Quantcast

Pitanje u vezi garancije

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.956
Garancija i prijava kvara kod prodavca , odnosno da ne pogrsis kao ja , mora da te upise u tu knjigu.
Ako saljes postom , slikanje od mometa pakovanja do momenta transporta sto vise fotografija.
Ako im lichno presajes opet slikanje u kakvom si stanju predao robu sa svedokom .

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.632
Da bi važila garancija da li je neophodno da se ima račun, posto posedujem garantni list na kojem pise datum kupovine i pečet firme? Molim za brz odgovor.
dovoljno je ako ides direktno u servis.
ako ides u prodavnicu imas problem dokazivanja da je bas kod njih taj proivod kupljen .. zato se i traze fiskalni racuni.
ako ga nemas, moraces na neki drugi nacin da dokazujes (recimo izvodom iz banke) jer na primer ako kupis fen u win winu tebe niko ne sprecava da odes u tehnomaniju i tamo prijavis kvar .. zato se traze fiskalni racuni..fiskalni je dokaz da si ga kupio bas kod onih od kojih trazis garanciju.

ja sam uvek direktno odlazio u servise i zaobilazio prodavnice kad sam bio u takvim situacijama...na garantnom listu imas spisak ovlascenihs servisa za taj proizvod i zovi ih sam... ne treba ti prodavnica za to.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.541
dovoljno je ako ides direktno u servis.
ako ides u prodavnicu imas problem dokazivanja da je bas kod njih taj proivod kupljen .. zato se i traze fiskalni racuni.
ako ga nemas, moraces na neki drugi nacin da dokazujes (recimo izvodom iz banke) jer na primer ako kupis fen u win winu tebe niko ne sprecava da odes u tehnomaniju i tamo prijavis kvar .. zato se traze fiskalni racuni..fiskalni je dokaz da si ga kupio bas kod onih od kojih trazis garanciju.

ja sam uvek direktno odlazio u servise i zaobilazio prodavnice kad sam bio u takvim situacijama...na garantnom listu imas spisak ovlascenihs servisa za taj proizvod i zovi ih sam... ne treba ti prodavnica za to.
Zar prodavac ne stavi svoj pecat na garanciji kada je overava,bas zbog toga?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.