Placate li racun u muskom drustvu?

meni je glupo da se deli racun.kad sam bila mladja,placala sam nekad ja nekad on,kako je ko kad imao.ne mislim da muskarac treba da placa i da ga to cini muskarcem.volim da platim da se ne bi osecala kao ...ne mogu da se setim izraza,ne mislim bas sponzorusa,ali u tom smislu.
 
Pozdrav svim forumasicama... Zanima me da li je u redu platiti pice decku i sebi, recimo, onako bez razloga ili smatrate da to treba da uradi muskarac ako je imalo kavaljer... A ako se to ponavlja dva , tri, ceti puta.... I uopste sta mislite da li zena treba da se hvata za novcanik u muskom drustvu?
prvi izlazak placa onaj ko je zvao, a kasnije ili naizmjenicno ili pola-pola
ja praktikujem ovo naizmjenicno

i kakve sad veze ima pol sa cim?
 
Šta bi sa emancipacijom :lol:

Zavisi koliko poznaješ nekoga. Dok ga (ih) ne upoznaš, treba uvek imati svoje pare, radi sopstvenog dostojanstva

Od emancipacije biramo samo sta nam odgovara.
Dakle, hocemo da imamo iste plate, da i vi radite kucne poslove, menjate pelene deci, da redovno izlazimo i pijemo bez vas, ali eto zadrzite vi to da placate stalno sve, da ne bude da nije fer :rotf:
 
Od emancipacije biramo samo sta nam odgovara.
Dakle, hocemo da imamo iste plate, da i vi radite kucne poslove, menjate pelene deci, da redovno izlazimo i pijemo bez vas, ali eto zadrzite vi to da placate stalno sve, da ne bude da nije fer :rotf:

Vidim ja, da je brak ili neki drugi oblik muško ženske zajednice kompromitovan do daske :lol:

Šalu na stranu, kad je moja pokojna majka bila u austriji 1994 godine, kod nekih rođaka, iznenadilo je da u vozu muž i žena austrijanci, plaćaju neko posluženje odvojeno. Sad mislim da je tako najpoštenije, tj da je to bezbolno za sve. Muškarac treba ponekad da plati ceo račun, ali ne treba uvek računati na to. Ako se dobro slažu i poznaju, plaćanje pada u drugi plan
 
A znaš ti da je po beogradskoj urbanoj legendi najteža kletva kelnera? :lol:
Ebg, pored njih, volim da me gotive i taksisti i pumpadžije više nego što volim bon-ton :D
Normalno, bolje dati njima nego lažnim prosjacima.

Ako se dobro slažu i dugo poznaju, zabavljaju ili šta već, njegov novčanik je ionako u njenoj tašni, da mu se ne tegli košulja ili zadnji džep pantalona, pa kad dođe keša, on kao svaka prava prva papuča mesne zajednice digne ruke u vis i kaže "brate, sve pare su kod nje" :lol:
Legendo, gde me nađe. Ma, moj ni nema novčanik od kad su mu ga ukrali. :lol:
 
Ako se dobro slažu i dugo poznaju, zabavljaju ili šta već, njegov novčanik je ionako u njenoj tašni, da mu se ne tegli košulja ili zadnji džep pantalona, pa kad dođe keša, on kao svaka prava prva papuča mesne zajednice digne ruke u vis i kaže "brate, sve pare su kod nje" :lol:


To je moj slucaj.z:((
A onda zaboravi taj isti novcanik u mojoj tasni, stigne na posao pa zavapi ko mrtvo ranjen. Zaboravio sam novcanik i sva dokumentaaaaa...A ja provukla svaku karticu do tad vec dvared, minimum z:mrgreen:
 
Vidim ja, da je brak ili neki drugi oblik muško ženske zajednice kompromitovan do daske :lol:

Šalu na stranu, kad je moja pokojna majka bila u austriji 1994 godine, kod nekih rođaka, iznenadilo je da u vozu muž i žena austrijanci, plaćaju neko posluženje odvojeno. Sad mislim da je tako najpoštenije, tj da je to bezbolno za sve. Muškarac treba ponekad da plati ceo račun, ali ne treba uvek računati na to. Ako se dobro slažu i poznaju, plaćanje pada u drugi plan

Meni licno je ruzno da placa svako svoje. Sto nasi kazu "Ko Slovenci" ( Slovenci, ne zamerite :mrgreen: )
Nego kako kad, bez mnogo merenja..ma kad su ljudi u ok odnosu ne pravi se pitanje..
 

Back
Top