Питање за мушкарце и жене: да ли је ок да мушкарац врати жени ударац? Али буквално!

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Проста ситуација: жена ошамари мушкарца , да ли сматрате силеџијством ако тај мушкарац узврати њој шамаром ?:think:

Напишите ми одговор под хипотезом да је мушко добило незаслужен шамар, а и под хипотезом да је добило ''заслужен''...ако заслужен шамар постоји.
 
Проста ситуација: жена ошамари мушкарца , да ли сматрате силеџијством ако тај мушкарац узврати њој шамаром ?:think:

Напишите ми одговор под хипотезом да је мушко добило незаслужен шамар, а и под хипотезом да је добило ''заслужен''...ако заслужен шамар постоји.

Ne treba da joj vrati, iako je "zasluzila" da joj vrati posle toga, mislim bar instiktivno poleti ruka valjda otkud znam..al onda ona njemu vrati i onda se pobiju i on nju naravno kao jaci umlati..Jednostavno muskarac koji drzi do sebe nece vratiti samar zbog sebe samog ne zbog nje.
I ko su ljudi koji lupaju jedni drugima samare bas me zanima? Ajd ko se samarao da se javi, bas me uvek zanimalo zasto bi se neko u vezi tukao samarao sta god. koliko te to neko iznervira da ti ruka poleti?
 
svako ko udari nekog rizikuje da mu bude vraceno..a vodeci se onom da se slabiji ne tuku niko se nikad ne bi pobio jer ce uvek neko izvuci deblji kraj

И шта сад? Ок је да јој узврати и ако зна да је слабија од њега?
 
Проста ситуација: жена ошамари мушкарца , да ли сматрате силеџијством ако тај мушкарац узврати њој шамаром ?:think:

Напишите ми одговор под хипотезом да је мушко добило незаслужен шамар, а и под хипотезом да је добило ''заслужен''...ако заслужен шамар постоји.

Ne, pravi muskarac ne sme nikako da joj uzvrati samarom, vec pesnicom.

Zasto? Zato sto ja na sudu veca kazna za udarac samarom nego pesnicom, jer samar je uvreda casti i ponosa.
 
Ne treba da joj vrati, iako je "zasluzila" da joj vrati posle toga, mislim bar instiktivno poleti ruka valjda otkud znam..al onda ona njemu vrati i onda se pobiju i on nju naravno kao jaci umlati..Jednostavno muskarac koji drzi do sebe nece vratiti samar zbog sebe samog ne zbog nje.
I ko su ljudi koji lupaju jedni drugima samare bas me zanima? Ajd ko se samarao da se javi, bas me uvek zanimalo zasto bi se neko u vezi tukao samarao sta god. koliko te to neko iznervira da ti ruka poleti?
Подстакао ме је разговор са другом који је вратио шамар некој надобудној.
Али свеједно, мене је прошла језа од помисли на то да мушко хоће да врати шамар.
Мислим, ок, постоје жене које су безобразне, иритантне, мисле да имају право на све па и да иду около и шамарају али ми некако није нормално да мушкарац узврати.

Можда сам у заблуди.:think:
 
И шта сад? Ок је да јој узврати и ако зна да је слабија од њега?
upravo rekoh ako se dvojica pobiju..1 je uvek slabiji..da li tom slabijem ne treba vratiti?ok ako cemo moralisati zenu ne treba udariri dok ti sekirom ne rascopa glavu..jel to oces cuti..pa zar ne mislis da bi ga tukla posle svaki dan ako joj ne vrati:lol:
 
Ne, pravi muskarac ne sme nikako da joj uzvrati samarom, vec pesnicom.

Zasto? Zato sto ja na sudu veca kazna za udarac samarom nego pesnicom, jer samar je uvreda casti i ponosa.
Баш ти хвала на искрености.

Значи, јачи пол сматра да је то ок.

Доооообро.
 
upravo rekoh ako se dvojica pobiju..1 je uvek slabiji..da li tom slabijem ne treba vratiti?ok ako cemo moralisati zenu ne treba udariri dok ti sekirom ne rascopa glavu..jel to oces cuti..pa zar ne mislis da bi ga tukla posle svaki dan ako joj ne vrati:lol:

Па не знам...ја нисам никад имала такву ситуацију. Осим у основној кад сам одврнула главу једном који ме је данима малтертирао. :lol: Али тад сам имала 12 година.
Сад се добро слажем са вама мушкима.
 
oboje su bedni, i ona i on ako joj uzvrati. ne postoji opravdanje za siledzijsko ponasanje.

Po cemu je on bedan ako uzvrati? To je njegovo pravo i nesto najnormalnije. Medjutim, s obzirom na to u kakvom muskomrzackom, ginocentricnom svetu zivimo, ne bih to savetovao muskarcima. Bolje da samo odu i nemaju posla sa stokom. Inace muskarci trpe nasilje od zena mnogo, mnogo cesce nego sto se o tome prica. Ponekad je to direktno nasilje, ponekad verbalno nasilje, ponekad posredno nasilje putem represivnog aparata ili drugog muskarca.
Znam bas jedan nedavni primer. Devojka u obliznjoj skoli prva vredjala jednog momka, on uzvratio, ona njemu lupila samar, on nju gurnuo. Ona pozvala svog decka i gomilu njegovih drugova i oni pretukli ovog. Ishod: Momak pretucen, zavrsio u bolnici. Decko, zavrsio na sudu. Devojka opomenuta, na kraju imala 4 iz vladanja iako je ona zapravo tu jedini pravi inicijator svog nasilja. Toliko o tome.
 
Ne, pravi muskarac ne sme nikako da joj uzvrati samarom, vec pesnicom.

Zasto? Zato sto ja na sudu veca kazna za udarac samarom nego pesnicom, jer samar je uvreda casti i ponosa.

samar se ne racuna u povrede obicno, jeste uvreda

dok pesnicom mozes naneti ttp desavalo se cak i smrt
 
oboje su bedni, i ona i on ako joj uzvrati. ne postoji opravdanje za siledzijsko ponasanje.
Slažem se u potpunosti.
Pri tom bih dodala da mi je uvek bilo bednije udariti slabijeg od sebe.
U svakom slučaju ja nisam nikad ništa rešavala nasilništvom. Postoje mnogo suptilnija rešenja, a daleko efektnija.

Ali kada bi me muškarac prvi ošamario, ja ne bih vratila šamarom nego bih ga sačekala na spavanju.:tiganj:
 
samar se ne racuna u povrede obicno, jeste uvreda

dok pesnicom mozes naneti ttp desavalo se cak i smrt

Salu na stranu, nije mi se nikad tako nesto desilo i mislim da se pravi muskarac nece uopste naci i postaviti u takvoj "situaciji" da ona njemu zvekne samar. E sad ako naleti na neku lujku pa "popije" samar, stvarno ni tada ne znam.......... E sad ako ga ONA samara svaki dan, a on to trpi e onda i treba da ga jos jace samara je jer budaletina.

Ja prosto ne mogu da zamislim da zena udari prva samar a mogu da zamislim da muskarac zvekne zamar zeni, zato sto se to nazalost desava, surova realnost. Protiv sam nasilja nad zenama.

Ali ima jedna prica kako se zena zalila policiji kako je muz svaki dan tuce, on njoj odgovori: Ne tucem ja tebe, vec tebe tuce tvoj dugacki jezik.
 
Salu na stranu, nije mi se nikad tako nesto desilo i mislim da se pravi muskarac nece uopste naci i postaviti u takvoj "situaciji" da ona njemu zvekne samar. E sad ako naleti na neku lujku pa "popije" samar, stvarno ni tada ne znam.......... E sad ako ga ONA samara svaki dan, a on to trpi e onda i treba da ga jos jace samara je jer budaletina.

Ja prosto ne mogu da zamislim da zena udari prva samar a mogu da zamislim da muskarac zvekne zamar zeni, zato sto se to nazalost desava, surova realnost. Protiv sam nasilja nad zenama.

Ali ima jedna prica kako se zena zalila policiji kako je muz svaki dan tuce, on njoj odgovori: Ne tucem ja tebe, vec tebe tuce tvoj dugacki jezik.


Ne postoji nasilje nad zenama, vec samo nasilje. Ako si protiv nasilja onda si protiv svakog nasilja.
 
U oba slucaja smatram da nije neobicno da vrati
Najpre zato sto samaranje bilo koga nije prihvatljiv cin, a zatim i zbog toga da onaj ko je prvi pribegao takvoj metodi, moze da je ocekuje za uzvrat i nema pravo da se zali. Bio musko ili zensko
Jer ne razumem zbog cega bi i kako bilo u redu da zena muskarcu zavali samar, koliko god to opravdano bilo, a da muskarca koji to uradi mozemo da posaljemo u zatvor. Sto nas dovodi do jos gore stvari, a to je da ce neke zene to zloupotrebiti.
Jer ne zaboravimo, i muskarci i zene mogu biti budale, idioti, nasilni, plitkoumni, manipulativni, poremeceni, ludi, nekontrolisani itd
Ne vidim da pol igra neku ulogu u losim karakternim osobinama i nacinu njihovog ispoljavanja
 

Back
Top