Pitanje

milanka4

Početnik
Poruka
5
Imam jedno pitanje, nosila sam fiksnu protezu gornju 2 ipo 3 godine donju mozda godinu ipo...skinula sam je i posle nekog vremena sam osetila da se donji zubi pomeraju da zagrizaj nije u redu ... odem kod zuberke i ona mi kaze da snimim vilicu...smetali su umnjaci izvadim ih ali zagrizaj nije u redu...proslo je godinu dana od skidanja proteze..sad nije mi jasno sta da radim? Da li to znaci da opet moram da je nosim i opet placam sve ili sta vec...

Imam jedno pitanje, nosila sam fiksnu protezu gornju 2 ipo 3 godine donju mozda godinu ipo...skinula sam je i posle nekog vremena sam osetila da se donji zubi pomeraju da zagrizaj nije u redu ... odem kod zuberke i ona mi kaze da snimim vilicu...smetali su umnjaci izvadim ih ali zagrizaj nije u redu...proslo je godinu dana od skidanja proteze..sad nije mi jasno sta da radim? Da li to znaci da opet moram da je nosim i opet placam sve ili sta vec...
Nemam odgovor na tvoje litanje, samo savjet da ideš na kontrole kod drugih zubara što to rade...

Meni je nekada davno rekao srudent stomtologije, a i sam je nosio protezu,
da te proteze malo oslabe iliti rasklimaju zube pošto pomjeraju zube. Shvatila sam ga da to malo zube ošteti, jer su tokom vremena pomjerani i ja sam zato odustala od te ideje.

Треба вам зубар и протетичар.
Поново узимају отисак и мењају по потреби, горњу или доњу протезу.
Пре тога , наравно, сниме ортопан(велики снимак) и установе да је са виличном коском и зубима све у реду.

To i mene interesuje,kako si vadila te umnjake sve odjednom ili na 2 puta i da li je bila anestezija i nije nista bolelo.

Mozda si te zube trebala da izvadis pre proteze,ovako verovatno trebace ti opet nova proteza bar jos 2 godine.

To i mene interesuje,kako si vadila te umnjake sve odjednom ili na 2 puta i da li je bila anestezija i nije nista bolelo.

Mozda si te zube trebala da izvadis pre proteze,ovako verovatno trebace ti opet nova proteza bar jos 2 godine.
Pa da svaki se vadi posebno, lokalna anestezija.. Ne boli naravno..samo posle otok i boli da...
I da mislim da sam zube trebala da izvadim dok sam nosila protezu ili pre proteze ovako je samo problem...

Back