Quantcast

Plavuše - sinonim za "glupost" ili..?

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
66.097
ispravnost tumačenja krije se u smajliju
u pokusaju ironije nisi ni shvatila koliko si u pravu.

kad ljudi razgovaraju oni ne slusaju samo reci, oni citaju i govor tela, mimiku, gestikulaciju i tacno razumeju sta je onaj ko prica zeleo da kaze jer se iste recenice mogu protumaciti na razlicite nacine, od saljivog tona do uvrede.

pisana komunikacija je izuzeta tog "citanja" i zato je puna nesporazuma.

iz tog razloga su i razvijeni smajliji i jos neka pravila kao na primer da se pisanje velikim slovima smatra da se deres.
smajliji upravo sluze da bi se "ublazila" ili "pojacala" smisao onog sta govoris
njima pokusavas da simuliras govor tela

Poruka
8.462
Nevezano za plavuše i njihovu "glupost" iz milošte.. glupost ne bira boju kose, tena.
Da li su plavuše sinonim za glupost, uzet ćemo u obzir kako definisati glupost, tj kako raspoznati glupe ljude?

Legendarni psihijatar Sigmund Frojd nas savjetuje kako da prepoznamo glupe ljude;

"Prvi znak ljudske gluposti je potpuno odsudstvo stida."

Dakle, kada se nađete u situaciji da vas je sramota zbog tuđeg ponašanja ili izjave, ili se čudite nekim suludim postupcima - odmah znate sa kim imate posla.

U prošlom vijeku plavuše su postale metom seksističkih napada i stereotipa po boji kose, vezujući ih za nedostatak inteligencije? To je posebno izraženo u vicevima o plavušama.
Prvi stereotip o glupim plavušama prvi se put pojavio u romanu „Muškarci više vole plavuše“, prema čemu je i snimljen film, 1928. godine, sa Marilyn Monroe u glavnoj ulozi.

Medjutim, logičnim razmišljanjem shvatićemo da ti stereotipi o glupim plavušama uopšte nije tačan, niti imaju veze sa razumom.
Ali.. ipak ima nešto. Naučno je dokazano da muškarci uz plavuše postanu gluplji. :hahaha: Gluplji u smislu što misle da su eto kao takve "(pri)glupe" :eek: pa misle da će se više svidjeti, ako se spuste na "njihov nivo" a samim tim oni ispadaju glupi. :mrgreen: mslm, nauka je to već "dokazala".

Šta mislite, ima li nekog smisla a i opravdanja za predrasude o "glupim" plavušama?
Plavuše su, u zapadnim okvirima, najrjeđi tip žene. Također, boja kose je povezana uz estrogen i plodnost.
Dakle, to su najženstvenije žene- bar u teoriji, najpoželjnije (Gentlemen prefer blondes).

A što se ne može imati- a najčešće ne može- onda se podcjenjuje i omalovažava.

difrent from others...

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.946
Pozivam se na svakog, ili bilo koga ko ima nešto smisleno i pametno da kaže, kao što je

Istinito, tačno i neupitno. a da li je ili nije "bolestan", nema veze sa temom.
argumentum ad hominem za frojda. jer on totalno poremeceni um koji ima misiju unistavanja goja, NIKAKO ne moze da bude pokretna tacka

Poruka
8.462
Kakve ima veze? Većina žena su wanna be plavuše.Muče se i farbaju da budu plave.
A nije, u krivu si. Ja nisam baš znalac tih medijskih fora, no iznenadio sam se kad sam naletio slučajno u nekom članku na popis hollywoodskih glumica koje su prirodne plavuše, a obojile su kosu u crveno, smeđe, crno,... Jedna je i ona iz Eastwoodove eutanazije, Hillary Swank (ili tako nekako).

Možda to nađem...

Izguglao sam, pa eto, ima svačega...

https://www.insider.com/photos-cele...en-locks-but-shes-naturally-a-dark-brunette-8

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/g4786/celebrities-natural-hair-colors/

Manastirka

Poznat
Poruka
9.738
A nije, u krivu si. Ja nisam baš znalac tih medijskih fora, no iznenadio sam se kad sam naletio slučajno u nekom članku na popis hollywoodskih glumica koje su prirodne plavuše, a obojile su kosu u smeđe, crno,... Jedna je i ona iz Eastwoodove eutanazije, Hillary Swank (ili tako nekako).

Možda to nađem...
To je fora da izgledaju pametnije. :hahaha:

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
33.640
Мушкарац ће деловати као теле/глупље поред били какве жене која му се јако свиђа. И обрнуто. Када смо заљубљени, помало смо тупави. И то јесте најбољи осећај :) Збогом памети!

А што неке тангирају те пошалице, не знам. Ко уме, треба да их искористи. Ко не уме нека гледа и учи :lol: :smajlikojihvatabeleske:

N3Wz

Iskusan
Poruka
5.306
Nevezano za plavuše i njihovu "glupost" iz milošte.. glupost ne bira boju kose, tena.
Da li su plavuše sinonim za glupost, uzet ćemo u obzir kako definisati glupost, tj kako raspoznati glupe ljude?

Legendarni psihijatar Sigmund Frojd nas savjetuje kako da prepoznamo glupe ljude;

Dakle, kada se nađete u situaciji da vas je sramota zbog tuđeg ponašanja ili izjave, ili se čudite nekim suludim postupcima - odmah znate sa kim imate posla.

U prošlom vijeku plavuše su postale metom seksističkih napada i stereotipa po boji kose, vezujući ih za nedostatak inteligencije? To je posebno izraženo u vicevima o plavušama.
Prvi stereotip o glupim plavušama prvi se put pojavio u romanu „Muškarci više vole plavuše“, prema čemu je i snimljen film, 1928. godine, sa Marilyn Monroe u glavnoj ulozi.

Medjutim, logičnim razmišljanjem shvatićemo da ti stereotipi o glupim plavušama uopšte nije tačan, niti imaju veze sa razumom.
Ali.. ipak ima nešto. Naučno je dokazano da muškarci uz plavuše postanu gluplji. :hahaha: Gluplji u smislu što misle da su eto kao takve "(pri)glupe" :eek: pa misle da će se više svidjeti, ako se spuste na "njihov nivo" a samim tim oni ispadaju glupi. :mrgreen: mslm, nauka je to već "dokazala".

Šta mislite, ima li nekog smisla a i opravdanja za predrasude o "glupim" plavušama?
Plavuše mi nimalo nisu privlačne, čak naprotiv, veoma odbojne.

A znam ljude koji se na to lože katastrofalno puno.

Nekad ranije je to bio veliki kink, a sada je nebitno. Ionako žene farbaju kosu i prave fazone na svakih par meseci, ko će to sve da isprati.

"Promenila sam boju kose, sada je svetlija"

A kosa ista. Nema promene. Ili je promena bukvalno 3% drugačija. Ali one hoće da ti to voliš i ceniš, a tebi kao muškarcu je to sasvim odbojno osim ako nisi žešće isfeminiziran.

Šalim se, naravno, ali boja je potpuno nebitna na kraju. Pitanje je kako su vicevi o plavušama uopšte nastali?

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
24.038
u pokusaju ironije nisi ni shvatila koliko si u pravu.

kad ljudi razgovaraju oni ne slusaju samo reci, oni citaju i govor tela, mimiku, gestikulaciju i tacno razumeju sta je onaj ko prica zeleo da kaze jer se iste recenice mogu protumaciti na razlicite nacine, od saljivog tona do uvrede.

pisana komunikacija je izuzeta tog "citanja" i zato je puna nesporazuma.

iz tog razloga su i razvijeni smajliji i jos neka pravila kao na primer da se pisanje velikim slovima smatra da se deres.
smajliji upravo sluze da bi se "ublazila" ili "pojacala" smisao onog sta govoris
njima pokusavas da simuliras govor tela
čitanje raznih facijalnih ekspresija dekoncentriše i ne da ti da se fokusiraš na sagovornikove reči.
ti nisi lovac na mimike i mahanje rukama i trebalo bi da čuješ šta sagovornik želi zaista da ti saopšti a ne šta želi da ti prećuti
nisu nas učili da govorimo da bi smo tu veštinu zamenili znacima.
i zašto bi se time bavio uostalom? to prepusti ljudima koji godinama uče kako da gestikulaciju tumače sa čovekovog lica i otkrivaju šta sagovornik izgovara bez komunikacije sa ciljem da se razotkrije laž ili tajna
a nama običnim ljudima dajte reči da se razumemo.
zato opet pitam
da li su i naučnici postali glupi dok su se bavili analizom žena plave kose?

Poslednja izmena:

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
66.097
čitanje raznih facijalnih ekspresija dekoncentriše i ne da ti da se fokusiraš na sagovornikove reči.
ti nisi lovac na mimike i mahanje rukama i trebalo bi da čuješ šta sagovornik želi zaista da ti saopšti a ne šta želi da ti prećuti
nisu nas učili da govorimo da bi smo tu veštinu zamenili znacima.
i zašto bi se time bavio uostalom? to prepusti ljudima koji godinama uče kako da gestikulaciju tumače sa čovekovog lica i otkrivaju šta sagovornik izgovara bez komunikacije sa ciljem da se razotkrije laž ili tajna
a nama običnim ljudima dajte reči da se razumemo.
zato opet pitam
da li su i naučnici postali glupi dok su se bavili analizom žena plave kose?
o Boze.. :mrgreen:

naravno da nisi lovac..ne bavis se time...to je nesto prirodno..kad razgovaras sa nekim ti podsvesno detektujes njegovo ponasanje i na taj nacin desifrujes njegove reci...

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
24.038
o Boze.. :mrgreen:

naravno da nisi lovac..ne bavis se time...to je nesto prirodno..kad razgovaras sa nekim ti podsvesno detektujes njegovo ponasanje i na taj nacin desifrujes njegove reci...
Desifruješ nečije reči samo ukoliko ti nešto nije bilo jasno u razgovoru pa se pitaš šta je sagovornik hteo zaista da ti saopšti, još ako je malo kolutao očima to je siguran znak da je mnogo toga ostalo nedorečeno između vas... :lol:
U svim ostalim slučajevima nemaš potrebu da dešifruješ razgovore jer nam reči služe za razumevanje a ne znaci koji ostavljaju mesta za opciono shvatanje izrečenog
ako pažljivo slušaš šta sagovornik hoće da ti kaže dovoljne su ti samo reči.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.081
Riječi često nisu dovoljne.. koliko puta mi je rekla ne, ali njene oči, usne, pokreti.. mi "govore" suprotno.
A šta sam htio da kažem?? :D pa nemam pojma, o plavušama je riječ :lol:
Kao prvo jasno i nedvosmisleno sam naglasio "nevezano za plavuše i njihovu "glupost" iz milošte.. glupost ne bira boju kose, tena."
ili; "logičnim razmišljanjem shvatićemo da ti stereotipi o glupim plavušama uopšte nije tačan, niti imaju veze sa razumom. "
Pa drage naše plavuše ako niste skontale.. :eek::eek: :mrgreen: niste jedine, ne brinite.. nisu ni mnogi drugi. Neki jesu..jedini koji su ovdje "glupi" smo mi nekada pored vas :hahaha:
Šta je dobro.. dobro je da nas takve "glupe" prihvatate, volite, ne bježite od nas, nije vas blam.. :cmok2: ..šta bi mi bez vas! :heart:

Poslednja izmena:

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
66.097
Desifruješ nečije reči samo ukoliko ti nešto nije bilo jasno u razgovoru pa se pitaš šta je sagovornik hteo zaista da ti saopšti, još ako je malo kolutao očima to je siguran znak da je mnogo toga ostalo nedorečeno između vas... :lol:
U svim ostalim slučajevima nemaš potrebu da dešifruješ razgovore jer nam reči služe za razumevanje a ne znaci koji ostavljaju mesta za opciono shvatanje izrečenog
ako pažljivo slušaš šta sagovornik hoće da ti kaže dovoljne su ti samo reči.
ok

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.