Pitanje u vezi rasta organizma

laaazo

Početnik
Poruka
32
Poštovani , potreban mi je stručni savet. Niskog sam rasta , želim da narastem i čuo sam da postoje specifična sredstva - tablete namenjene za rast organizma , a takođe sam čuo da neka od tih sredstava - tableta - ajde da tako nazovem , da mnoga ta sredstva imaju kontraindikacije za pojedine organe , npr. čuo sam da može srce da strada itd... S obzirom da imam 25 godina - a o ovome sam razmišljao pa tako od 18 godine , ali su mi mnogi govorili da mi tako nešto ne padne na pamet da radim jer sam čuo da imaju kontraindikacije opasne po organizam , mene opet zanima da li postoje barem neka prirodna sredstva - tablete , ili sredstva u prahu šta god koja pospešuju upravo rast organizma , a da nisu opasna po pojedine organe , tj. koja nemaju jezive kontraindikacije? Eto toliko... Hvala unapred...
 
Nikakvu hemiju ne treba da uzimas pogotovo sto ti nisi ni bolestan nego si samo nezadovoljan svojim izgledom, jel si probao neke vezbe koje bi te izduzile mislim da to postoji ili da treniras kosarku ili odbojku ili bar u teretani
Ako ti nikakve vezbe ni fizicka aktivnost ne pomognu onda odustani od toga, nizak si Boze moj koliko ima gorih stvari sta sad, bolje da si nizak nego da si bolestan resi to sa sobom u glavi
 
Ја мислим да ти је сад касно за то.
https://en.wikipedia.org/wiki/Epiphyseal_plate

The plate is only found in children and adolescents; in adults, who have stopped growing, the plate is replaced by an epiphyseal line. This replacement is known as epiphyseal closure or growth plate fusion. Complete fusion happens on average between ages 12–18 for girls (with the most common being 15-16 years for girls) and 14–19 for boys (with the most common being 18-19 years for boys).
 
Poštovani , potreban mi je stručni savet. Niskog sam rasta , želim da narastem i čuo sam da postoje specifična sredstva - tablete namenjene za rast organizma , a takođe sam čuo da neka od tih sredstava - tableta - ajde da tako nazovem , da mnoga ta sredstva imaju kontraindikacije za pojedine organe , npr. čuo sam da može srce da strada itd... S obzirom da imam 25 godina - a o ovome sam razmišljao pa tako od 18 godine , ali su mi mnogi govorili da mi tako nešto ne padne na pamet da radim jer sam čuo da imaju kontraindikacije opasne po organizam , mene opet zanima da li postoje barem neka prirodna sredstva - tablete , ili sredstva u prahu šta god koja pospešuju upravo rast organizma , a da nisu opasna po pojedine organe , tj. koja nemaju jezive kontraindikacije? Eto toliko... Hvala unapred...

Ne, ne postoji nista sto bi bilo kako ubrzalo rast. Pokusaj da shvatis da je ta tvoja visina ok.
Nisi napisao koliko si visok. Sve sto je preko 168 cm, to je OK. Zaboravi na bilo kakve tablete, razne
prevare, nekada se deci ( ali samo u vreme dok su deca., a i to je jako problematicno) daju hormoni za rast,
ali ti imas 25 godina, nisi vise dete.
 
Poštovani , potreban mi je stručni savet. Niskog sam rasta , želim da narastem i čuo sam da postoje specifična sredstva - tablete namenjene za rast organizma , a takođe sam čuo da neka od tih sredstava - tableta - ajde da tako nazovem , da mnoga ta sredstva imaju kontraindikacije za pojedine organe , npr. čuo sam da može srce da strada itd... S obzirom da imam 25 godina - a o ovome sam razmišljao pa tako od 18 godine , ali su mi mnogi govorili da mi tako nešto ne padne na pamet da radim jer sam čuo da imaju kontraindikacije opasne po organizam , mene opet zanima da li postoje barem neka prirodna sredstva - tablete , ili sredstva u prahu šta god koja pospešuju upravo rast organizma , a da nisu opasna po pojedine organe , tj. koja nemaju jezive kontraindikacije? Eto toliko... Hvala unapred...
I sta sad oces da se roknes zbog par cm,ono odma ribe te spopadaju,svi te se plase,nude bolji posao sefa,precednika,kralja
 
A koje su to vežbe za izduživanje? Što se tiče rekreacije , trčim , radim vežbe na otvorenim teretanama. Trenirao sam kad sam bio mali doduše i košarku i odbojku i plivanje...Mene zanimaju te vežbe što ste na početku napomenuli za izduživanje. Koje su vežbe u pitanju? Pa da krenem da radim.
 
A koje su to vežbe za izduživanje? Što se tiče rekreacije , trčim , radim vežbe na otvorenim teretanama. Trenirao sam kad sam bio mali doduše i košarku i odbojku i plivanje...Mene zanimaju te vežbe što ste na početku napomenuli za izduživanje. Koje su vežbe u pitanju? Pa da krenem da radim.
Sa 25 godina ne postoje vežbe za izduživanje. Mada, ne postoje ni pre 25. Visina je jednostavno genetski determinisana stvar.
 
Kad si bio mladji,trebao je neko da ti veze ruke za granu drveta,a na noge nek teze belutke,mozda bi te malo razvukao.Malo sale,neces se naljutiti.Geni su cudo i zavisi cije si pokupio,ali nemoj da te to sputava u zivotu.Pametni ljudi,ma kolikog rasta bili su uvek cenjeni u zivotu.Mozda su te zadirkivali kad si bio mladji,ali to zaboravi i usmeri sve ka normalnom zivotu.
 
Mladicu.Ne bih hteo da te razocaram,ali moram ti reci,sa dvadeset pet godina,nista ne moze da se uradi,po pitanju telesnog rasta.Sve sto je mogla
medicina da uradi,mogla je kada si bio u pubertetu.Sada,ne moze nista.Nemoj nista da korisris,nikakve tablete,samo ces trovati organizam.Nisi naveo
koliko si visok,ali bez obzira koju visinu imas,nije to smak sveta.Svaki muskarac,ma koliko visok,previsok,mali,premali,svako u zivotu nadje partnerku
prema sebi.Ti razvijaj kod sebe,sve one dobre osobine,koje su svojstvene pametnim i obrazovanim osobama.Sve ostalo,doci ce samo po sebi.
 
Mladicu.Ne bih hteo da te razocaram,ali moram ti reci,sa dvadeset pet godina,nista ne moze da se uradi,po pitanju telesnog rasta.Sve sto je mogla
medicina da uradi,mogla je kada si bio u pubertetu.Sada,ne moze nista.Nemoj nista da korisris,nikakve tablete,samo ces trovati organizam.Nisi naveo
koliko si visok,ali bez obzira koju visinu imas,nije to smak sveta.Svaki muskarac,ma koliko visok,previsok,mali,premali,svako u zivotu nadje partnerku
prema sebi.Ti razvijaj kod sebe,sve one dobre osobine,koje su svojstvene pametnim i obrazovanim osobama.Sve ostalo,doci ce samo po sebi.
Neki nadju i vise partnerki i to sve odjedanput:)
Berluskoni, Sarkozi, Charli Chaplin ( Chaplin je imao svega 158 cm visine),
Lenjin, Tom Kruz, Kant ( filozof) bio je visok samo 157.

Svi ovi ljudi morali su svoje komplekse zbog niskog rasta da kompenziraju
nekim uspesima ( da li u politici, bavljenjem naukom, biznisom) tako da
onda u njima vise niko ne gleda niskog muskarca nego velikog coveka.
 
Neki nadju i vise partnerki i to sve odjedanput:)
Berluskoni, Sarkozi, Charli Chaplin ( Chaplin je imao svega 158 cm visine),
Lenjin, Tom Kruz, Kant ( filozof) bio je visok samo 157.

Svi ovi ljudi morali su svoje komplekse zbog niskog rasta da kompenziraju
nekim uspesima ( da li u politici, bavljenjem naukom, biznisom) tako da
onda u njima vise niko ne gleda niskog muskarca nego velikog coveka.
Niski muskarci,moraju da koriste uglavnom oralni nacin vodjenja ljubavi,tada se njihova visina,odnosno niski rast,ne primecuje...
 
Svima kojima je problem sto su malog rasta,porucujem da nije vazna visina coveka,vec kolicina njegove covecnosti.Raditi na sebi,prosirivati svoja znanja i saznanja,biti covek sirokih vidika i spreman za prihvatanje razlicitosti u misljenju o politickoj toleranciji....to su vrednosti,za koje se vredi boriti.
Onaj,ko smatra da je njegova fizicka snaga,njegova visina,njegovi misici primarno,taj ocigledno nije shvatio sta su osnovne zivotne vrednosti !
 
Svima kojima je problem sto su malog rasta,porucujem da nije vazna visina coveka,vec kolicina njegove covecnosti.Raditi na sebi,prosirivati svoja znanja i saznanja,biti covek sirokih vidika i spreman za prihvatanje razlicitosti u misljenju o politickoj toleranciji....to su vrednosti,za koje se vredi boriti.
Onaj,ko smatra da je njegova fizicka snaga,njegova visina,njegovi misici primarno,taj ocigledno nije shvatio sta su osnovne zivotne vrednosti !
Da, samo ljudi to shvate s godinama.
kad je čovek mlad on misli da je sve u mehanici i telesnom. Spoznaja da baš i nije nije imenentna mnogima do treće decenije pa i kasnije.
 

Back
Top