Pitanje za pravnike

pravno.p

Početnik
Poruka
1
Zamolila bih clanove i clanice ovog foruma koji rade u ovoj oblasti da mi odgovore na pitanje. Kako izgleda proces "prepisianja" imovine na drugo ime, tj. kada neko odluci da svoju imovinu prebaci u necije vlasnistvo? Koliko traje proces i da li se placa? Da li osoba koja je vlasnik i koja je svoju imovinu ustupila nekom drugom moze kasnije da se predomisli i da ono sto je poklonla uzme sebi nazad ili da prebaci na nekog treceg?
 
kada neko odluci da svoju imovinu prebaci u necije vlasnistvo?koja je svoju imovinu ustupila nekom drugom moze kasnije da se predomisli i da ono sto je poklonla uzme sebi nazad ili da prebaci na nekog treceg?
moras konkretnije(jasnije) postaviti pitanje:?:
da prepise kao poklon (pretpostavljam tebi)...na koji vid `prebacivanja` mislis?
 
pa ne znam, ja nisam imala iskustva da poklon tako puno kosta i da tako dugo traje procedura...
ako oznacis vrednost na ugovoru placas taksu za overu na tu vrednost
a ako je ne oznacis placas minimalnu taksu
a porez se ne placa ako je u pitanju poklon ucinjen poklonoprimcu koji spada u krug naslednika iz prvog naslednog reda

@vd
npr. ima mladih ljudi kojima dobijanje americke vize pomaze vlasnistvo nepokretnosti
i ljudi, pre svega roditelja, koji na taj nacin zele da im pomognu, ali ne i da im zaista poklone nepokretnost
elem, raznih situacija ima u zivotu
 
Evo moja sestra od tetke je imala neku zemlju prepisanu na svoje ime, koja joj ama baš ništa nije značila, jedino ju je sputavala u tome da dobije socijalnu pomoć (koja joj izuzetno treba jer radi kao pripravnik u zdravstvu, ne dobija platu, a živi sama), tako da je zemlju prepisala na ime svog oca (poklonila mu).....
Ne mogu da se setim tačno koliko je platila sve te poreze i takse, šta li, ali čini mi se oko 5-6000din, a to je uradila vrlo brzo....nije potrebno 2 meseca sigurno.
 
Ne znam koja je imovima u pitanju ali dobro se raspitaj, imas hiljadu varijanti, sve zavisi od toga kome i sta zelis da "ustupis". Ako mislis da ces se predomisliti, jednostavno mozes dati ovlascenje na koriscenje, npr. voznju automobila ili nesto slicno. A za prenos vlasnistva se ne ceka dugo, za pokretne stvari mozes zavrsiti za dan, a za nepokretne ti treba malo vise vremena.
 

Back
Top