Plate sudija idu do 146.000 dinara, lekarima rast od 10, prosvetarima 9, sestrama 15 odsto

pa o tome ti i govorim upravo....ja nisam mogao da verujem koliko su im uvećane plate u odnosu na ostale pošto znam dosta njih i meni keva radi u bolnici i znam koliko ostale službe imaju malu platu u odnosu na sestre više nego duplo bolničari,neovatelji,servirke,čistačice....svestan sam da kod nas nikad ništa neće da se promeni i da smo mi bolesno društvo i da će kod nas najveću platu mati ljudi koji najmanje rade i kji umaju najveći učinak to važi za javni sektor i držvanu službu tu je najveća bolest i da tu uvek prosperiraju najviše neradnici,uvlakači ,lažne diplome....
 
nisu,ali sve imaju 60.000 i hvale se kako imaju nikad veće plate a učinak im baš nije shodno tome kod nas sve ide na uravnilovku i sve je linearno kao u komunizmu radio ne radio svira ti radio....
Немају медицинске сестре плату од 60 000 динара, него су прорежимски таблоиди прогласили да су повећане плате за 60 000 медицинских сестара у Србији.Треба мало и прочитати вест а не само лупати као отворен прозор.

Плату од 60 хиљада има лекар опште праксе, а сестре ће имати 40-45 хиљада динара, после овог силног повећања од којег се врти у глави.



to je razlika između nas i zapada tamo se ceni,kvalitet,učinak a ovde kod nas politička pripadnost,lepši nokti i silikoni...

Ех, тај запад.Шта да радимо када ми никада нисмо припадали западној цивилизацији, и када су сви покушаји да се овде уведу западне вредности једноставно пропали.Покушали су Обреновићи, Карађорђевићи,делимично чак и комунисти ("учити, учити и само учити", масовно описмењавање и касније образовање), ДОС-овци, и Вучић (протестантизам и сличне приче) и нико није успео.Све је то пропало, јер Србин никада није био запада.
 
pa o tome ti i govorim upravo....ja nisam mogao da verujem koliko su im uvećane plate u odnosu na ostale pošto znam dosta njih i meni keva radi u bolnici i znam koliko ostale službe imaju malu platu u odnosu na sestre više nego duplo bolničari,neovatelji,servirke,čistačice....svestan sam da kod nas nikad ništa neće da se promeni i da smo mi bolesno društvo i da će kod nas najveću platu mati ljudi koji najmanje rade i kji umaju najveći učinak to važi za javni sektor i držvanu službu tu je najveća bolest i da tu uvek prosperiraju najviše neradnici,uvlakači ,lažne diplome....
uvek bilo...bar poslednjih 100 godina
 
Uzmite vi deftere pa prostudirajte broj stanovnika.
"Značaj Osmanskog carstva za opstanak pravoslavnog slavenstva na Balkanu

Pokušaj obnove Bizantijskoj carstva

Османско царство је прво уништило средњовековне балканске хришћанске државе, које би биле много боља брана од латинизације и асимилације, него што је то био неки султан у Цариграду.
U vas je to , što u 19. vijeku reko Masimo Tapareli, markiz od Azeglija - "Stvorili smo Italiju, sada moramo stvoriti Talijane."
То је западноевропски модел формирања нације, када елите формирају националну државу и онда шире националну свест на целу популацију државе.На то су утицали бројни фактори-сукоб папства и световне власти, реформација, формирање буржоазије, одумирање феудализма и почетак капиталистичког начина производње.

То није било примењиво код Срба и на Балкану уопште , јер свих тих бројних фактора није било.Срби, Бугари, Грци нису имали сукобе папе и владара, реформацију, буржоазију и нису на тим основама могли формирати нацију.Они су нације формирали кроз тежњу ка обнављању средњовековних држава и аутокефалности својих цркава.
 
prvi koji će da im podmetne nogu...to su sindikalci...koji rade po direktivi direktora
Радници морају да оснују нове синдикате и да се боре за своја права.То није лако, али док радници не почну да се боре неће им се побољшати положај.
 
Радници морају да оснују нове синдикате и да се боре за своја права.То није лако, али док радници не почну да се боре неће им се побољшати положај.
dok srpski građani ne ukapiraju šta je Prvi Maj...nema boljitka...bezlična gomila bizgova, koja hoće da ždere i loče besplatno...a sve što je besplatno, na kraju izađe tri puta skuplje
 
U danasnjoj Srbiji najbolje je biti "Izvrsitelj".
Ali, ja bi se zadovoljio da mi dozvole da budem "Carinik". Plata mi nije potrebna, sam cu sebi uplacivati penziono i socijalno.
Ako ne moze to, onda da budem "Sudija", plata mi nije potrebna.

O cemu vi ovde?
Па ти буди извршитељ, цариник или судија, ко ти брани?
 
Радници морају да оснују нове синдикате и да се боре за своја права.То није лако, али док радници не почну да се боре неће им се побољшати положај.
kad radnik napravi mercedes onda ce imati dobru platu.
 
klasicno predizborno podmicivanje budzetskog sektora da bi dali SNS-u jos 4 godine vlasti....

A vi narode zaboravite da su vam vec onomad smanjili plate za 15-20%
pa to je opet uvezena kapitalisticka strategija.....................prodavnica oce da poveca cene cipela za 10 posto, pa povecaju cenu cipela za 30 posto, a par dana kasnije ,krupnim slovima ispisu: SMANJENJE CENA I DO 20 POSTO.......................a kapitalisticke ovce navale i sve pokupuju.
 
Da, pitanje je samo vremena kad ce nesto da poskupi (struja vec jeste), jer nikad nisu dali a da ubrzo nesto na drugoj strani nisu i uzeli.

I da je plata 1000E, podigli bi cene ili poreze da ni sa tim novcem covek ne moze da zivi kulturno.
pa logicno...........tako je svuda po svetu..............PROSECNI SVAJCARSKI PAR SA DVE PROSECNE PLATE IZDRZI "DO PRVOG" ................nema akumulacije. U CELOM SVETU PROSECAN GRADJANIN JE PLACEN TACNO TOLKO KOLKO DA PREZIVI "DO PRVOG"................pa ko oce, oce , ko nece otvara firmu pa onda krade sve od reda ukljucujuci i drzavu.
 
Османско царство је прво уништило средњовековне балканске хришћанске државе, које би биле много боља брана од латинизације и асимилације, него што је то био неки султан у Цариграду.

То је западноевропски модел формирања нације, када елите формирају националну државу и онда шире националну свест на целу популацију државе.На то су утицали бројни фактори-сукоб папства и световне власти, реформација, формирање буржоазије, одумирање феудализма и почетак капиталистичког начина производње.

То није било примењиво код Срба и на Балкану уопште , јер свих тих бројних фактора није било.Срби, Бугари, Грци нису имали сукобе папе и владара, реформацију, буржоазију и нису на тим основама могли формирати нацију.Они су нације формирали кроз тежњу ка обнављању средњовековних држава и аутокефалности својих цркава.

Zapamti dobro, Osmansko carstvo je sačuvalo pravoslavlje na Balkanu.
Bez njega bi pravoslavlje bilo zatrto.
A Srbi su nacija napravljena u 19. vijeku od pravoslavaca.
Da nije bilo OC , Beograd bi se danas zvao Nandorfehervar.
 
Zapamti dobro, Osmansko carstvo je sačuvalo pravoslavlje na Balkanu.
Bez njega bi pravoslavlje bilo zatrto.
A Srbi su nacija napravljena u 19. vijeku od pravoslavaca.
Da nije bilo OC , Beograd bi se danas zvao Nandorfehervar.
Да није било ширења Османског царства на Балкан, опстале би независне и православне Србија, Бугарска и Грчка( Византија).То би била нека потпуно другачија историја и ти не можеш знати шта би у том случају било са православљем.
 

Back
Top