Planetarijum

Enivej, upravo je pun Mesec u Lavu :malav:
P2080030 bleach baypass.jpg
 
Они су га баш накитили да ће Србија у политичком смислу постати јако цењена, да ће наши људи као и странци доћи овде да живе...
 
I u Beogradu je isto, nisu plate bog zna kako visoke. Ako pogledamo radnike PTT-a, standard je poprilično loš.

Ali, moraću da ukažem na to da si se i ti pridružio Nastiji i Trumanu jer se gleda na ekonomski faktor :lol: o kom ja definitivno nisam pisao.

No, jedan primer.
Možemo to i sa druge perspektive da pogledamo, tvoj fah. Knjige su sve zastupljenije u elektronskom formatu i nikad lakša pribavka istih.
Čak će se ovo znatno unaprediti u narednih četrnaest godina, s tim što bih akcenat stavio na tranzit Urana kroz znak Blizanaca za taj period.

Iako je standard znatno bolji i ekološki svesniji, napredak se ne vidi jer ljudi generalno ne čitaju knjige. Naprotiv, pismenost opada u O.Š.
Doduše, ovaj trend se pojavio još s kraja 1960ih, a sadržaj štiva se znatno umanjio u tom procesu.

Pretpostavljam da misliš na ovaj novi talas književnika, kao što su Kija Kockar, Vojislav Šešelj, pa i poznati književnik Goran Vesić...

Kakve veze imaju e-books sa Srbijom, kada je to trend koji prati razvoj interneta u celom svetu?
Kakve veze to ima sa Srbijom?

Ja ne znam o čemu si ti pisao, niti znam o čemu uopšte pišeš jer očigledno nisi u stanju da sagledaš situaciju oko sebe onakvom kakva zaista jeste.
A nikad nije bila gora, čak naprotiv, očajna je.

Očajno je to što je za tebe napredak to što ljudi mogu da kupe obuću i odeću ili što se gradi neka železnica ( samo ne znam koja, s obzirom da se u Beogradu ne zna ni gde je železnička stanica ) niti se zna da je bilo koja nova pruga izgrađena.

Bdv kroz gradnju infrastrukture se i najlakše peru pare.
Na žalost ljudi će pravu istinu o njemu saznati tek kada u ovoj zemlji zavladaju zakon i medijske slobode.
 
Poslednja izmena:
Odakle biste preporučili početniku da uči? Poželjno bi bilo da je na engleskom jeziku.

I koju vrstu astrologije?

Da li je moderna astrologija nastavak tradicionalne?

Ne postoje ti podele na modernu i tradicionalnu astrologiju, astrologija je uvek samo jedna jedina. Bilo ko u stanju da čini podele ili da prodaje maglu kako samo oni znaju šta je najbolje su šarlatani i prevaranti. Ako vidiš da imaju pored sebe kristale, čakre, tarot, feng šui i sl, beži odatle.

Lično, koristiš švajcarske efemeride + plasidus sistem. Kada učiš astrologiju, nema biranja već sakupljaš što više informacija možeš. Ionako nema dovoljno materijala, još samo fali da biraš šta ćeš da učiš i odakle :lol: I engleski autori nisu ni do kolena domaćoj sceni s kraja 80ih i 90ih što se tiče znanja, oni jednostavno nemaju to ni u svojoj genetici, a ni u znaku koji ih opisuje. Na zapadu je to sve malo namenjeno za prosto čitanje, a ne za intezivno izučavanje. Retki su slučajevi.

I, najbitnije od svega, kada učiš o astrologiji razumi da svaki astrolog ima svoja ubeđenja i verovanja, što ti ne moraš da upražnjavaš doslovce. Niti jedan astrolog nije savladao astrologiju niti je astrologija potpuno istražena. I dalje je to nešto što se dinamički menja kroz godine, a šta postaje sve kompleksnije i moćnije.

Na svoju ruku možeš da savladaš neke od osnova, a tu ti mogu pomoći i razni softveri među kojim je najbolji i najprecizniji World of Wisdom.

Ako želiš da učiš astrologiju već danas, uzmi Dupora, Milekića i Maju Lončarić. Savladaj njihove knjige i to neka ti bude osnova, a kasnije usavršavaj kroz astromedicinu, astropsihologiju itd. Izbegavaj iching i vedic, jer tu nema 'leba.
 
Da ne zaboravim da od stranih najviše preporučujem Medical Astrology od Eileen Nauman, izdato od Blue Turtle. Po mom mišljenju sadrži oko 85% istinitosti u knjizi.

Ovo je apsolutno fantastična astrološka knjiga, rekao bih mandatorna za početnike.
 
@N3Wz evo baš na ovom forumu postoji ta podjela, npr. Nastia i ti, toliko različito mišljenje a kažeš da je sve jedna te ista astrologija. Ako je tako, nije teško zaključiti da neko od vas nema pojima, dok ovaj drugi nešto zna, a takodje ostaje mogućnost da oboje nemate pojima.

Da li te knjige postoje u e formatu? Na engleskom jeziku nekako drugačije to doživljavam i mislim da bolje i lakše upijam.

Te knjige samo uče o tumačenju? Jer meni prvo treba neka koja uči kako pročitati natalnu kartu, npr. ja trenutno ne znam šta znači trigon a šta sekstil. Dobro bi bilo kad bi postojao neki dobar sajt o tim osnovama osnova.
 
@Primordial Dodaću i knjige koje je @HELENA33 dobavila i jednom prilikom postavila pitajući za mišljenje. Mene veoma raduje kada vidim da ljudi imaju interesovanje za astrologiju i trudim se da im dostavim što preciznije, konciznije i verodostojnije informacije, kako se ne bi izgubili negde u moru dogme. Dakle, uvek zadrži svoje mišljenje. Ako misliš da nešto nije tačno, proveri ga deset puta, pa tek onda nastavi dalje.
U svakom slučaju, ovo je bio moj odgovor njoj po pitanju knjiga za astrologiju, pa ako možeš odatle uzmi koje god informacije želiš. Citiram (copy/paste)

"
- Marion March i Dzoan Mekevers - Ovo je prakticno isto kao i ono sto je pisala Maja Loncaric. To isto moze kao zamena ili se moze uporediti. Pricam o knjizi " Astrologija - Osnovna Nacela". LVL1, osnova
- Dejvison za sinastrije je voleo da koristi fiksne zvezde, ponekad previse. Na ovo se ne bih potpuno oslanjao dok se ne savladaju osnove. LVL2, nakon osnove.
- Dzon Froli sa "Prava Astrologija" je metoda u kojoj se preispituju osnove tradicionalne i moderne astrologije. Rekao bih da je ovo, ipak, LVL2, nakon osnove. Mozda cak i LVL3 jer je stil pisanja tipicno informativan i tezak za citanje (ali ne toliko tezak i razbacan na sve strane kao Duporov). Ovo je, po mom misljenju, obavezna literatura. Na ovo cu da stavim * (zvezdicu). On je ubedljivo autor koji je najslicniji stvarima koje ja pisem, i siguran sam da se to moze vrlo lako primetiti. :ok:
- Astro Bukvar Vasiljevica povezuje termine i objasnjava terminologiju na jedan prost i razumljiv nacin, tj. pristupacan nacin. Savet je da se licne averzije koje ima ostave po strani, a da se sva definicija nauci jer nije to lose. Barem dok se ne savlada. Stavicu * i na ovo.
- Od Milekica bukvalno sve. Dve zvezdice **.
- Od Amy Herring knjiga "Essential Astrology" knjiga, kao i sve njene Amazon-based paperbooks su tu da postave u vizuelno veoma let format i lakocu za citanje. Ovo je zenski autor koji prepricava pricu, prakticno je vise biznis nego astrologija. Rekao bih da ovo nije esencijalno ni u kakvom smislu. S druge strane, njena uza struka je takozvana Evolutivna Astrologija, sto bi trebalo da se postavi u nizu LVL3. Ovo je potpuno opcionalno, nije lose nauciti, ali nije ma kako uticajna knjiga iako je super-popularna.
- Od Charlsa ta knjiga naglasava da je za iskusnije poznavaoce Astrologije. Ovde se moze odmah osetiti stari, britanski koncept pisanja. Britanski sarm pisanja, da tako nazovem. Rekao bih da su njegove knjige apsolutna klasika i kao takve su obavezne. Ali ne stavljam zvezdicu jer tu nista nije receno sto nije uveliko svima poznato. Postoje mnogo bolji i uspesniji astrolozi.
- Imshiragic je jedan od poznatijih astrologa kod nas i cesto je popularan kod pretezno duhovnjaka jer njemu je veoma naglasen Neptun/Ribe. Mnoge njegove knjige se ticu koncepata koji nisu potpuno istrazeni, a u mnogo cemu se vise oslanja na tradicionalniju Astrologiju i veliku kolicinu romantizma, sto citaocima moze biti zanimljivo, ali u realnom pogledu uvek treba imati dozu rezervisanosti. Na njegove knjige stavljam zvezdicu, ali bih rekao LVL2 do LVL3 (zavisno od knjiga).
- Robson je Kisindzerova skola. Rekao bih LVL2, ali ne mogu da u detalje naglasavam jer nisam procitao sve, tako da ne znam. Stavljam znak pitanja (?)
- Mile Dupor. Najkontroverzniji astrolog nasih prostora, ne zbog toga sto je bio los, vec zbog veoma skorpionskog nacina pisanja, sto ljude moze ili da odmah odbije, ili da odmah privuce. Stavicu i LVL1, LVL2 i LVL3. Jednostavno ne moze drugacije da se oceni. I stavljam i * ali i **. :lol: ko zna zasto je to tako i zasto je to dobro. :lol:
- Svaku knjigu vezanu za Stepene zodijaka treba procitati. Tu knjigu mislim da nisam citao, barem ne sa tim imenima.
- Od Aroja ne znam.
- Jelena Studen Vojvodic ne znam.
- Linda Gudman - Definitivno treba procitati sve sto se tice dinamike Suncevih znakova, kako bi se sto jasnije razumerlo sta je to sto ih cini tako posebnim. Iako to nije najbolja moguca astroloska knjiga, svakako je najbolja za pocetnike u Astrologiji. Iz tog razloga stavljam *.
- Ptolomej Tetrabiblos - samo cu da se nasmejem gromoglasno. :hahaha: Ne zato sto je to lose, vec zato sto je to toliko dobro imati kod sebe. Kada neko kaze "ne znas astrologiju", ti ga lupis po glavi Tetrabiblosom :mrgreen: Dumre odmah. *** zvezdice :ok: za lupanje po glavi. :mrgreen:
- Ovo je nemacka edicija ocigledno, ali to je knjiga koju treba uzeti sa puno rezervisanosti jer govorimo o arapskim tackama. LVL3, ali ne zbog contenta vec zbog toga sto je potrebno znati astrologiju kako bi se ostale stvari ovde mogle adekvatno upotrebljavati. Smatram da mnoge stvari tu nisu tacne. Iz tog razloga stavljam "-".
- Jos jedna antika koju nije lose imati, cisto u istorijske svrhe i zbog atmosfere koju moze da pruzi. U prakticnom smislu ne pruza mnogo.

Umorih se, ali mislim da je vredelo :ok:

Dakle LVL1 = Dinamika, znacenje
LVL2 = Tumacenje, primena
LVL3 = Simbolika, Funkcija, Vladavina, Teorija nad teorijom i praksom. Inovacija. "
 
@N3Wz evo baš na ovom forumu postoji ta podjela, npr. Nastia i ti, toliko različito mišljenje a kažeš da je sve jedna te ista astrologija. Ako je tako, nije teško zaključiti da neko od vas nema pojima, dok ovaj drugi nešto zna, a takodje ostaje mogućnost da oboje nemate pojima.

Da li te knjige postoje u e formatu? Na engleskom jeziku nekako drugačije to doživljavam i mislim da bolje i lakše upijam.

Te knjige samo uče o tumačenju? Jer meni prvo treba neka koja uči kako pročitati natalnu kartu, npr. ja trenutno ne znam šta znači trigon a šta sekstil. Dobro bi bilo kad bi postojao neki dobar sajt o tim osnovama osnova.

@Baudrillard ti može oko ovoga pomoći, pomogao je i drugim korisnicima. Ako bude želeo, naravno. Mada i ti možeš to lako naći online, samo kucaš pdf... Ne znam koliko je to teško sad...


Ako sumnjaš u moje reči, možeš pitati @vipcurlic po pitanju toga da li zaista postoje podele u astrologiji. Ili, jednostavno, pronaći njene poruke o astrologiji. Tu su negde. Ne postoji kvalitetan i profesionalni astrolog koji će ti reći da ne istražuješ nešto. U modernoj astrologiji se PODRAZUMEVA da poznaješ šta je tetrabiblos, recimo. Što ne znači i da treba da ga doslovce pratiš jer je to besmisleno i nema veze sa realnošću i ljudskim potrebama 21og veka.

Podele faktički nema. Jedine podele koje postoje u astrologiji jeste biranje da li ćeš tropski i zapadni sistem astrologije, ili istočni i vedski. Pri tome pod vedskim podrazumevam sistem jednakih kuća i trinaest zodijačkih znakova, što lično smatram da je poprilično glupo jer ne doprinosi tačnosti.
Sve drugo je rekla-kazala. Ti moraš da znaš i ono što se pisalo pre 4.000 godina, a i ono što se piše danas, ali najviše od svega da sam donosiš zaključke na kontu toga šta naučiš... Nema biranja ako želiš kompletno astrološko znanje.

Moj jedini savet je da izbegavaš dogmu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lako je pročitati knjige, treba to razumeti i primeniti u praksi da se rezimira koliko je tačno i koji način ti najviše odgovara da tumačiš. Pročitane knjige su ti samo skica, ti tu ništa ne možeš da uradiš dok ne odradiš analize i krunišeš predikcijom.
 
Odakle biste preporučili početniku da uči? Poželjno bi bilo da je na engleskom jeziku.

I koju vrstu astrologije?

Da li je moderna astrologija nastavak tradicionalne?

Svi smo mi počeli od one lakše literature, kao što je Imširagić, Milekić itd, jer su oni pitki i lagani za čitanje. Kao da čitaš lagano štivo.Onda se dotakli Dupora i slatko se smejali njegovim pošalicama.

Tako da, nije čudno da većina ljudi koji se zanimaju za astrologiju počne od Moderne, facinira se magičnošću Plutona i oseti se "oh so special" jer je, zamisli u njegovoj natalnoj egzaktni aspekt Plutona i Neptuna, ili još bolje, Plutona i Marsa pa kako sam ja sex mašina! :malav:

Ako baš želiš ovo što sam ja napisala u par redaka da pročitaš od nekog stručnijeg, evo ti Frolijeva "Prava astrologija" pravi kritički osvrt na razliku izmedju Moderne i Tradicionalne astrologije. Najbolje je da sam čovek odluči kojom želi da se bavi, s tim što treba imati na umu da je Tradicionalna mnogo teža, ima manje prevedene literature i dosta toga je na stranom jeziku, ako i dodješ do neke od tih knjiga...Neke knjige sam postavila u temi "Naša mala biblioteka".

Ovaj gore link, koji je ostavio N3 je jedna od naših najboljih astrologa sa ovih prostora, pa ako te zanima, malo prelistaj njen blog.

Osim toga, možda se odlučiš i za neku treću, kao što je Djotiš, koja je takođe veoma zastupljena i zanimljiva za izučavanje.
 
Poslednja izmena:
олимпеја, беше си ми предложила Џордана Питерсона за слушање? Читам сад да је на пилулама и да годинама има депресију. Искрено, чим сам укључио један његов видео након што си га споменула пре пар месеци био ми је одбојан.
 
Sajt tradicionalnaastrologija je hoštaplerski, prevarantski i neastrološki. Svim ljudima koji se interesuju za astrologiju predlažem da izbegavaju bilo kakve astrologe koji rade horoskope pismenim putem. Nemojte padati na te fore i čuvajte se monetarnih prevara nalik toj.
 

Back
Top