Quantcast

Pivot funkcionianje monitora

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.517
Danas sam nabavio LCD monitor Philips 190P6 i dobro funkcionise, sve u svemu zadovoljan. Ono sto me nervira je da nigde ne nalazim uputstvo ili nacin kako da koiristim tu prokletu "pivot" funkciju rada. Kako god okrenem ekran, slika se ne postavi u "A4" format. Nemam nikakva iskustva sa time, jel' ima neko savet? Nije mi neka frka i za sada nemam ideju za sta bi taj rezim ada koristio, ali me nervira sto ne umem da upotrebim, makar mi ne treba :)
Instalisoa sve programe koji pomazu u radu i podesavanjima, ali se "pivot" nigde ne pominje...

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.517
Ma to sam nasao u nVidia drajver setup.... Kad mi treba, rotiram sliku i zdravo.

Mislio sam, da li postoji automatsko podesavanje slike na "portrait" ako koristim Word recimo ili slicno, a da softver za monitor, prepozna neko okretanje ekrana.... i adekvatno podesi sliku...

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.517
Nisam nikada koristio tu opciju na nijednom monitoru, pa ne znam. Za sada ono sto mogu da postignem je da okrenem ekran za 90 stepeni i da u setup podesim na rotiranje za tih 90 stepeni. Tada ima sliku kao da pisem na A4 formatu.
Pomislio sam posto je monitor jos u uputstvu deklarisan da ima pivot funkcoju, da je dovoljno da samo startujem Word na primer, okrenem ekran i da ce ekranski drajver automatski detektovati promenu i sliku adekvatno prikazati.
Izgleda da cu ako mi ta opcija rada ipak bude trebala, svaki puta morati da setujem u properties...
Slabo se razumem u LCD monitore, ali valjda nije bas tako los primerak ovo sto sam kupio? Meni je svaki ekran dobra koji ima <= 8ms i da je barem 19 inca i da radi, pa sam zato i uzeo bas ovog Philips-a
Al' nema veze, zadovoljan sam i ovako.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.