Plata u Srbiji vredi kao 1.100 EUR?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Saradnik Ekonomskog instituta iz Beograda Miladin Kovačević kaže da je, prema prvim statističkim procenama, rast BDP- a Srbije u 2010. godini iznosio 1,9 odsto.


On je izneo ličnu procenu da će rast privrede u ovoj godini premašiti tri odsto, koliko su zajedno prognozirali Međunarodni monetarni fond (MMF) i Vlada Srbije.

Kovačević je rekao da će rast privrede u 2011. godini biti veći od očekivanog zbog toga što će izvoz najviše "povući" razvoj, a industrijska proizvodnja će zaustaviti svoj pad.

Govoreći o visini plata u Srbiji, on je napomenuo da smo sa prosečnom zaradom od oko 350 evra pri dnu u poređenju sa regionom, ali da kada se decembarska zarada preračuna u evre prema paritetu kupovne moći, onda se vidi da 37 evra u Srbiji vredi kao 100 evra u EU, „po čemu je prosečna zarada u Srbiji jednaka 1.100 evra, što je tek nešto manje nego u Sloveniji“.

Prema njegovoj oceni kreditna aktivnost banaka će biti nastavljena i u ovoj godini što će takodje doprineti rastu BDP-ja Srbije.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=08&nav_id=491551

Шта рећи?Да ли су српски економисти шарлатанске баба врачаре или слуге режима на власти?Целокупно реално њихово знање се своди на пљачкање народа помоћу осцилација курса динара и дизања цена ако су на страни власти или вођење двоструког књиговодства и утају пореза ако раде у привреди.Ништа више и озбиљније од тога.
 
nemoj, ne mogu da izdržim preteran luksuz
navikao sam na skromnost :)))
Јагуар ће да те радикално промени и навикне да живиш као арапски шеик.Уствари,објасниће ти да је проблем у твојој свести и да си ти цео живот у Рају који ниси могао да видиш.
 
znaci od 10 prosecnih plata mogu da kupim nov auto...? od 11 hiljada e?
Можеш...у Србији да купиш неки крш и отпад стар бар 10 година и да се молиш Богу да га је средио неки добар механичар.Иначе ћеш врло брзо потрошити на њега још толико колико си дао за куповину.
 
Da da, naravno, kod nas je sve džabe, voda, struja, potrošačka korpa, pa kad se to uporedi sa Evropom mi smo multimilioneri. Ilustracije radi, moj prijatelj u Beču plaća 120 Eur komunalije za kuću od 170m2, ja plaćam 90 Eur za stan od 54m2 u Novom Sadu. Po toj matematici, komunalije u Srbiji su 800 Eur, ne? Kakvi ekonomisti takva i ekonomija.
(Vladimir, 9. februar 2011 02:28)

:super:

U SRBIJI KOMUNALIJE SKUPLJE NEGO U AUSTRIJI
 
...
Govoreći o visini plata u Srbiji, on je napomenuo da smo sa prosečnom zaradom od oko 350 evra pri dnu u poređenju sa regionom, ali da kada se decembarska zarada preračuna u evre prema paritetu kupovne moći, onda se vidi da 37 evra u Srbiji vredi kao 100 evra u EU, „po čemu je prosečna zarada u Srbiji jednaka 1.100 evra, što je tek nešto manje nego u Sloveniji“.
...
Дође ми да се насмејем ал не могу од муке кад видим колико су у стању да лажу народ.
Не знам како је код вас ал у граду где живим се јако повећао број оних што обилазе контејнере. Сваких пола сата до сат неко дође и чепрка по контејнеру и то све лепо обучени нису само цигани, и млади и стари, страшно.
 
Beograd -- Шта рећи?Да ли су српски економисти шарлатанске баба врачаре или слуге режима на власти?Целокупно реално њихово знање се своди на пљачкање народа помоћу осцилација курса динара и дизања цена ако су на страни власти или вођење двоструког књиговодства и утају пореза ако раде у привреди.Ништа више и озбиљније од тога.


TAJ LIK NIJE NIKAKAV EKONOMISTA ,CAK NIJE NI PO STRUCI EKONOMISTA ..ON JE ZAMENIK DIREKTORA REPUBLICKOG ZAVODA ZA STATISTIKU ,REZIMSKI COVEK ..KAO I OSTALI ODAVNO ZREO ZA LAZU LAZAREVICA
 

Back
Top