joksiii555
Zainteresovan član
- Poruka
- 121
Zdravo svima, treba mi savet u vezi jedne situacije oko prijave za posao u Nišu.
Prijavila sam se za poziciju saradnik u marketingu u firmi Energy House i posle 2 dana dobila poziv od jedne žene koja se predstavila kao deo tima. Razgovor je bio vrlo kratak, ljubazan,pitala sam da mi kaže nešto više o poziciji,šta bi se konkretno radilo, rekla je da su prebukirani poslom i da će mi detalje o poziciji neko kasnije objasniti, ali me je odmah pitala za JMBG uz objašnjenje da treba da provere moj status u Nacionalnoj službi za zapošljavanje, takodje me pitala za srednju stručnu spremu.
To mi je bilo čudno jer nisam dobila nikakve informacije o poslu, naravno nisam dala JMBG, pa sam prekinula poziv. Kasnije istog dana su mi poslali i mejl u kojem takođe traže JMBG za istu proveru.
Sve mi deluje neobično jer nema konkretnih informacija o poslu, traže lični podatak vrlo rano, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa ovakvim procesima preko NSZ i da li je normalno da se JMBG traži u ovoj fazi selekcije?
Prijavila sam se za poziciju saradnik u marketingu u firmi Energy House i posle 2 dana dobila poziv od jedne žene koja se predstavila kao deo tima. Razgovor je bio vrlo kratak, ljubazan,pitala sam da mi kaže nešto više o poziciji,šta bi se konkretno radilo, rekla je da su prebukirani poslom i da će mi detalje o poziciji neko kasnije objasniti, ali me je odmah pitala za JMBG uz objašnjenje da treba da provere moj status u Nacionalnoj službi za zapošljavanje, takodje me pitala za srednju stručnu spremu.
To mi je bilo čudno jer nisam dobila nikakve informacije o poslu, naravno nisam dala JMBG, pa sam prekinula poziv. Kasnije istog dana su mi poslali i mejl u kojem takođe traže JMBG za istu proveru.
Sve mi deluje neobično jer nema konkretnih informacija o poslu, traže lični podatak vrlo rano, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa ovakvim procesima preko NSZ i da li je normalno da se JMBG traži u ovoj fazi selekcije?
