Quantcast

Pitanje u vezi graficke

RemA^^

Primećen član
Poruka
513
Laptop Acer Aspire 5535
Graficka: ATI Radeon HD 3200 256 MB Dedicated memory.
A pise 1920 MB HyperMemory.
Sad se ja ne razumem u to, ali pretprostavljam da je HyperMemory memorija koju uzima od rama.I ako je tako gde to da podesim. U biosu mogu da biram izmedju 64 MB, 128 MB i 256 MB.
A bilo bi mi dobro da moze tako posto imam 4 GB rama. Mozda je ovo i glupo pitanje, ali ne razumem se oko ovoga. Hvala unapred :)

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.058
Laptop Acer Aspire 5535
Graficka: ATI Radeon HD 3200 256 MB Dedicated memory.
A pise 1920 MB HyperMemory.
Sad se ja ne razumem u to, ali pretprostavljam da je HyperMemory memorija koju uzima od rama.I ako je tako gde to da podesim. U biosu mogu da biram izmedju 64 MB, 128 MB i 256 MB.
A bilo bi mi dobro da moze tako posto imam 4 GB rama. Mozda je ovo i glupo pitanje, ali ne razumem se oko ovoga. Hvala unapred :)
U pravu si za hypermemori-ju (to si razumeo), a sad sto se tice grafe sta ce ti vise od 256 mb ?!?
Da ne zelis mozda da prikacis dodatni ekran za lap top ?

RemA^^

Primećen član
Poruka
513
Ne, mislio sam ako je moguce da ja to podesim, npr. da uzima od rama 1gb, tako da mi ostane 3 gb rama, posto sam hteo neke zahtevnije igrice da igram. to verovatno nije moguce pa sam klokovao malo graficku sa AMD GPU Clock Tool.

Sad imam drugo pitanje da ne bih otvarao novu temu. Kako da klokujem procesor? Default je na 1.9GHz, ja bih bar na 2, znam da necu ni osetiti poboljsanje, ali lepse mi izgleda :'D
U biosu ne moze, probao sam sa K10STAT, ali odmah izbaci BSOD, ili ja nisam nesto lepo uradio. I da li ima jos neki softver za klokovanje procesora?

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.058
Ne, mislio sam ako je moguce da ja to podesim, npr. da uzima od rama 1gb, tako da mi ostane 3 gb rama, posto sam hteo neke zahtevnije igrice da igram. to verovatno nije moguce pa sam klokovao malo graficku sa AMD GPU Clock Tool.

Sad imam drugo pitanje da ne bih otvarao novu temu. Kako da klokujem procesor? Default je na 1.9GHz, ja bih bar na 2, znam da necu ni osetiti poboljsanje, ali lepse mi izgleda :'D
U biosu ne moze, probao sam sa K10STAT, ali odmah izbaci BSOD, ili ja nisam nesto lepo uradio. I da li ima jos neki softver za klokovanje procesora?
Overclock-ovanje lap topa se ne isplati... Moras da imas dobro hladjenje (stalak za lap top) ....
Ja sam uspeo moj lap top celeron 540 1.87 GHz da kloknem na 2.3 GHz, al moj stalak za lap top ima 3 ventilatora i temperatura procesora ne prelazi 55 stepeni (sto je sasvim solidno za lap top ) .

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.