Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Mogu da pitam nesto glupavo za ovu temu? Mogu? Ok. :lol: Krenula sam u teretanu i nisam sigurna smem li raditi vezbe koje optercuju stomacne misice, tj. trbusnjake. Obzirom da sam operisana pre godinu i cetiri meseca zena koja radi kaze da smem, medjutim ja sve mislim da bih trebala izbegavati vezbe tog tipa jer priraslica na jajniku jos uvek ima a bojim se i da je rano zbog rane. Hvala unapred.
 
Mogu da pitam nesto glupavo za ovu temu? Mogu? Ok. :lol: Krenula sam u teretanu i nisam sigurna smem li raditi vezbe koje optercuju stomacne misice, tj. trbusnjake. Obzirom da sam operisana pre godinu i cetiri meseca zena koja radi kaze da smem, medjutim ja sve mislim da bih trebala izbegavati vezbe tog tipa jer priraslica na jajniku jos uvek ima a bojim se i da je rano zbog rane. Hvala unapred.

za godinu i cetiri meseca rez ti je zarastao nekoliko puta :lol:
smes slobodno!
to sto ima priraslica jos - nece nestati kako vreme bude prolazilo..
generalno, tri meseca posle operacije smes da vezbas ukoliko je postoperativan tok bio b.o.
 
Imam jedno pitanje...Pre dve nedelje sam radila test,bio je pozitivan ali se na ultrazvuku jos nije video plod jer je jos bilo rano,uradim hcg i pokaze da sam trudna...Jutros mi se pojavilo lagano krvarenje,sta bi to moglo biti?Mnogo sam zabrinuta,ne znam sta da radim!!!Pomagajte!!
 
Ja postavila novo pitanje, nisam odgovarala na tvoje z:) Što se tvog pitanja tiče ja mislim da se krvarenja dešavaju i koliko znam obično nije ništa ali to je laičoko mišljenje, da sam na tvom mestu otišla bih ponovo kod ginekol.zbog krvarenja ako ništa drugo, da budeš mirnija. Ovde niko ne može pouzdano da ti kaže.
 
O bože pa naravno da postoji mogućnost da nije ništa!Odkud on uostalom zna da ti odgovori z:hm: Nerviranjem ćeš samo više naškoditi sebi i bebi ne daj bože.Idi kod dr što pre da se ne nerviraš i zbog sebe i zbog deteta!Sad nazovi i zakaži, batali forum!
 
O bože pa naravno da postoji mogućnost da nije ništa!Odkud on uostalom zna da ti odgovori z:hm: Nerviranjem ćeš samo više naškoditi sebi i bebi ne daj bože.Idi kod dr što pre da se ne nerviraš i zbog sebe i zbog deteta!Sad nazovi i zakaži, batali forum!

Kaze se otkud a ne odkud. To kao prvo.
A kao drugo, ne pametuj previse...otac sam dvoje dece...a jedno dete smo izgubili, bas na slican tj. ovde opisan nacin. Tako da nije potrebno da sam zensko da bih mogao da joj odgovorim. Jedna prijateljica je pre neki dan zavrsila u bolnici jer je u trudnoci pocela da krvavi. Nadamo se svi najboljem, ali sanse su 50/50.

Tebi sve najbolje, mladamama.
 
Kaze se otkud a ne odkud. To kao prvo.
A kao drugo, ne pametuj previse...otac sam dvoje dece...a jedno dete smo izgubili, bas na slican tj. ovde opisan nacin. Tako da nije potrebno da sam zensko da bih mogao da joj odgovorim. Jedna prijateljica je pre neki dan zavrsila u bolnici jer je u trudnoci pocela da krvavi. Nadamo se svi najboljem, ali sanse su 50/50.

Tebi sve najbolje, mladamama.

Ta rečenica gde sam rekla otkud ti znaš da joj odgovoriš je toliko bila sporedna u čitavom postu da me čudi da si je i skontao. Samo pokazuje da shvataš lično i prilično ozbiljno ono što ja napišem :zcool: Zaista nema potrebe za tim. Moj post je bio upućen ženi, ti si sasvim slučajno bio spomenut, malim malim delićem, jako nebitnim, tako da se slobodno opusti, niko te ne dira z;)

@Tema - ako neko zna da odgovori na moje pitanje bila bih zahvalna z:poz:
 
Otici cu kod doktora,naravno...Trebam li pomisljati na najgore ili ipak postoji mogucnost da nije nista opasno?

Постоји могућност да није ништа опасно. Један проценат жена (не знам који, али солидан) чак и има у првих месец-два блага крварења. Кад кажем блага, мислим практично на сукрвицу, не на класично право крварење. Ако је право крварење онда је шанса велика да је у питању спонтани побачај.
 
Postovani, mozete li da mi protumacite rezultate biopsije grlica materice:
MAKROSKOPSKI NALAZ:
371- Vise smedjebelicastih isecaka tkiva precnika od 2 do 5mm.
372- Kiretman sluzavog izgleda u kolicini od 0,5g.
PATOHISTOLOSKI NALAZ:
Dysplasia epithelii squamosi cervicis uteri, teskog stepena (high grade SIL).
Cervicitis chronica, umerenog stepena.
Phasis secretionis endometrii.

Je l' nesto strasno u pitanju? Hvala.
 
Postovani, mozete li da mi protumacite rezultate biopsije grlica materice:
MAKROSKOPSKI NALAZ:
371- Vise smedjebelicastih isecaka tkiva precnika od 2 do 5mm.
372- Kiretman sluzavog izgleda u kolicini od 0,5g.
PATOHISTOLOSKI NALAZ:
Dysplasia epithelii squamosi cervicis uteri, teskog stepena (high grade SIL).
Cervicitis chronica, umerenog stepena.
Phasis secretionis endometrii.

Je l' nesto strasno u pitanju? Hvala.

Значи да имаш преканцерозну лезију на грлићу материце. Дисплазију неки изједначавају и са карциномом ''in situ'', а то је облик карцинома који није отишао даље од епитела органа, тачније излечив је 100%.
Затим имаш хронично запаљење грлића, умереног степена.
Ово последње означава фазу менструалног циклуса, ништа битно за дијагнозу.

На време си се јавила. ;)
Правац даље код доктора, не чекај ни дан.
 
E hvala puno na objasnjenju. Zanima me jos kako se leci, na koji nacin? Sutra idem kod ginekologa, ali ne mogu da cekam toliko. Hvala.


Значи да имаш преканцерозну лезију на грлићу материце. Дисплазију неки изједначавају и са карциномом ''in situ'', а то је облик карцинома који није отишао даље од епитела органа, тачније излечив је 100%.
Затим имаш хронично запаљење грлића, умереног степена.
Ово последње означава фазу менструалног циклуса, ништа битно за дијагнозу.

На време си се јавила. ;)
Правац даље код доктора, не чекај ни дан.
 
Radila sam samo papa test, i ginekolog je rekao da sam 3. grupa, nista vise, i dao mi uput za biopsiju. Imala sam sluzavi sekret, u poslednjih mesec dana, a papa test sam radila u novembru. Kondilome nisam imala.

Sofka,

a kakvi te simptomi odvode kod dr? kakva ti je kolposkopija i papa test? Da li si imala neka krvarenja izmedju ciklusa i da li si primecivala sluzavi sekret.? a d ali si imala kondilome mozda?
 
Sofka, hvala na odgovoru, Neverovatno je koliko nas plase kondilomima i papilomima, da prosto prave maniku medju.a vecina zena koju poznajem a ima promene na grlicu nikada nije imala kondilome, Izgleda da stvarno postoji podela virusa koji izazivaju kondilome a ne rak i one koji ne izazivaju kondilome a izazivaju rak, Sofka, javila si se na vreme kod dr, i drzimo ti palceve da sve bude ok, a i bice, Vazno je kontolisati se , drage moje zene i gledati sa kim vodis ljubav
 

Back
Top