Pitanje u vezi putovanja avionom

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.688
Recimo ovako ide prica. Putujem jednom avio kompanijom od Londona do Amsterdama, istom avio kompanijom od Amsterdama do Ciriha, drugom avio kompanijom od Ciriha do Beograda. Dosao sam u Amsterdam ali je let do Ciriha odlozen za sutra dan zbog velikog snega. Posto je odlozen, necu stici na vreme, zakasnicu na let iz Ciriha za Beograd.
Sta se desava u tom slucaju ako zakasnim na let? Da li moram ponovo da kupujem kartu? z:(
 
Ovako ....
Postoji mogucnost da se i preko neta kupi sa kombinacijom vise kompanija i to onda ima drugaciju opciju

Dacu ti neke mogucnosti pa ti vidi koja ti odgovara

Ako su sve karte low cost , moze da sedne i da place izmedju letova , jer puj -pike ne vazi ( mada se desava da ozbiljnije kompanije ipak nesto i urade i priznaju)

Ako je normalnija kompanija LHR-AMS -ZRH , s obzirom da su meteo uslovi i kaznjenje je vece od 4 sata tj do sutra , duzni su da obezbede spavanje i neku hranu u za to odredjenom hotelu od strane kompanije i to bez greske , napad po predstavniku i mora da se dobije
E sad , kad stigne sutradan u Cirih i izgubi avion za BEG , tu je bitan taj deo dali je povezana karta jer bi onda bili obavezni da te stave u bilo koji avion u ovom pravcu , pa makar i preko Male Krsne ili opet smestaj i drugi let sutradan
Ali , ako nisu i ako nije Low-cost ( tad propada karta ) u tom slucaju sam placas spavanje ili dzedzis na aerodromu ali prethodno juris predstvanika te druge kompanije da te stavi ma listu pax jer ako je haos od nevremena , onda je svuda i tu malo zavisi od kompanija tj nista i svi se uklapaju kako im dozvoljavaju .
Onda ne treba da se kupuje nova karta , tj u najgorem slucaju samo promena koja doduse ume da varira i oko 100 e npr ali to ti vec nije proveren info

Jel ti jasnije ? Ako ne , pitaj :)
 
Sad sam dobio informaciju da je aerodrom u Cirihu odgovoran i da mora da nadoknadi let do Beograda, ne znam koliko je to istina.

Ako je vazdusni prostor iznad Ciriha ili bilo kog aerodroma zatvoren na bilo koji nacin , za sletanje ili poletanje , pa tako vise puta , dal mislis da se nisu osigurali za takve situacije ...................pa nacisto bi propali ............ali je tacno da ce se potruditi da ucine svi sve sto mogu jer nikom ne odgovaraju prepuni aerodromi i nezadovoljni putnici
 
Recimo ovako ide prica. Putujem jednom avio kompanijom od Londona do Amsterdama, istom avio kompanijom od Amsterdama do Ciriha, drugom avio kompanijom od Ciriha do Beograda. Dosao sam u Amsterdam ali je let do Ciriha odlozen za sutra dan zbog velikog snega. Posto je odlozen, necu stici na vreme, zakasnicu na let iz Ciriha za Beograd.
Sta se desava u tom slucaju ako zakasnim na let? Da li moram ponovo da kupujem kartu? z:(

Ne, ne moras ponovo da kupujes kartu.
 
Da li sme da se nosi u putnoj torbi alkoholno pice (original boca), avionom? Znaci ne u rucni prtljag. Da li neko to otvara i gleda i da li se naplacuje carina ili nesto slicno posto je to poklon?

Не, нико не гледа нити прави проблем. Само лепо осигурај да се не разбије. Умотај у ролну џемпера. z:lol:
 

Back
Top