Pitanje za milion Dolara, razlika izmedju DS i SNS, ko je pronadje dobitnik je

DS nikad nije imao moć kakvu ima SNS,DS nije kontrolisao društvo kako kontroliše SNS ,od medija pa dalje......

Imao je i te kako. Posle 5. oktobra upadali su u firme, škole itd i smenjivali direktore. Ja tada bio srednjoškolac i sećam se kako je moja profesorka hemije(DOS) upala u školu sa još par bilmeza i bukvalno najurila direktorku (SPS) , bez ikakve sudske odluke, rešenja ili šta već. Osnivali nekakve "krizne štabove". Isto kao i partizani 1945. Ne kažem da SPS-i ovo nisu zaslužili ali ne na ovaj način. Zakon mora da se poštuje a ne hajdučija. Za mene DS je najveće razočarenje. Toliko sam nade polagao u njih i bolje sutra ali tuki od njih. Nisu ništa uradili a čim im se vlas zadrmala ponovo se uortačili sa Zlobinim SPS-om. Zato i jesu šljam kao i SNS.

Imao je i te kako. Posle 5. oktobra upadali su u firme, škole itd i smenjivali direktore. Ja tada bio srednjoškolac i sećam se kako je moja profesorka hemije(DOS) upala u školu sa još par bilmeza i bukvalno najurila direktorku (SPS) , bez ikakve sudske odluke, rešenja ili šta već. Osnivali nekakve "krizne štabove". Isto kao i partizani 1945. Ne kažem da SPS-i ovo nisu zaslužili ali ne na ovaj način. Zakon mora da se poštuje a ne hajdučija. Za mene DS je najveće razočarenje. Toliko sam nade polagao u njih i bolje sutra ali tuki od njih. Nisu ništa uradili a čim im se vlas zadrmala ponovo se uortačili sa Zlobinim SPS-om. Zato i jesu šljam kao i SNS.
DS je bio samo član DOS- a,sa još 15-16 stranaka.
Nije ok ,sve loše iz toga perioda pripisivati na DS.
A sećam se tih krizni štabova, naravno da nije bilo u redu.

U jednom trenutku DS nije bio deo izvršne vlasti(prva vlada Kostunice),kad su se socijalisti vratili na vlast.
U svim drugim slučajevima je delio vlast sa nekim.
Ni jedan lider DS - a ,nije imao toliku moć kao što sad ima Vučić.
Uvek su bili neki kompromisi.

I ono što je najvažnije DS je izgubio vlast na izborima ,kažnjen je.
A SNS ,kako će oni izgubiti vlast i kad?
Da realno gledamo na stavri SNS bi bio deo prošlosti, kao i DS.

DOS je bio ubijen onog momenta kada su ubili Djindjica.

Bahatost,kriminal,nebriga o gradjanima,uništavanje sela,srljanje u EU,uništavanje vojske,Crkve..
Pričam li o DS ili SNS

Сад си на трагу правог резоновања, скоро мудрости.
Лепо је укапирати да ми не можемо имати другачију власт него што је имамо.

Гледам ову данашњу опозицију,
дилетанти да нема већих.
Слични онима што су рушили пок. Слобу.

Пуна им уста да је сад преломни тренутак
и да морамо да направимо "дисконтинуитет",
тј. важно је да Вучић падне,
а није важно ко ће да га смени,

па ће они да успоставе демократске институције за 6 месеци
па ће онда да направе праве изборе !

Дал, верујете да они тако размишљају ?
Њиховој неупућености не видим дно !

Па за 6 месеци ће успети једино да поватају где је ве це у председништву,
скупштини, генералштабу,
ко има право на возача и којих кола све има у гаражи палате Србија.

Најталентованији ће почети да назиру да су претходници морали да поступају како су поступали,
и да је најпаметније гледати да се обогатиш
и манути се предизборних обећања
"јер ми немамо капацитете
(народ и ресурсе)
за промене о којима смо сањали док смо били неупућена опозиција" !

Па ко може уопште нешто да помери ка напред ?

Само онај ко укапира:
- да смо народ такав какав смо
- да имамо суседе такве какве имамо
- да живимо у свету каквом живимо
- да не постоји перпетум мобиле нити кинта без рада
- да имамо природна богатства таква каква имамо

И да тај који све то укапира престане да машта о
"идемо све из почетка"
јер то не постоји
већ да гледа да на најбољи начин преузме кормило аутобуса којим се вози овај српски народ.

Значи, мењају се два возача,
али аутобус и пут остају исти.

Нови возач може мало тога да учини за удобнију вожњу,
све док не наиђемо на бољи пут ...

Back