Pitanje za pekare

?:
ma kako si nadrkana mora da ti je i hleb sranje...ne bih kupila ni perecu od tebe

Ma ja ti je ne bih ni prodala sve i da hoćeš, kad vidim kolika si. :lol: Nema ljutnje, to je za tvoje bolje.
Inače u svakom poslu, kad tad moraš naići na krize i probleme, to je neminovno, naročito kada su u pitanju male sredine i prezasićeno tržište. Ali, ne predajem se ja tako lako! ;-)
 
Mohe:
Možda nisi dovoljno dugo radio da bi se susreo sa takvim pećima. :lol: To ti je poput turskih peći, samo što se loži sa druge stane.

To je italijanska etazna parna pec na drva, naftu, plin. Zavisi od gorionika. U tunelsku pec
hleb ulazi na jednu stranu a izlazi na drugu, a na etaznoj sa aparatima vadis hleb lopatom.
 
zvolja:
To je italijanska etazna parna pec na drva, naftu, plin. Zavisi od gorionika. U tunelsku pec
hleb ulazi na jednu stranu a izlazi na drugu, a na etaznoj sa aparatima vadis hleb lopatom.

E u ovom slučaju hleb i ulazi i izlazi na istu staranu, a loži se sa druge. Jesi li radio na turskoj peći?
 
Mohe:
E u ovom slučaju hleb i ulazi i izlazi na istu staranu, a loži se sa druge. Jesi li radio na turskoj peći?

Radio sam na turskoj, etaznoj i tunelci. Tunelka izbacuje od 800 do 1500 hlebova na sat, zavisi od velicine. Na turskoj od 100 do 200 od ture. Dva puta se premesuje testo i sve se rucno radi. Na etaznoj se vekne slazu na aparate. Aparati sa mrezom se ostavljaju u peci i hleb se pece na njima, a aparati sa platnom se izvlace, vekne padaju na pod i kad je hleb pecen vadi se pekarskom lopatom.
 
Mohe:
Zvolja, poslala sam ti pp.Odgovori što prije možeš.

Kakav imas mikser. Kolika je kolicina brasna u zamesu. Stavljas li aditiv. Da li premazujes bolumacem hleb pre ubacivanja u pec. Imas li okruglitelj ili virkate rucno. Imas li veknaricu ili savijate vekne rucno. Zavisi i od temperature u peci.
 
Mislim da nisi pročitao pp koju sam ti poslala,ili mi je makar nisi potvrdio.
Nemam mikser nego mješalicu za tijesto, i za jednu turu ide oko 70 kg brašna,i aditiv naravno stavljamo. Koliko bi trebalo aditiva na tu količinu brašna,a koliko kvasca po tvom mišljenju? Ostalo sve ručno odrađujemo. Ovi moji zaludrani nikad nisu ni čuli za bulumać. Znam da se satavljaju brašno i voda, možeš li mi to detaljnije objasniti. Oni ga premazuju samo vodom, ali kad izađe iz peći, možda u tome i jeste problem.
 
Mohe:
Mislim da nisi pročitao pp koju sam ti poslala,ili mi je makar nisi potvrdio.
Nemam mikser nego mješalicu za tijesto, i za jednu turu ide oko 70 kg brašna,i aditiv naravno stavljamo. Koliko bi trebalo aditiva na tu količinu brašna,a koliko kvasca po tvom mišljenju? Ostalo sve ručno odrađujemo. Ovi moji zaludrani nikad nisu ni čuli za bulumać. Znam da se satavljaju brašno i voda, možeš li mi to detaljnije objasniti. Oni ga premazuju samo vodom, ali kad izađe iz peći, možda u tome i jeste problem.

posalji mi e-mail preko pp, ili mozemo preko skype-a ako imas instaliran.
 

Back
Top