Plate administratora sistema

Emperor Zoran

Obećava
Poruka
92
Ja sam administrator sistema u jednoj većoj poznatoj domaćoj kompaniji. Radim unutar IT sektora koji se sastoji od više službi. Moja služba se bavi mrežom, virtualnim okruženjem, severima, web sajtovima i raznim servisima. Takođe delujemo kao viša tehnička podrška kod komplikovanih korisničkih problema i zahteva. Ono što mene interesuje koliko vi, moje kolege administratori, zarađujete. Moja plata je 70000 dinara. Moj posao je veoma udoban, srećan odlazim na posao i srećan se vraćam. Uživam u rešavanju problema i u razvijanju našeg sistema, ali 70000 dinara postaje jako mala plata. Kako najbolje pregovarati za veću platu? Interesuju me takođe vaša iskustva sa uslovima rada? Kao što sam već rekao uslovi mog radnog mesta su odlični.

ljubota

Poznat
Poruka
8.177
jesi se pohvalio?
aj i ja da se iskukam...radim programiranje cnc masina,plata mi je oko 2000e + regres 1300e + božićnica + povracaj poreza itd...
Ono što mene sada interesuje,kako najbolje pregovarati za veću platu.2000e postaje jako mala plata,a sva tri automobila su mi na benzin,a 21 vek...ljudi prelaze na električne,a ja još na benzinu...kako pregovarati,polovan porše dođe 70000e,sa ovako malom platom nema šanse skoro da dođem do njega.Pomozite dobri ljudi.Kako vi rešavate vake probleme?

Emperor Zoran

Obećava
Poruka
92
jesi se pohvalio?
aj i ja da se iskukam...radim programiranje cnc masina,plata mi je oko 2000e + regres 1300e + božićnica + povracaj poreza itd...
Ono što mene sada interesuje,kako najbolje pregovarati za veću platu.2000e postaje jako mala plata,a sva tri automobila su mi na benzin,a 21 vek...ljudi prelaze na električne,a ja još na benzinu...kako pregovarati,polovan porše dođe 70000e,sa ovako malom platom nema šanse skoro da dođem do njega.Pomozite dobri ljudi.Kako vi rešavate vake probleme?
Ako želiš da kažeš da kukam a da imam veliku platu, to stvarno ne razumem. Moja porodica ne može kvalitetno da živi od te plate. Znam da u nekim kopmpanijama imaju sigurno veće plate, od 1000 do 1500 EUR, ali to su malo jače firme, IT firme. Zanima me generalno koliko ljudi imaju i šta su njihova iskustva u borbi za veće plate.

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
11.074
Ja sam administrator sistema u jednoj većoj poznatoj domaćoj kompaniji. Radim unutar IT sektora koji se sastoji od više službi. Moja služba se bavi mrežom, virtualnim okruženjem, severima, web sajtovima i raznim servisima. Takođe delujemo kao viša tehnička podrška kod komplikovanih korisničkih problema i zahteva. Ono što mene interesuje koliko vi, moje kolege administratori, zarađujete. Moja plata je 70000 dinara. Moj posao je veoma udoban, srećan odlazim na posao i srećan se vraćam. Uživam u rešavanju problema i u razvijanju našeg sistema, ali 70000 dinara postaje jako mala plata. Kako najbolje pregovarati za veću platu? Interesuju me takođe vaša iskustva sa uslovima rada? Kao što sam već rekao uslovi mog radnog mesta su odlični.
Николи Тесли нису биле битне паре. А, теби, за кућу, режију, децу, нов аутомобил јесу?

igi192

Elita
Poruka
24.231
Da, bitno je da živim kvalitetno i da se moja porodica ne muči. Tesla je svaki dan jeo u elitnim restoranima Njujorka u drustvu milionera dok je uspešno radio za Westinghouse kompaniju. On jeste živeo kvalitetno...
Pipaj tamo gde su veće plate.. Ponudi im svoje usluge i traži više nego što imaš sad... ako te prime onda možeš da tražiš više tu gde jesu a da ne izgubiš ništa .. Kažeš fino ova jedna firma mi nudi veću platu a meni se ovde kod vas mnogo sviđa ali moram malo. da mislim i na porodicu.. To oni vole da čuju ako nije državna firma .. Meni da to kazes a da si se dokazao na poslu ja bi ti dao povisicu .. Lojalnost i vrednost se ceni

LULETA

Početnik
Poruka
11
jesi se pohvalio?
a ne ozbiljno je lznas koliko je odprilike cnc operateri plata

MisterXp

Zainteresovan član
Poruka
402
Hteo sam da te pitam da li bi mi se isplatilo da zavrsim smer linux administratora.Da li iko trazi to kod nas,ili bih se mogao oprobati ako zavrsim da nadjem remote work?

Emperor Zoran

Obećava
Poruka
92
Hteo sam da te pitam da li bi mi se isplatilo da zavrsim smer linux administratora.Da li iko trazi to kod nas,ili bih se mogao oprobati ako zavrsim da nadjem remote work?
Linux administratori su jako traženi. Možda čak i više od programera. Uvek postoje otvoreni konkursi za to u Beogradu i Novom Sadu. Mada kada bi Linux administraciju proširio sa DevOps znanjem, to bi ti bio pun pogodak za karijeru. Uvek ima po 20 otvorenih konkursa za to samo u Novom Sadu.