Trazim_curu_zabrak
Domaćin
- Poruka
- 4.292
Da li je sakupljanje papirica i pikavaca samo farsa Dulica jer koliko vidim postali smo Evropska deponija!! Da li je uslov za ulazak u EU i taj da moramo biti evropska deponija smeca?
Svedoci smo da su se pojavile enormne kolicine polovnih racunara i ostale tehnike na niskom buvljaku i po oglasima tipa pakom oglasa, limundo, halo oglasi, niski oglasi itd. Posto sam iz Nisa pitao sam coveka (obicno su to romi) odakle mu toliko mnogo racunara, jel to iz neke igraonice, a on mi je reko da nije vec da su to doterali iz Nemacke. Ja sam bas pitao onako informativno radi, kako su uspeli da doteraju toliko racunara (bilo ih je dvadesetak) kad koliko je meni poznato zabranjen je uvoz polovne tehnike? On je odgovorio da nema poima u vezi zakona ali doterani su kamionom i da je carinik video robu i da je reko da je carina 500 evra. Oni su mu platili i kamion je usao u Srbiju. Pitao sam ga takodje koliko su vec kamiona uvezli, on je reko da su vec desetak kamiona uvezli oni , ali da zna jos ljude iz citave Srbije koji takodje bez problema doteruju racunare iz citave evropske unije. Takodje sam ga pitao kako se to organizuju u Nemacku da sakupe toliko racunara, a on je reko da je to najmanji problem. Samo odes kamionom u bilo kom Nemackom otpadu i oni ti daju racunare koliko ti je volja apsolutno besplatno. Na kraju rekao je da nije problem kolicina nego je problem sto veci kamion i smejao se.
Dakle poenta je da sve vise postajemo evropska deponija tehnike pa bih da pitam da li je to promenjen nas zakon u vezi zabrane uvoza polovne tehnicke robe iz inostranstva?
Evo i mali dokaz:
[sub][Ovu poruku je menjao iizuzetan dana 20.04.2011. u 11:13 GMT+1][/sub]
Svedoci smo da su se pojavile enormne kolicine polovnih racunara i ostale tehnike na niskom buvljaku i po oglasima tipa pakom oglasa, limundo, halo oglasi, niski oglasi itd. Posto sam iz Nisa pitao sam coveka (obicno su to romi) odakle mu toliko mnogo racunara, jel to iz neke igraonice, a on mi je reko da nije vec da su to doterali iz Nemacke. Ja sam bas pitao onako informativno radi, kako su uspeli da doteraju toliko racunara (bilo ih je dvadesetak) kad koliko je meni poznato zabranjen je uvoz polovne tehnike? On je odgovorio da nema poima u vezi zakona ali doterani su kamionom i da je carinik video robu i da je reko da je carina 500 evra. Oni su mu platili i kamion je usao u Srbiju. Pitao sam ga takodje koliko su vec kamiona uvezli, on je reko da su vec desetak kamiona uvezli oni , ali da zna jos ljude iz citave Srbije koji takodje bez problema doteruju racunare iz citave evropske unije. Takodje sam ga pitao kako se to organizuju u Nemacku da sakupe toliko racunara, a on je reko da je to najmanji problem. Samo odes kamionom u bilo kom Nemackom otpadu i oni ti daju racunare koliko ti je volja apsolutno besplatno. Na kraju rekao je da nije problem kolicina nego je problem sto veci kamion i smejao se.
Dakle poenta je da sve vise postajemo evropska deponija tehnike pa bih da pitam da li je to promenjen nas zakon u vezi zabrane uvoza polovne tehnicke robe iz inostranstva?
Evo i mali dokaz:
[sub][Ovu poruku je menjao iizuzetan dana 20.04.2011. u 11:13 GMT+1][/sub]



