Plavuše - sinonim za "glupost" ili..?

Da su plavuše sinonim za "glupost" govori podatak da glumica Šeron Stoun ima skoro isti IQ koji je imao Ajnštajn. Tako da sam na mestu muškaraca,nekih plavuša bi se čak i pribojavala!
Ali... stereotipi su čudo!
A koga to briga za njen iq ili bilo ciji ,za m/z odnose je bitnija neka druga inteligencija ,da ne kazem i nepismen zna da voli i opstane u vezi-braku
 
Takva je tema.Da'l su plavuše stvarno glupe ili je to samo stereotip.
Za mene ni iq ni diploma nisu parametar pameti,nego sposobnost opstanka,znaci starleta je pametnija koja bez skole stekne vise, a kad se pojavi jedna u milion poput milice jokanovic samo covek skine kapu i pokloni se,ali to jasno povlaci neke druge minuse na drugim poljima opet za mene bitnije u zivotu
 
Za mene ni iq ni diploma nisu parametar pameti,nego sposobnost opstanka,znaci starleta je pametnija koja bez skole stekne vise, a kad se pojavi jedna u milion poput milice jokanovic samo covek skine kapu i pokloni se,ali to jasno povlaci neke druge minuse na drugim poljima opet za mene bitnije u zivotu
Nisu ni za mene. Obično ljudi sa visokim koeficijentom inteligencije i ne naprave ništa bitno u životu. Čast izuzecima.Diploma vredi ko je zna kasnije dobro unovčiti.Ali...niko nije savršen. Verovatno zato što tako i treba.Svakom je bog dao bar po nešto.
 
Legendarni psihijatar Sigmund Frojd nas savjetuje kako da prepoznamo glupe ljude;

"Prvi znak ljudske gluposti je potpuno odsudstvo stida."



ima smisla


femen_6.jpg
 
Od tih iz starih filmova, Loren Bekol, ah, kakav karakter, temperament, plavuša prepič..moj tip plavuše (:
msm nisam n ikad imao tu podelu strogo plave, crnke, crvenokose...i sfe...

Moja omiljena je Loren Bekol, znao je Bogart da odabere. Volim naročito njen glas i izdužene crte lica sa onim mackastim očima.

Licno mislim da se glupa plavuša odnosi na određeno ponašanje, spuštanje sebe ispod muškaraca i traženje podrške od istih uz glumu nejakosti. To je određeni tip žena kojima je pripadala MM. Ona polugola u bundi izmedju vojnika u uniformi. Odabir haljine ne po estetici nego po golotinji. Moj pojam za takvo ponašanje je Bekvalac. Unjkanje, ako ima suknju dobro jeste, a u biti racundzija. Takve muškarce biraju i sve super dodje izmedju njih dok se takve ne nameću kao model devojkama.
To nije moj životni ukus ni u jednoj kategoriji.
I na platnu i u životu me privlače drugačije zene i lično danas volim da vidim Rejcel Vajs, Nikol Kidman, Dzulijen Mur, Kejt Blancit i te takve...nezavisno od boje kose...nemam kapacitet da laskam muškarcima.
 
U suštini je to sve šala, mada ima i ona "u šali pa privali".. :D
Najnovija šala o plavušama :D

Dvije plavuše na kafi, tek će jedna:
-Nova godina pada u petak?
Kaže druga:
-Joj, samo da ne bude 13-ti.. :mrgreen:


Ne znam kako neko može da se nasmeje ovako predvidivom vicu.
To je prekopirani vic za policajca, za Bosanca i šta znam za koga sve ne.
Neno, hajde da ne pričamo o tuđoj gluposti.
 
Ne znam kako neko može da se nasmeje ovako predvidivom vicu.
To je prekopirani vic za policajca, za Bosanca i šta znam za koga sve ne.
Neno, hajde da ne pričamo o tuđoj gluposti.
Bosanci, crnogorci, piroćanci, lale, ere, plavuše, policajci.. i mnoge druge vežu šale i vicevi. i to je tako, ništa drugo zlonamjerno i sa namjerom za nekako vrijedjanje. Već sam napisao da su plavuše u ovoj "priči" iz milošte kao (mnogima) najomiljenije u ženskom rodu.
Kako tema asocira na "plavuše i glupost" već uveliko smo konstatovali i zaključili da je to sve od neke milošte i dobronamjenog peckanja, zadirkivanja..
Nigdje i niko nije dokazao suprotno.. gluposti i glupaka ima gdje god se okreneš i nigdje nisu vezane za izgled, pol ili tako nešto.

Uglavnom, pokušavamo? pisati pozitivno i dobronamjerno, pa i interesantno, tako da mjesta nekom vrijedjanju ili nečijem etiketiranju gluposti nema mjesta.
 

Back
Top