pitanje za ove koji zive u evropi -molim iskren odgovor

Ali gde onda da popijem Zaječarsko pivo, kada me uhvati nostalgija i dosadi Beck's ?

To ima samo kod ''Lepe Brene'' i nigde više ....


03530368_400-1-1.jpg
 
[QUOTE=KNIGHT;11536743]eto,iz diskusije ova dva gospodina se moze zakljuciti kakvo je stanje medju nasim ljudima u zapadnoj evropi...:)

uglavnom neko "komsijsko takmicenje" ko u nekom nasem selu....ko zna vise,ko je bolji u svemu i svacemu,ko je pametniji,ko ima vise para,ko vozi bolji auto itd....

ja kada bih otisao negde preko,trudio bih se da prestanen da budem Srbin......vec bih pokusao sto je vise moguce da postanem neki Nemac,Svedjanin,Svajcarac itd.....ako to ne mogu,ne bih ni odlazio iz Srbije...[/QUOTE]


:lol:

E stvarno je ovako,al'ne samo po zapadnoj evropi...:lol:

A ovaj zadnji deo posta ne razumem...kako bi se ti trudio da prestanes da budes Srbin? Zar se to moze prestati i poceti biti?

A kako skrenusmo sa teme?
Covek nas lepo pita da mu iskreno kazemo kako zivimo u e i da li stvarno ima sva ta lova...samo nas dvoje odgovorilo.
 
Ne razumem kako vi koji zivite po francuskoj svajcarskoj nemackoj imate toliki kes ,jesu to neki krediti ili je stvarno blagostanje u tim zemljama .Moj komsija radi u francuskoj i pravi hotel od 1000m2 u petrovcu na moru,drugi komsija radi u svajcarskoj i u beogradu pravi za jednog sina i snajku kucu od 600m2 a drugom sinu koji se jos nije ni ozenio kucu u budvi od 350m2 rodjak radi u nemackoj i sad u nis pravi kucu od 1000m2 .ja sam poreklom iz dela srbije gde se takmice ko ce vise imati ali opet bre previse je previse.I sam zivim vani sa zenom i decom ali u Australiji al nema para ni za leka kao u evropi
jesu to neki krediti ili kako ti nasi ljudi uspeju zaraditi tolike pare
Ti sto grade kule i gradove su uglavnom neke alamunje koji su dosli do velikih para na sumnjivi nacin,naravno cast izuzecima,ali ti izuzeci su u inostranstvu vise od 20 godina,a ovi sto su od skoro tamo nema sanse da zarade dovoljno da prave hotel.Ali ima dosta onih koji prave kucu sebi dole,ali zato zive ko bednici i stede na sve strane.
 
Ti sto grade kule i gradove su uglavnom neke alamunje koji su dosli do velikih para na sumnjivi nacin,naravno cast izuzecima,ali ti izuzeci su u inostranstvu vise od 20 godina,a ovi sto su od skoro tamo nema sanse da zarade dovoljno da prave hotel.Ali ima dosta onih koji prave kucu sebi dole,ali zato zive ko bednici i stede na sve strane.


E znas sta ja sam skoro ovoliko u inostranstvu...tj ovo je za mene kuca,ovde odrastoh...ali nemam love ni za temelje hotela na moru:confused: mislim i ovde moramo da zivimo,placamo stanarski kredit/kiriju,struju,gas,vrtice,raznorazna osiguranja i kada sve to saberes ode skoro sve...a relativno dobro zaradjujemo ja i mm.
Poznajem mnogo nasih ovde i svi zive sasvim prosecno...ko bolje ko gore...samo jedan ima bazen u dvoristu(pored svega ostalog) ali se isti bavio nekim malo ozbiljnijim svercom...i to je neka javna tajna...tako da ostajem pri uverenju da toliki novac nije stecen postenim radom.
 
Sa srpskim pasosom mozes trenutno samo u DISNEYLAND, tako da odmah sva prica prestaje

Ti si izgleda ovde dežurni da svojim suludim izjavama zasmejavaš ljude ?

Ja sam otišla u Grčku sa turističkom vizom, radila na crno godinu dana, kada sam skupila dovoljno para zamolila gazdu da me prijavi kao radnika i da uplati sve doprinose godinu dana unazad.(od mojih para naravno)

Onda sam dobila privremene papire, koje su mi produžavali na po 6 meseci uz prikazan dokaz da mi je uplaćeno socijalno osiguranje. I ušla u proceduru za dobijanje boravka.

E sad...., to u Grčkoj potraje, ali sam ja u međuvremenu imala sve beneficije kao i ostali Grci: lečenje u državnim ustanovama, pozajmicu u banci, pravo na zaposlenje.

Posle cca 5 godina od ulaska dobila sam stalne papire, a uskoro očekujem i pasoš.
 
Ti si izgleda ovde dežurni da svojim suludim izjavama zasmejavaš ljude ?

Ja sam otišla u Grčku sa turističkom vizom, radila na crno godinu dana, kada sam skupila dovoljno para zamolila gazdu da me prijavi kao radnika i da uplati sve doprinose godinu dana unazad.(od mojih para naravno)

Onda sam dobila privremene papire, koje su mi produžavali na po 6 meseci uz prikazan dokaz da mi je uplaćeno socijalno osiguranje. I ušla u proceduru za dobijanje boravka.

E sad...., to u Grčkoj potraje, ali sam ja u međuvremenu imala sve beneficije kao i ostali Grci: lečenje u državnim ustanovama, pozajmicu u banci, pravo na zaposlenje.

Posle cca 5 godina od ulaska dobila sam stalne papire, a uskoro očekujem i pasoš.

To sto si ti uradila moglo je ranije,kad su hteli da ozakone stotine hiljada Albanaca da bi skupili novac, da saznaju koliko ih ima i gde se nalaze.Koliko je meni poznato to sad nije moguce!Iz tvoje price izgleda kao da je to nesto najednostavnije na svetu ali poznajuci Grcku vrlo mi je tesko da poverujem u tako nesto!Grcki pasos je misaona imenica za veliku vecinu stranaca,uslovi za njegovo dobijanje su vise nego teski!O lecenju u drzavnim ustanovama i beneficijama necu ni da kometarisem.Grcka je sve ali je daleko od zemlje snova bar sto se tice zarada.Za provod i sve vrste zabave nema joj ravne pod uslovom da imas pun dzep!
Pozdrav svim Srbima ma gde se nalazili!!!
 
A čemu taj ton ? Što si neurozan, čoveče ? Pa ko je rekao da je to jednostavno ? A jedan od načina za dobijanje radne dozvole je da ti poslodavac pošalje papire. I to važi za deficitarna zanimanja, naravno. Ali procedura nije ista za sve države i za sva zanimanja.

Ne bih da nastavljam agoniju ali "KOLEGA IVAN" je potpuno u pravu. Moj slucaj potvrdjuje taj nacin odlaska. Doduse ne znam koliko zanimanja je u evropi deficitarno, posebno posle ove krize:-( Samo da dodam da u mom slucaju nisam trazio ni turisticku vizu pa tamo nasao poslodavca nego na internetu.Prosto aplicirao na "milion" oglasa, napravio par telefonskih razgovora za posao i onda ako su zainteresovani posalju ti pozivno pismo da dodjes na razgovor.Ako sve prodje ok potpisujes ugovor na osnovu kojeg u ambasadi trazis radnu/boravisnu dozvolu. Verujem da se ne dogadja svaki dan ali ipak je sasvim moguce.
P.S. Zemlja odlaska je Nemacka.
 
Agapi mou..... iz kog si ti filma ?

Bez uvrede, ali nas 50 Srba koje poznajem je odradilo papire 2007-me . I to samo u Hanji.
Tražili su samo snimak pluća i taksu....

Kaži mi tvoje iskustvo, pa da probamo to da dokumetujemo... ti sa tvoje strane, a ja sa svoje...

Mene ne mogu lako da uvrede ljudi koje ne poznajem!
Ja sam iz filma koji zvuci otprilike ovako:zivim u Gr od juna 1992 god od prvog dana sam imala papire a grcko drzavljanstvo sam dobila u prolece 2006 g znaci posle 14 g posto mi je i muz Srbin koji je dobio pasos 2002 g znaci 10 g boravka( sto je ravno naucnoj fantastici!)pa sam ja fiktivno i pravno dobila pasos kao supruga GR drzavljanina!Koliko ti slucajeva Srba poznajes da su dobili Gr drzavljanstvo a da nisu udati ili ozenjeni ovde!
Ja sam samo rekla da je veoma tesko ovde doci do papira pa mi zato tvoja prica zvuci neverovatno.Sto ne znaci da ti ne verujem ali sigurno spadas u mali broj onih koji su to resili lako!
Nadam se da ti je sad jasno iz kog sam filma!Pozdrav!!!!!!!
 
TVRDIM i dalje !

Ja sam radio u više evropskih zemalja, plus u Singapuru. Kaži mi GDE si ti to radio, u KOJEM evropskom gradu, pa da te odmah pobijem sa online kvizom.... na primer...u kojoj ulici u Beču se nalazi restoran ''Lepa Brena'' ....u kojoj ulici u Amsterdamu se nalazi restoran ''Split''.... u kojoj ulici u Londonu je hotel ''Ravna Gora'' ....u kojoj ulici u Soluni Peđa Stojaković drži restoran...GDE je na Halkidikiju kamp Nikosa Galisa...U kojoj ulici se u Parizu skupljaju Srbi...

da ne pominjem Minhen i Frankfurt....tu bih te tek ubio u pojam....

:rotf:jao ubi me ovaj sch..pa svako normalan ko ode preko ce prelaziti na drugu stranu ulice kad cuje nas jezik..a ne da juri gde je ko otvorio sta od ugostiteljskih objekata u nadi da ce naci neku pomoc..posto se jel pomenuti bas skolovase za to..po tvom lepom izrazavanju se vidi da znam o cemu pricam..dzaba ti sve kad si za izbegavanje
 
Mene ne mogu lako da uvrede ljudi koje ne poznajem!
Ja sam iz filma koji zvuci otprilike ovako:zivim u Gr od juna 1992 god od prvog dana sam imala papire a grcko drzavljanstvo sam dobila u prolece 2006 g znaci posle 14 g posto mi je i muz Srbin koji je dobio pasos 2002 g znaci 10 g boravka( sto je ravno naucnoj fantastici!)pa sam ja fiktivno i pravno dobila pasos kao supruga GR drzavljanina!Koliko ti slucajeva Srba poznajes da su dobili Gr drzavljanstvo a da nisu udati ili ozenjeni ovde!
Ja sam samo rekla da je veoma tesko ovde doci do papira pa mi zato tvoja prica zvuci neverovatno.Sto ne znaci da ti ne verujem ali sigurno spadas u mali broj onih koji su to resili lako!
Nadam se da ti je sad jasno iz kog sam filma!Pozdrav!!!!!!!

:evil:
 
Sad kaži da nisi čula ni za ,,amnestiju'' otprilike svake 4 godine ?
Inače ... što se tiče državljanstva...lično poznajem ljude koji su dobili francusko i austrijsko državljanstvo za manje od 10 godina. Ovaj prvi upravo sedi pored mene.A nije ni sportista, ni stručnjak...čovek je dobio posao kao mehaničar.

Pa i nisam cula zato sto me nije zanimalo!Ja znam da Grci pokusavaju da uvedu red sto se tice nelegalnih doseljenika(kojih ima veoma mnogo) jer im je vazno da saznaju gde su i sta rade a i da tom prilikom prikupe novac za osiguranje i takse!Ja nisam pricala za drzavljanstvo drugih zemalja EU nego za Gr drzavljanstvo!Pre Grcke sam zivela u Francuskoj pa znam da je tamo mnogo lakse ali da si pazljivije procitao moj odgovor video bi da ono o cemu pisem se odnosi iskljucivo na GRCKU!
 
To sto si ti uradila moglo je ranije,kad su hteli da ozakone stotine hiljada Albanaca da bi skupili novac, da saznaju koliko ih ima i gde se nalaze.Koliko je meni poznato to sad nije moguce!Iz tvoje price izgleda kao da je to nesto najednostavnije na svetu ali poznajuci Grcku vrlo mi je tesko da poverujem u tako nesto!Grcki pasos je misaona imenica za veliku vecinu stranaca,uslovi za njegovo dobijanje su vise nego teski!O lecenju u drzavnim ustanovama i beneficijama necu ni da kometarisem.Grcka je sve ali je daleko od zemlje snova bar sto se tice zarada.Za provod i sve vrste zabave nema joj ravne pod uslovom da imas pun dzep!
Pozdrav svim Srbima ma gde se nalazili!!!

VIDITE DA SAM BIO UPRAVU A OVA PHANTOM ME ZESTOKO NAPALA ZAJEDNO SA NJENIM DRUGARIMA IZ GRCKE SCH I VOLEM ZENE SAMO ONE MANJE MENE
 
Ne bih da nastavljam agoniju ali "KOLEGA IVAN" je potpuno u pravu. Moj slucaj potvrdjuje taj nacin odlaska. Doduse ne znam koliko zanimanja je u evropi deficitarno, posebno posle ove krize:-( Samo da dodam da u mom slucaju nisam trazio ni turisticku vizu pa tamo nasao poslodavca nego na internetu.Prosto aplicirao na "milion" oglasa, napravio par telefonskih razgovora za posao i onda ako su zainteresovani posalju ti pozivno pismo da dodjes na razgovor.Ako sve prodje ok potpisujes ugovor na osnovu kojeg u ambasadi trazis radnu/boravisnu dozvolu. Verujem da se ne dogadja svaki dan ali ipak je sasvim moguce.
P.S. Zemlja odlaska je Nemacka.

Hvala na podršci ali ne bih da nastavljam raspravu sa ovim Sch pošto čovek očigledno ne zna 'de tera !
 
Ne razumem kako vi koji zivite po francuskoj svajcarskoj nemackoj imate toliki kes ,jesu to neki krediti ili je stvarno blagostanje u tim zemljama .Moj komsija radi u francuskoj i pravi hotel od 1000m2 u petrovcu na moru,drugi komsija radi u svajcarskoj i u beogradu pravi za jednog sina i snajku kucu od 600m2 a drugom sinu koji se jos nije ni ozenio kucu u budvi od 350m2 rodjak radi u nemackoj i sad u nis pravi kucu od 1000m2 .ja sam poreklom iz dela srbije gde se takmice ko ce vise imati ali opet bre previse je previse.I sam zivim vani sa zenom i decom ali u Australiji al nema para ni za leka kao u evropi
jesu to neki krediti ili kako ti nasi ljudi uspeju zaraditi tolike pare

pa nemoj da te neko laze da sve to radi gotovinom sve su to krediti a kes lovu moze imati samo onaj koji se bavi crnim poslovima a od postenog posla nema te zarade da se takvo nesto pravi u pitanju su samo krediti koje ce i njihova deca za zivota da otplacuju
 

Back
Top