Питање за атеисте

Jel' čitaš ti šta ti ja pišem. Ovo sam te pitao već u nekom od prethodnih postova. Pišem sto puta jedno te isto.
Dakle, kažeš "ja biram da verujem" a ja ti kažem da to ne možeš da biraš nego u nešto veruješ ako si ubeđen u to. To bi bilo isto kao da kažeš ja biram da volim tu i tu osobu ili ja biram da mi se sviđa ta i ta boja. Misliš li da je to moguće?
Ne razumijem. Kako ću se ubijediti da mi se sviđa plava boja, ako mi se ne sviđa. Šta pričaš ti. Kakve to veze ima sa vjerom u Boga? Pojasni malo jer ja tu ne uviđam analogiju.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Ništa ja ne uobražavam nego ,budući da nisam slijep, čitam. Ako se neko zanima o Isusu, čudima u manastiru čemu toliko navala nekih tupavih polupriča o vječno istim primjerima sa deda mrazovima i slično.
Ko tebe bije po uzima da sluzas ono sto ti ne zelis. Koi te to primorava, kakavi su to ateisticki silnici kojima ne mozes da odolis? Drugo, ko ti je rekao da ista oubrazavas. Citaj, rodjace, ali nemoj da krivis atiste sto citas. Kad pitas koja sila nagoni ateiste, pitaj se koja sila nagoni vernike?

Pusti ljude nek vjeruju, nek žive u zabludi, nisu ti oni neprijatelji, neprijatelji su ovi što te/nas eksploatišu, ne ostrvljuj se na svoje komšije, sugrađanje, na svoje zemljake, na svoje Srbe samo zato što ti pripadaš jednoj ratobornoj retrogradnoj religioznoj sekti koja te ubijedila da bogova nema, a da oni koji to neiarijau su tvoji smrtni neprijatelji. Zar ti ne uočavaš koliko smo podijeljneni i koliko smo usmjereni jedni protiv drugih ... Pusti dosta nam je više bilo sukoba, sad još treba trista nekih agresivnih ideologija. Istina je da se danas sve sagledava materijalistički, ali to nije mjerilo napretka, naprotiv. Stara Grčka civilizacija duha je vijekovima ispred ove naše. Jbeš razvoj nauke kada ćeš sa telefonom od 5gb pućiti usne za instagram, sredinom prošlog vijeka se sa 5 mb, otišlo na mjesec. Taj razvoj nam samo može doći glave sa svojim borbenim dronovima, atomskim bombama i slično. Nemamo mi duhovne podloge da bi se razvijali tehnološki. O razvoju umjetnosti i kulture je suvišno i govoriti, ja ne znam gdje ti živiš ako misliš da se razvija.
Eto, uz sve tvoje iskustvo nađi mi tri poruke gdje su ateisti tolerantni prema vjernicima, a ću ti naći sto gdje se ismijavaju
Cuj, ko ce ovo da razume sta si hteo sa ponavljanjem mog teksta kad vec nisi znao bolje. Pa, ako si vec doslovno navodio moj tekst, morao si da stavis navodnike i da kazes ciji tekst navods. Ovo je s brda s dola.Pravi gemis


aleksa ndar:
Drugo, nikakve dokaze nisam zahtijevao, ali se ateisti ponašaju kao da ih imaju, jer kako bi uopšte znali da su u pravu. Vi valjda naučnjaci sve radite na osnovu dokaza, u suprotnom ćutite dok ih ne pronađete. A budući da ne ćutite, nego na sva usta trubite da nema Boga, zaključujem da te dokaze imate. Sve na čemu ateisti zahtijevaju je racio, logika, ali to zahtijevaju od drugih, za sebe izgleda misle da im i nije potrebno.
Saberi se malo.Jesi. Da li je ovo tvoj tekst?
e:
aleksa ndar]„Занима ме која потреба нагони атеисте да оволико времена проводе на религијском дијелу форума. Прво, узмимо да су за све у праву, да они имају доказе да не постоји виша сила и да имају племените намјере да просвијете народ. Узмимо да је то истина, али мислим да је очигледно и врабцу на грани да они не могу утицати на њих. Друго, већина тих порука се своди на исмијавање, а вјерници се при том сагледавају као инфантилни. У том случају ми није јасно толико труда око њих. Мислим, и ја се не трудим објаснити пашчету или двогодишњаку оно што он не може појмити.

Ne znam koji mi, jer ja ne hodam po popovima, niti sam dogmata i slično. Mene to sve ne zanima, više me zanima eto kako rekoh potreba tzv aiteista, da ko sekta kucaju na svaku poruku vjernika.
Hoces da kazes da ti nisi vernik? A sta si? Agnostik? Drugo, o kakvoj sekti ti ovde mlatih non stop. Informisi me da znam i ja da takav sekta postoji.

A što se tiče čarobnjaka, ezoterija je uvijek bila i ostalo ekskluzivno pravo elita koje i vode tok istorije. Posjedovanje skrivenih znanja ih je i razlikovalo od masa, tebe (koji ih negiraš) i mene (koji samo mirišem da tu nešto smrdi). Oni se tog znanja nisu odricali ni prije 6000 godina, a ni danas.
Ezotericari nisu elita, a pre 6000 ili 7000 godina bog, dakle jedini medju mocnicima, je stvaraio Svet, Kosmos, nasu Galaksiju geocentricni sistem, kao i nase praroditelje na nasoj majckci Zemlji. Muskarca poput tebe napravi od, ni manje ni vise, obicne seoske prasine. Tako te uci tvoj bog.

I ja zaista žalim ljude koji vjeruju u abiogenezu bez ostatka.
Sta kaze abiogeneza? Sta je to u toj naucnoj grani sto tebe toliko frustrira. I izaziva poguban stres!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Stihovi su stvarno za uživanje i mogu se tumačiti na različite načine. Hvala
A poenta posta u temi "Pitanje za ateiste" bi bila koja? Da Mika Antić, po tebi, piše o onom svetu?

@aleksa ndar
A šta ćemo sa ostalim "obaveznim" dogmama?

:)

Da pojednostavim :

- zivi i pusti i druge da zive

- "Ne cini drugima ono sto ne zelis da drugi cine tebi" ...
 
Pitao sam šta je poenta posta u temi "pitanja za ateiste", no nebitno.
A kada si već spomenuo tu pametnu misao "živi i pusti druge da žive" odgovoriću ti sa "pustio bih ja ali neće ona (religija) mene". I nadam se da ne moram da objašnjavam šta pod time mislim.
:)

Da pojednostavim :

- zivi i pusti i druge da zive

- "Ne cini drugima ono sto ne zelis da drugi cine tebi" ...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Jel' čitaš ti šta ti ja pišem. Ovo sam te pitao već u nekom od prethodnih postova. Pišem sto puta jedno te isto.
Dakle, kažeš "ja biram da verujem" a ja ti kažem da to ne možeš da biraš nego u nešto veruješ ako si ubeđen u to. To bi bilo isto kao da kažeš ja biram da volim tu i tu osobu ili ja biram da mi se sviđa ta i ta boja. Misliš li da je to moguće?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

čitam, kako ne čitam. Ta rečenica u kojoj sam rekao da biram da vjerujem se nastavlja sljedećom (eno tamo pa vidi)
Budući da nam je istina nedostupna u pogledu postanka i sl. ni u šta ne mogu biti ubijeđen. Ja zato biram vjeru mojih bliskih predaka, jer mi je to najprirodnije, da idem u Turke što bih, da im idem uz nos kao ateista što bih kad ionako znam da ništa ne znam. a i zašto ne bih vjerovao u nekog ko mi daje drugi život, ako ću biti dobar
A što se tiče sviđanja u vezi sa nekom bojom tu mi istina nije nedostupna, jednostavno znam koja mi se boja sviđa, a kako je tamo neki entitet rasprostirao nebo ne znam.
 
Ko tebe bije po uzima da sluzas ono sto ti ne zelis. Koi te to primorava, kakavi su to ateisticki silnici kojima ne mozes da odolis? Drugo, ko ti je rekao da ista oubrazavas. Citaj, rodjace, ali nemoj da krivis atiste sto citas. Kad pitas koja sila nagoni ateiste, pitaj se koja sila nagoni vernike?

Ne bije me niko po ušima da slušam ono što ne želim, al očigledno ateiste bije jer uzimaju božje ime u usta više nego kakav manastirski đak. Ne žele Boga, a ipak mu posvećuju na forumu više vremena od većine vjernika. Ja to samo uviđam i zanima me to patološko stanje. Eto, koja mene sila nagoni. Želja da to razumijem. Drugo, ti si mi rekao da uobražavam.

Cuj, ko ce ovo da razume sta si hteo sa ponavljanjem mog teksta kad vec nisi znao bolje. Pa, ako si vec doslovno navodio moj tekst, morao si da stavis navodnike i da kazes ciji tekst navods. Ovo je s brda s dola.Pravi gemis
Pa samo mislim da tvoj tekst može da važi i za tebe i uostalom nije citiran zamijenjene su ključne riječi.

Saberi se malo.Jesi. Da li je ovo tvoj tekst?
Da moj je tekst i kao što rekoh već i kao što tu piše ja ne tražim nikakve dokaze, ali se tzv ateisti ponašaju kao da ih imaju.




Hoces da kazes da ti nisi vernik? A sta si? Agnostik? Drugo, o kakvoj sekti ti ovde mlatih non stop. Informisi me da znam i ja da takav sekta postoji.

Ma npr ponedeljkom i utorkom sam vjernik, srijedom eto tako. četvrtkom ne znam a petkom se napijem. O sekti koja agresivno širi svoje neznanje, spopadaju ljude idu im uz nos. O sekti koja uživa da raspravlja o nečemu što ne postoji.
Ezotericari nisu elita, a pre 6000 ili 7000 godina bog, dakle jedini medju mocnicima, je stvaraio Svet, Kosmos, nasu Galaksiju geocentricni sistem, kao i nase praroditelje na nasoj majckci Zemlji. Muskarca poput tebe napravi od, ni manje ni vise, obicne seoske prasine. Tako te uci tvoj bog.

Pa dobro poštujem tvoje vjerovanje da ezoteričari nisu elita. Ne znam na kojeg mog Boga misliš, samo je nemoguće da je napravio prvpg čovjeka od obične seoske prašine jer prije prvog čovjeka nije moglo biti sela, logično.
Sta kaze abiogeneza? Sta je to u toj naucnoj grani sto tebe toliko frustrira. I izaziva poguban stres!
Ne izaziva mi stres, naprotiv jako zanimljiva bajka. I poštujem tvoje vjerovanje u nju. Žalim, ali poštujem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
aleksa ndar:
Ne izaziva mi stres, naprotiv jako zanimljiva bajka. I poštujem tvoje vjerovanje u nju. Žalim, ali poštujem.

Kazes naprotiv, nije stres nego milina?Jos da mi je znati zasto je to tebi milina?

Postujes moje verovanje? Od kada smo ti i ja intimusi da se jedan drugom poveravamo usta verujemo.Ili ti je mozda lokalni pop, ili ezotericar za koga tvrdis da je elita, u poverenju rekao?
P.S. Ne zaboravi da kad citiras tudj navod, moras da stavis navodnike i da imenujes autora.
 
Poslednja izmena od moderatora:


Kazes naprotiv, nije stres nego milina?Jos da mi je znati zasto je to tebi milina?

Postujes moje verovanje? Od kada smo ti i ja intimusi da se jedan drugom poveravamo usta verujemo.Ili ti je mozda lokalni pop, ili ezotericar za koga tvrdis da je elita, u poverenju rekao?. Ili je u pitanju priroda malogradjanina da zaviruje u tudji lonac?

P.S. Ne zaboravi da kad citiras tudj navod, moras da stavis navodnike i da imenujes autora.
Као кад се атеисти баве религијом?
 


Kazes naprotiv, nije stres nego milina?Jos da mi je znati zasto je to tebi milina?

Postujes moje verovanje? Od kada smo ti i ja intimusi da se jedan drugom poveravamo usta verujemo.Ili ti je mozda lokalni pop, ili ezotericar za koga tvrdis da je elita, u poverenju rekao?
P.S. Ne zaboravi da kad citiras tudj navod, moras da stavis navodnike i da imenujes autora.

nisam rekao da mi je milina.
Rekao sam da poštujem tvoje vjerovanje i mislim da u današnjem svijetu nema kulturnije rečenice. ona ne pokazuje nikakvo intimiziranje, nego više distancu. Uostalom, ti si mene pitao da li sam agnostik, pa bi prirodnije bilo da ja tebe pitam "Od kada smo ti i ja intimusi da se jedan drugom poveravamo usta verujemo" A što se tiče popova rekao sam već da ih ne posjećujem, ali ti svakako imaš svoj stav o meni bez obzira šta ja rekao pa se ova rasprava nastavlja sa predstavom o meni, a ne sa mnom. Klasično ateističko nepoštovanje sagovornika, nevjerovanja mu na riječ, pripisivanja mu nečeg što nije rekao.
Slično je i sa insistiranjem na nekoj trivijalnosti poput toga što si zapeo o citiranju. uhvate se poslednje rupena svirali, samo da bi u nečemu imali pravo. Eto u pravu si, tuđe riječi treba staviti u navodnike i kakve to veze ima, a ionako te nisam onda ni citirao, nego mi je bio cilj da ti pokažem znaš ti šta
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pitao sam šta je poenta posta u temi "pitanja za ateiste", no nebitno.
A kada si već spomenuo tu pametnu misao "živi i pusti druge da žive" odgovoriću ti sa "pustio bih ja ali neće ona (religija) mene". I nadam se da ne moram da objašnjavam šta pod time mislim.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

:)

Slobodno objasnjavaj , jer cemo te , bar , mi moderatori citati ...
 
Занима ме која потреба нагони атеисте да оволико времена проводе на религијском дијелу форума.

Bilo bi besmisleno diskutovati o religiji na sportskom delu foruma. Neki imaju želju da diskutuju o pojavi koja negativno utiče na njihove živote (prema ateistima se izrazito agresivno postupa u religijski snažnim društvima poput balkanskih, da ne pominjem bliskoistočne...), a nekima su motivi verovatno manje 'sebični'. Zašto je diskusija loša? Samo zato što crkva tako kaže ili...?

да они имају доказе да не постоји виша сила

Nije na skepticima/ateistima da pružaju dokaze za tvrdnju da nešto ne postoji. Uvek je to dužnost onoga koji iznosi tvrdnju da nešto postoji. U ovom slučaju su to vernici. Suvišno je reći verovano - takav dokaz nije dat...nikada.

Takođe, i kada bi se nekim neverovatnim otkrićem dokazalo postojanje više sile, religiji bi ostalo još mnogo posla u dokazivanju njenih namera, njene brige o ljudima na Zemlji (ali ne svim!) i njihovoj svakodnevici (njihovoj dijeti, seksualnoj orijentaciji, mislima itd.), eventualne dobrote i svega što se tako pouzdano i detaljno tvrdi u svetim knjigama.

очигледно и врабцу на грани да они не могу утицати на њих

Broj vernika dramatično opada, naročito na Zapadu, i naročito među obrazovanima. Religija je cvetala u doba neznanja. Ne slučajno. Arogantno pretpostavljanje da ljudi ne mogu, ili često, ne smeju imati drugačije mišljenje ili to mišljenje promeniti je odlika većine ovdašnjih religija.

Друго, већина тих порука се своди на исмијавање

Poruka se retko svodi na ismejavanje (doduše, možda se misli samo na forum?), iako mnoge stvari koje vernici zagovaraju, u koje veruju i koje, još gore, nameću, zaista izazivaju podsmeh...mada češće strah i gađenje.

вјерници се при том сагледавају као инфантилни.

Koji termin upotrebiti za odraslu osobu koja veruje u magarca koji govori, posednute svinje, čoveka koji razdvaja more, mrtvake koji ustaju iz grobova, konje koji lete i još stotine natprirodnih pojava..pa i u sam koncept tvorca svega koji nije mogao naći bolji način da oprosti grehe nego da svoje dete podvrgne mučenju do smrti!? :confused:



PS. Ateista nije titula, nije čin, viteški red ili pripadnost bilo kakvoj ideologiji. Biti ateista je jednostavno, i pomalo dosadno - neverovanje u tvrdnje o postojanju bogova. Nešto više od 3500 bogova...:roll: Samim tim, svaki ateista je, po definiciji - samoprozvani. I sam si ateista u slučaju ogromne većine bogova. Ne može se takav epitet koristiti za diskreditovanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Како је водећи светски атеиста др Ентони Флу постао религиозан


Вест која је шокирала велики део научне заједнице. Постоји само један научник у историји који је био назван "икона атеизма" и "шампион атеизма" - др Ентони Флу. Пред бројним камерама др Флу је изјавио: „Сазвао сам ову конференцију за штампу да вас обавестим да сам постао религиозан. Под притиском јасних и недвосмислених научних чињеница морао сам да прихватим да Бог постоји“.
 
Ukoliko smo mislili da religija pripada prošlosti i da živimo u novom dobu "razuma", trebalo bi se osvrnuti na podatke da se 84 odsto svetske populacije izjašnjavaju kao vernici. Oni su generalno mlađi i imaju više dece od onih koji se izjašnjavaju kao ateisti. Tako da bismo mogli da kažemo da svet, uprkos geografskim varijacijama, postaje sve religiozniji.


https://forum.krstarica.com/showthread.php/816364-ZA%C5%A0TO-JE-RELIGIJA-SVE-POPULARNIJA

- - - - - - - - - -

Ateisti, koji stalno kritikuju vjernike i njihove religije, usred Londona dobiće upravo ono protiv čega i istupaju - svoj hram.
Arhitekta i autor ideje, Alain de Boton, namjerava da u saradnji sa kompanijom Tom Greenall Architects, u središtu Londona podigne toranj visok 46 spratova.

http://www.vijesti.me/svijet/ateisti-dobijaju-hram-u-centru-londona-58071
 
Stihovi su stvarno za uživanje i mogu se tumačiti na različite načine. Hvala
A poenta posta u temi "Pitanje za ateiste" bi bila koja? Da Mika Antić, po tebi, piše o onom svetu?

@aleksa ndar
A šta ćemo sa ostalim "obaveznim" dogmama?

Ateisti imaju iskljucivo materijalisticki pogled na svet, oni imaju predubedjenje da ne postoji nista osim materije.To znaci da su njihove duhovne oci potpuno zatvorene i za njih duhovni svet ne postoji, on je za njih nevidljiv. Kada kazemo nevidljiv, mislimo nevidljiv za duhovne oci, jer za telesne oci svakako jeste nevidljiv bio ti ateista ili vernik.

Dakle, oni koji imaju otvorene duhovne oci mogiu da vide, osete, dozive, shvate, razumeju... i Boga i ostali duhovni svet. Zato oni znaju da je sve to tvoje nabrojano Bogu moguce. Onima koji su dospeli do malo veceg stupnja u duhovnom zivotu, taj duhovni svet je realniji nego ovaj materijalni.

A kako se otvaraju duhovne oci ? Prvo, covek mora da ima zelju da mu se otvore, iskrenu zelju, da cezne za Bogom, da traga za Njim, da istrazuje... Ako sve to cini iskreno, Bog ce mu se javiti.

Poanta je da ateisti, u stvari, ne zele da Boga ima, jer onda bi to znacilo da moraju da se odreknu zivota u grehu.

Evo, npr., da li je neko od ateista spreman da uznese ovakvu molitvu Bogu: "Gospode, molim te, ubedi me nekako u tvoje postojanje i ja cu ti verno sluziti i ispunjavati Sav Tvoj Zakon do kraja svog zivota." ?
 
Ukoliko smo mislili da religija pripada prošlosti i da živimo u novom dobu "razuma", trebalo bi se osvrnuti na podatke da se 84 odsto svetske populacije izjašnjavaju kao vernici. Oni su generalno mlađi i imaju više dece od onih koji se izjašnjavaju kao ateisti. Tako da bismo mogli da kažemo da svet, uprkos geografskim varijacijama, postaje sve religiozniji.


https://forum.krstarica.com/showthread.php/816364-ZA%C5%A0TO-JE-RELIGIJA-SVE-POPULARNIJA

- - - - - - - - - -

Ateisti, koji stalno kritikuju vjernike i njihove religije, usred Londona dobiće upravo ono protiv čega i istupaju - svoj hram.
Arhitekta i autor ideje, Alain de Boton, namjerava da u saradnji sa kompanijom Tom Greenall Architects, u središtu Londona podigne toranj visok 46 spratova.

http://www.vijesti.me/svijet/ateisti-dobijaju-hram-u-centru-londona-58071
Auuuhhh, masalah, pa to ce ateisti imati najveci hram na svetu, veci od bilo kog religijskog hrama sagradjenog u istoriji :eek:

Nego, sto ce da bude crne boje ? Je l' to simbolizuje duhovno slepilo ? Ili opredeljenje za "mracnu stranu" ?

Mada, kad malo bolje razmislimo, ateizam, u stvari i ne postoji, tako da je i gradnja ovog hrama logicna. Jer svaki ateista je sam sebi bog.
 
Ateisti imaju iskljucivo materijalisticki pogled na svet, oni imaju predubedjenje da ne postoji nista osim materije.To znaci da su njihove duhovne oci potpuno zatvorene i za njih duhovni svet ne postoji, on je za njih nevidljiv. Kada kazemo nevidljiv, mislimo nevidljiv za duhovne oci, jer za telesne oci svakako jeste nevidljiv bio ti ateista ili vernik.

Dakle, oni koji imaju otvorene duhovne oci mogiu da vide, osete, dozive, shvate, razumeju... i Boga i ostali duhovni svet. Zato oni znaju da je sve to tvoje nabrojano Bogu moguce. Onima koji su dospeli do malo veceg stupnja u duhovnom zivotu, taj duhovni svet je realniji nego ovaj materijalni.

A kako se otvaraju duhovne oci ? Prvo, covek mora da ima zelju da mu se otvore, iskrenu zelju, da cezne za Bogom, da traga za Njim, da istrazuje... Ako sve to cini iskreno, Bog ce mu se javiti.

Poanta je da ateisti, u stvari, ne zele da Boga ima, jer onda bi to znacilo da moraju da se odreknu zivota u grehu.

Evo, npr., da li je neko od ateista spreman da uznese ovakvu molitvu Bogu: "Gospode, molim te, ubedi me nekako u tvoje postojanje i ja cu ti verno sluziti i ispunjavati Sav Tvoj Zakon do kraja svog zivota." ?

Ne znam tvoje godine, ali imaš prilično ograničeno viđenje duhovnog života. Doduše, ako je za tebe duhovni život to što se obraćaš (nepostojećem) bogu onda ok. Priznajem da to ja nisam iskusio. Duhovni život je sigurno nešto više od toga i za recimo zaljubljenost ti ne treba bog, za uživanje u muzici ti ne treba bog, za uživanje u nekom pejzažu ti ne treba bog, za uživanje u književnosti ti ne treba bog, ... Navedi mi za koju duhovnu aktivnost ti treba bog osim kada ga dozivaš, moliš, izražavaš svoje podaništvo? I šte tebe tu duhovno uzdiže? To što misliš da će te bog pohvaliti zato što si mu odana? Da li si posle molitve pametnija, bogatija duhom...? Možda smirenija zato što se nadaš ispunjenju neke molbe, ali pametnija sigurno nisi.
Uopšte, vernici imaju taj manir da prisvajaju duhovnost, a naročito moralnost što je pored onakvih bisera u bibliji prilično nadobudno.
Na kraju, molim te kaži mi, kada si "uznela" molitvu koju nama ateistima preporučuješ, šta ti je gospod odgovorio? Kako te je ubedio?
 
Ne znam tvoje godine, ali imaš prilično ograničeno viđenje duhovnog života. Doduše, ako je za tebe duhovni život to što se obraćaš (nepostojećem) bogu onda ok. Priznajem da to ja nisam iskusio. Duhovni život je sigurno nešto više od toga i za recimo zaljubljenost ti ne treba bog, za uživanje u muzici ti ne treba bog, za uživanje u nekom pejzažu ti ne treba bog, za uživanje u književnosti ti ne treba bog, ... Navedi mi za koju duhovnu aktivnost ti treba bog osim kada ga dozivaš, moliš, izražavaš svoje podaništvo? I šte tebe tu duhovno uzdiže? To što misliš da će te bog pohvaliti zato što si mu odana? Da li si posle molitve pametnija, bogatija duhom...? Možda smirenija zato što se nadaš ispunjenju neke molbe, ali pametnija sigurno nisi.
Uopšte, vernici imaju taj manir da prisvajaju duhovnost, a naročito moralnost što je pored onakvih bisera u bibliji prilično nadobudno.
Na kraju, molim te kaži mi, kada si "uznela" molitvu koju nama ateistima preporučuješ, šta ti je gospod odgovorio? Kako te je ubedio?


Kako misliš nepsotojeći Bog kada Bog postoji?

Priznaješ da nemaš duhovnog iskustva. A daješ savete i predloge šta bi drugi trebali da urade po to pitanju!

Zajubljenost nije isto što i ljubav. Pogotovo što zaljubljenost može sa sobom da nosi mnogo nekih drugih nagona, na primer požude, koja na kraju vodi ka patnji.


Zašto misliš da su vernci Božiji podanici. To ti je isto kao kada imaš ženu ili devojku, pa da li si ti njen podanik. Naravno postoje i to primeri ali većina nije u vezama ili brakovima da bi bili u podaničkom položaju prema nekome. Pre se može reći da su ušli u savez, pogotovo kad aje brak u pitanju. Brak je svakako savez. Tako i vernik. Ulazik u savez sa Bogom a ne u podanički odnos. Podanički odnos imaju samo u jednoj sferi religije, koju ateisti nikako ne kritikuju i ako ta strana religije nosi sa sobom monstruoznost, to su satanisti. Oni imaju podanički odnos, zapravo paćenički. DOk u savezu sa Bogom, čovek dobija nadahnuće, inspiraciju, volju, dobija i ljubav naravno......itd.
 
Kako misliš nepsotojeći Bog kada Bog postoji?

Priznaješ da nemaš duhovnog iskustva. A daješ savete i predloge šta bi drugi trebali da urade po to pitanju!

Zajubljenost nije isto što i ljubav. Pogotovo što zaljubljenost može sa sobom da nosi mnogo nekih drugih nagona, na primer požude, koja na kraju vodi ka patnji.


Zašto misliš da su vernci Božiji podanici. To ti je isto kao kada imaš ženu ili devojku, pa da li si ti njen podanik. Naravno postoje i to primeri ali većina nije u vezama ili brakovima da bi bili u podaničkom položaju prema nekome. Pre se može reći da su ušli u savez, pogotovo kad aje brak u pitanju. Brak je svakako savez. Tako i vernik. Ulazik u savez sa Bogom a ne u podanički odnos. Podanički odnos imaju samo u jednoj sferi religije, koju ateisti nikako ne kritikuju i ako ta strana religije nosi sa sobom monstruoznost, to su satanisti. Oni imaju podanički odnos, zapravo paćenički. DOk u savezu sa Bogom, čovek dobija nadahnuće, inspiraciju, volju, dobija i ljubav naravno......itd.

Lepo, mislim nepostojeći.
Rekao sam da nemam duhovna iskustva u vezi boga, a ne da nemam nikakva duhovna iskustva. I nisam davao savete nego se interesovao kako to sa komunikacijom vernik-bog funkcioniše. Pročitaj lepo post pre nego odgovoriš.
Zaljubljenost nije ljubav? Gde to? Na Marsu? I neka ne bude zaljubljenost, zameni zaljubljenost ljubavlju u mojoj gornjoj rečenici ako baš želiš.
Možda ti (misliš da) imaš ravnopravan odnos sa bogom kao sa ženom ili devojkom (!?), ali većina ima podanički - skoro svaka molitva to potvrđuje.
Čuj ulaziš u savez... To je kao da si rekao Bugarska je u savezu sa SAD i one su sad "ravnopravne". No nebitno, ti lično možeš da misliš i zamišljaš šta god hoćeš.
 
Lepo, mislim nepostojeći.
Rekao sam da nemam duhovna iskustva u vezi boga, a ne da nemam nikakva duhovna iskustva. I nisam davao savete nego se interesovao kako to sa komunikacijom vernik-bog funkcioniše. Pročitaj lepo post pre nego odgovoriš.
Zaljubljenost nije ljubav? Gde to? Na Marsu? I neka ne bude zaljubljenost, zameni zaljubljenost ljubavlju u mojoj gornjoj rečenici ako baš želiš.
Možda ti (misliš da) imaš ravnopravan odnos sa bogom kao sa ženom ili devojkom (!?), ali većina ima podanički - skoro svaka molitva to potvrđuje.
Čuj ulaziš u savez... To je kao da si rekao Bugarska je u savezu sa SAD i one su sad "ravnopravne". No nebitno, ti lično možeš da misliš i zamišljaš šta god hoćeš.

Gospode Bože. Isuse Hriste, sine božiji. Pomiluj me grešnog. :)
 

Back
Top