Питање за атеисте

A ne mora da bude baš mnogo glup da bi takvo pitanje postavio.
Interesantna reč i nije laka za razumeti.
Nije skloni, nije ni zakloni.
Mase je izgovaraju u molitvi i pitanje je koliki broj ljudi razume šta izgovara.

Jeste li nekada nešto saklonili?
 
Занима ме која потреба нагони атеисте да оволико времена проводе на религијском дијелу форума. Прво, узмимо да су за све у праву, да они имају доказе да не постоји виша сила
kakve veze ima religija sa višom silom? a i ateizam sa svim tim? ateizam je neverovanje u religijskog boga a ne u višu silu
religijski bog,ma koje religije (očigledna izmišljotina) i tzv ''viša sila'' (nešto što očigledno postoji ali što je nedokučivo za nas smrtnike i potpuno izvan naše mogućnosti spoznaje i razumevanja) nisu jedno te isto
 
Занима ме која потреба нагони атеисте да оволико времена проводе на религијском дијелу форума. Прво, узмимо да су за све у праву, да они имају доказе да не постоји виша сила и да имају племените намјере да просвијете народ. Узмимо да је то истина, али мислим да је очигледно и врабцу на грани да они не могу утицати на њих. Друго, већина тих порука се своди на исмијавање, а вјерници се при том сагледавају као инфантилни. У том случају ми није јасно толико труда око њих. Мислим, и ја се не трудим објаснити пашчету или двогодишњаку оно што он не може појмити.

Који би били други разлози, питам вас?

И једно "питање" за вјернике? Да ли ви правите разлику између ових самопрозваних атеиста који су опсједнути религијом и вјерницима од оних који не маре за религију и које се са правом може назвати атеистима или их трпате у исти кош?
Potreba za ukazivanje na fundamentalizam, plasiranje pseudo-nauke, manipulisanje informacijama i odbranu sekularnog drustva.
 
Занима ме која потреба нагони атеисте да оволико времена проводе на религијском дијелу форума. Прво, узмимо да су за све у праву, да они имају доказе да не постоји виша сила и да имају племените намјере да просвијете народ. Узмимо да је то истина, али мислим да је очигледно и врабцу на грани да они не могу утицати на њих. Друго, већина тих порука се своди на исмијавање, а вјерници се при том сагледавају као инфантилни. У том случају ми није јасно толико труда око њих. Мислим, и ја се не трудим објаснити пашчету или двогодишњаку оно што он не може појмити.

Који би били други разлози, питам вас?

И једно "питање" за вјернике? Да ли ви правите разлику између ових самопрозваних атеиста који су опсједнути религијом и вјерницима од оних који не маре за религију и које се са правом може назвати атеистима или их трпате у исти кош?
ovde su uglavnom antiteisti koji postuju lik i delo ricarda dokinsa koji se javno deklarise kao ateista ali iz usta mu izlazi mrznja prema bogu i religiji.
cast izuzecima
 

Back
Top