nesto na svoju ruku!?
 
Lično, ostavio sam im broj telefona i uključio lokator i obilazim svašta pa nek se češu...
Ej za šta neradnici dobijaju platu, a da zapnu nešto ono malo op-trt da se oznoje... pa zato i pobegli u službu
Sad bi samo da opravdaju svoj parazitizam

Pa i da nisi ukljucio znaju gde se nalazis.....

Eh da si spomenuo one politicare koji dobijaju platu ( recimo one mamlaze u skupstini ) pa da se pojedem ziv, ovako me boli ***** sta neki "cata" dobija i koliko.
 
Zato sto ih boli ***** i zato sto drzava kontrolise tokove droge i mozda joj smetaju oni dileri koji pokusavaju nesto na svoju ruku!?

Ne opstaje Amerika od kapitalizma i masovne proizvodnje i još masovnije prodaje.
Nego od gudre i oružja a medicina im služi za slične svrhe.
Samo njihova medečina, njihovo oružje i njihova gudra inače sledi no-no

A baš anonimne sim kartice mogu ugroziti biznismene od morala
Oni su i pokrenuli ideju, ne da bi zaštitili nas nego sebe.

Ne treba ti telefon da bi se bavio kriminalom.
Ubijali se ljudi još u pećinsko doba...
 
Kontrola sine, kontrola
Uz cirkusku predstavu okolo
Nemoj da si glup ko pandur

Ide priča a okolo salata...

Stavi nov sistem, sve obrisi formatiraj,nemoj da se povezujes na google i ostale servise. Pricaj nesto nepovezano al cesto o tome pricaj. Recimo destinacije za letovanje, hrana za pse/macke.... sve to lepo na engleskom i posle ces dobijati te reference.
Naravno ako ostavis ukljucen mikrofon....

Sve se kontrolise sada ako cu ja da se neriviram oko toga onda stvareno. Niti sam im bitna licnost niti imaju neke koristi ako mene prisluskuju, isto tako i sa ogromnom vecinom u Srbiji i u svetu.
 
Stavi nov sistem, sve obrisi formatiraj,nemoj da se povezujes na google i ostale servise. Pricaj nesto nepovezano al cesto o tome pricaj. Recimo destinacije za letovanje, hrana za pse/macke.... sve to lepo na engleskom i posle ces dobijati te reference.
Naravno ako ostavis ukljucen mikrofon....

Sve se kontrolise sada ako cu ja da se neriviram oko toga onda stvareno. Niti sam im bitna licnost niti imaju neke koristi ako mene prisluskuju, isto tako i sa ogromnom vecinom u Srbiji i u svetu.

Njihovo dvorište - njihove igračke - njihova pravila...
Nego šta oni imaju sa našim dvorištem?
 
Ne opstaje Amerika od kapitalizma i masovne proizvodnje i još masovnije prodaje.
Nego od gudre i oružja a medicina im služi za slične svrhe.
Samo njihova medečina, njihovo oružje i njihova gudra inače slefi no-no
I? pa tako Amerika opstaje vec 2 veka.....

A baš anonimne sim kartice mogu ugroziti biznismene od morala
Oni su i pokrenuli ideju, ne da bi zaštitili nas nego sebe.

Jedino ako svaki put menjas telefon i uzimas nov i opet imas software-e koji imaju mogucnost da pronalaze pattern-e
Prepoznaju glas, jbt imas i u normalnoj "prodaji" software za racunar koji moze da izvuce lice i lik slikan "krompirom"
Ono sto gledas u tim spijunskim filmovima i slicnim glupostima je odavno ovde i prisutno.

Ne treba ti telefon da bi se bavio kriminalom.

Naravno al opet kakve to veze ima kada se koristi.
 
Njihovo dvorište - njihove igračke - njihova pravila...
Nego šta oni imaju sa našim dvorištem?

Pogledaj Amazon, onaj Bezos presisao drugog na listi za nekih 50% i to nakon sto je bivsoj ispaltio nekih 40milijardi
Covek za 2 godine zaradio i povecao svoju imovinu za 70milijardi, i svake godine ce biti bogatiji.

Informacija je najbitnija i nacin na koji ces doci do nje. U njegovom slucaju zameni to sa proizvodom.
Ko nabrze dostavi prozivod ili informaciju ( ili dodje do njih ) ce najbolje proci.
 
Dakle naše ministarstvo dobilo direktivu od Amerike da se identifikuje svaki SIM?
Čisto sumnjam da su se oni toga setili...
Ne,nego su prepisali od mnogih drzava.
Dzabe im naprimer kad na lokaciji gde je izvrseno ubistvo imaju spisak brojeva koji su koristili predajnike,kad su telefoni kupljeni na pijaci a brojevi u trafici,i ne zna se ko ih koristi?Zar nisi o tome razmisljao?
Rusi su posle teroristickog napada na aerodromu u Moskvi uveli da se svi brojevi registruju,zato sto im se izvukao jos jedan sa kime su komunicirali bombasi,bas takav broj,neregistrovan.A telefon su mogli da kupe u Bangladesu i donesu ga preko granice,znaci i preko imei telefona nisu mogli da ga uhvate.
 
E pa vidis mene upravo ovo najvise zanima.Ukoliko se telefon sam kaci na net,kako da predupredim tu situaciju da mi te predinstalirane aplikacije i bilo koje druge ne skidaju lovu sa racuna? Jel tu resenje da gooogleplay podesim tako da se aplikacije ne apdejutju same? To mi pojasni...

Ocigledno da postoji neki nacin prevencije,cim mi je ova operaterka prvi put u poslovnici pokazivala na telefonu prenos podataka i skidala to rucno....ma sve sto bi moglo da skida stanje na racunu...

Po kom osnovu sam ja kao pripejd korisnik u podredjenijem polozaju od nekoga ko je postpejd? Zasto bi se te aplikacije uopste aktivirale i kako to da ne mogu taj problem da rese i sistemski ih blokiraju ili objasne kako da ih sam storniram? Ja kao korisnik prijavim problem,oni oni ga identifikuju i daju uputstva.Npr. kao oni u korisnickom servisu koje ja uzgred budireceno nisam ni zvao,a mozda sam trebao,jer su oni u centrali ocigledno kvalifikovaniji od ovih iz poslovnica.
Pobrkao si mnogo toga...

Operater (koji god da je) nema veze sa podešavanjem tvog telefona niti sa podešavanjem tvog google naloga.
TI treba da znaš (ili da daš nekome ko zna) da podesiš da se aplikacije ne apdejtuju automatski (ili da se apdejtujju samo preko wi-fi). To nema veze sa operaterom.

Druga stvar, opet ti treba da znaš da, ako si na pripejdu, isključiš prenos podataka ako ti trenutno nije potreban. (narodski rečeno - da isključiš internet). Neznanje nije izgovor.

Nikakva razlika između pripejda i postpejda ne postoji što se tiče potrošnje podataka. Osim što ti kad ostaneš bez kredita, ostaneš i bez usluge, a postpejd plaća iznad iznosa svog mesečnog paketa.

Apdejtovanje aplikacija nije nikakav PROBLEM koji bi trebalo rešavati. To je sistemska stvar, postoji otkad postoji i android kao sistem. Aplikacije se unapređuju po pitanju funkcionalnosti, bezbednosti illi makar estetike.
 
Neograničeno u mreži, neograničeno druge mreže, neograničeno fiksna svi gradovi, neograničen broj sms-ova
pa onda neograničeno m:tel republika srpska, neograničeno m:tel crna gora
ograničeno m:tel austrija....

Samo mts za 1.499 (ako imate svoj telefon)
Gluposti...Prvi koji je uveo neograniceno ka svim mrezama je VIP... I tarifa je bila 1100 din bez telefona..MTS je trula drzavna firma koja MORA da propadne jer je katastrofa.
 
Gluposti...Prvi koji je uveo neograniceno ka svim mrezama je VIP... I tarifa je bila 1100 din bez telefona..MTS je trula drzavna firma koja MORA da propadne jer je katastrofa.

Poštedi me ROBOVSKIH LOGIKA

Svaka država ima državnog operatera pa i one vaše najomiljenije
Svaka firma može da propadne ako neko iz vlasti ima ličnu korist od toga.

Neko konstantno namešta tezgu smrdljivom VIP-u preko Telekoma
Ladno me zvali iz VIPa na mts broj da me muntaju, toliko im se žurilo da nisu primetili da mi tek prvi od 24 meseca.
Svadjam se sa mts-om, prečesto ne biram reči ali ih ne menjam ni pod razno
Moje pare neće ići ni Švabama ni Bugarinu
 
Poštedi me ROBOVSKIH LOGIKA

Svaka država ima državnog operatera pa i one vaše najomiljenije
Svaka firma može da propadne ako neko iz vlasti ima ličnu korist od toga.

Neko konstantno namešta tezgu smrdljivom VIP-u preko Telekoma
Ladno me zvali iz VIPa na mts broj da me muntaju, toliko im se žurilo da nisu primetili da mi tek prvi od 24 meseca.
Svadjam se sa mts-om, prečesto ne biram reči ali ih ne menjam ni pod razno
Moje pare neće ići ni Švabama ni Bugarinu
Ti si taj koji orbuje ne ja... Bas zato ja ad mi ne vaja MENJAM ne ***** zivu silu jel Telekom, VIP ili Kurta iliMurta...
 
4b8a4b9.jpg


Ne znam da li se nekome do sada desavalo,ukoliko ovde medju vama jos ima pripejd korisnika,da kada uplatite kredit bilo u poslovnici bilo u kiosku (recimo 500 din),mobilni operater (u mom slucaju je to MTS) krene da vam skida novac sa racuna,a da vi pritom niti surfujete po internetu,niti saljete SMS poruke,niti razgovarate!

Pa je tako bilo situacija da mi od tih 500 din posle samo pola sata ostane 300 din na racunu posle provere stanja na onom cuvenom njihovom *100#,a da je telefon stajao na polici moje sobe bez da ga je iko takao?!?

PO KOM OSNOVU SE MENI SKIDA NOVAC SA RACUNA?

Kada sam prvi put pre par meseci bio u jednoj od njihovih poslovnica,receno mi je da su se pojavile neke aplikacije (koje koliko ja znam nisam instalirao) i apdejt koji mi vuce kredit,tako da mi je radnica sve to pogasila rucno,na sta sam joj se zahvalio,jer realno oko mobilnog i uopste tehnike ne znam gotovo nista,samo toliko da pozovem i primim poziv posaljem SMS i eventualno surfujem po netu tipa proverim mejl,odem na YouTube,vidim sta ima na Krstarici..itd kave igrice,instaliranje aplikacija i dodatnih usluga i ostale pi*ke materine,to me bre ne zanima.OK nije mi refundiran novac i nije to toliko ni bitno,koliko sama situacija da se izgleda te aplikacije pojavjuju opet ne znam ni ja kako,i opet ja na kiosk i opet uplata,kad ono nema 70 din na racunu posle recimo dva sata dok sam doruckovao i poradio nesto u stanu?!

Uopste nije korektno da tako ljudima nestaje novac sa racuna,pa iako je verovatno neka sistemska greska,kajem sto nisam pazljivije pratio pa da sam gasim te aplikacije I koliko toliko umanjim stetu,nego svaki put moram da se klatim do MTS-a.

I nije tu kraj mukama,s obzirom da imate u tim poslovnicama svakakve (ne)radnike koji prebacuju odgovornost na vas,koji ne bi da se petljaju sa tim uz izgovor da oni nemaju nikakve veze sa aplikacijama,niti zele da makar lociraju problem i ukazu ti na njega kako ne bi moral vise da dolazis,ili upute te na kvalifikovanije radnike u centrali koji mogu da vide od toga koje si web sajtove posecivao,skinu ti listinge poziva,sms-a i jos gomilu cuda u svakom trenutku...a kamoli kojim povodom mi se topi kredit...

Da pojasnim za kraj,meni pripejd kao opcija vise odgovara,jer uplacujem koliko hocu i koristim tel. kad hocu,pa samim tim ocekujem da kada god okrenem famozni *100# iznos kredita bude netaknut...i nemam nameru da prelazim na postpejd niti mi se to finansijski isplati.

Zna li neko o cemu se ovde radi? Da li je u pitanju perfidna pljacka i vadjenje na sistemsku gresku ili nesto drugo,kao npr. povecanje broja postpejd pretpalnika i pritisak da se uzimaju kojekakvi paketi?
То о чему ти пишеш важи само за обичне моб. телефоне ...:huh:

Да би то важило за смарт моб. телефоне, кад завршиш рад са телефоном ..обавезно га искључи и извуци батерију ...:aha2:
 

Back
Top