Pitanje samcima veteranima

Ako ne umes sam, ne umes ni s drugom osobom. Sta donosis na talon? Strah od samoce da nekome na pleca srucis?
To je stvar mentalne higijene.
Cime ulepsavas zivot toj osobi? Kako? Ko si ti? Dusevno govoreci. To pare, egzistencija, to pricaju osobe koje su egzistencijalno ugrozene.
Jedno je biti partner i pruzati podrsku, drugo je kaciti se nekome na pleca.
Umes li da uvazis to sto je neko s tobom?
Kako?
Imas li tabue?
Tabui su socioloska pojava, sprege, nema mesta u intimi.
Kako biras parnera/ku? Odnosom, otvorenoscu, komunikacijom, delima ili kriterijumima: mora da ima nesto u sebi, ono, to, nesto, tamo, mora da je naj..?
Jel ides okolo, osudjujes, meris, premeravas?
Spavas radi povezivanja ili vezivanja?
Mali covece.
 
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?


A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Daleko je lakse, i elegantnije skrasiti se sa vise zena. :)
Muskarci ne radjaju decu, bioloski sat im je rastezljiviji , i puno dulji , pa nisu toliko limitirani godinama.Muskarac od 45 ce vrlo lagano naci stalnu partnericu/suprugu od 25-30,pogotovo ako je situiran.Zena od 45 ce lakse naci ljubavnika(e), ali ne i stalnog partnera od 45-50 godina, nego eventualno nekog dasu od 65 koji treba trofej zenicu,i spreman je da prepisu imovinu na nju.
 
Zasto mi ili neko uveko mora nesto pre ulaska u vezu?
Ne moze covek da bira trenutak kad ce se to desiti da stupi u vezu, to se desava u tom momentu sad ili nikad ili eventualno u veoma kratkom roku, zivot je kratak, mladost jos vise...
U vezu se ulazi bio spreman ili ne jer propustamo i lekcije i ko zna koliko osoba koje su mogle bas da budu one prave za nas i koje oduvek zelite i sanjate a necete moci da imate drugu sansu nego u ovom trenutku...Niko nece da ceka da budemo spremni i da nesto moramo i specijalne uslove...
Da su nasi stari gledali specijalne uslove za ulazak u vezu i mudrovali ovoliko pola od nas se ne bi ni rodilo...
Ne mogu da shvatim ljude ali stvarno...
Vise od pola stvari u ljubavi treba da budu spontane i treba strpljenja razumevanje i prihvatanje osobe sa manama koje svi imamo od obe strane.
U ljubavi ne postoji savrsentstvo touz to idu svadje plakanje, problemi i mnogo toga i ne postoji ljubav bez toga.
Ocigledno svi danas imaju pogresnu sliku da mora svi da budu savrseni...
Zbog toga imamo samce i same devojke u 40...
I kad kazu voleti nekog i ljubav nije sve i te osobe uglavnom zavrse same ili osoba pored njih koja je trosila vreme...
Mislim da jeste ljubav sve, gde ima ljubavi ima i nacina i volje da se rese problemi i stvori neki uslov za koliko toiko normalan zivot i srecu, samo treba dogovor razumevanje, medjusobna podrska i vreme...
Ako nema toga nema ni ljubavivec interes, i mnogi ostaju sami....

Samoca je teska i gusi i ogrubi coveka, pravi ga negativnim i sebicnim...
Nikio nije srecan sam samo se laze, vise je srecniji covek koji ima i nekih problema i svadja u vezi nego onaj ko je sam , cak nema ni osobu sa kojim da se posvadja i oseti uzitak pomirenja itd...

Vidi, nista ne mora. Zapravo, tacnije, nista ne mora osim jedne jedine stvari - svaka odluka proizvodi odredjene posledice. Neke posledice odmah, a neke kasnije kad dodju na red i kad dodju do pameti. Sa tim posledicama se zivi kako se zivi, nekad bolje nekad gore. Neko je uzasnut svojom situacijom, neko se samo nasmeje i pije pivo.

Najvazniji prioritet je da se naprave deca. Na svu srecu to se dovoljno cesto desava (pogotovo onima koji ne zele decu, a onima koji zele, e njima ume da ne ide, cudna je ironija zivota ili zagonetnih puteva gospodnjih, kako god).

Kad se naprave deca i ako nema sloge obicno ide prvi brak, drugi brak (nije nevidjeno i vise od toga) I onda obicno ako su parovi aktivni/strasni zavrsava se sa svakojakom kombinacijom: "moja deca, tvoja deca, nasa deca ..."

Znas kako je, deca su nezahvalna..., ne razumeju da se ne slazemo sa partnerom iz prvog braka, ili iz drugog, oni bi nekako drugacije kako oni najvise zele, ali ko ih pita. Sutra ce oni da rade to isto, kako bi i bilo drugacije, pa u tome su odrasli i u tome se snalaze (e sad da li su polupani ili nisu, jbg). Zivot je opstanak.

I samo jedna opaska. Mnogo nasih starih je zivelo u velikim familijama, i vrlo se vodilo racuna ko s kim a bogami i zasto (sad to uglavnom vazi samo za aristokratiju). Naravno ni to nije uvek bilo sve idealno. Na svu srecu???, danas retko ima velikih familija, svako vodi svoj zivot za rogove ili za rep kako god. I svi smo najpametniji kad gledamo same sebe.

Uzgred budi receno, ima ljudi kojima samoca savrseno odgovara i uopste ne smeta. Tako da, i oni imaju pravo da zive kako su odabrali (i sa posledicama svojih odluka).
 
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?


A sjutra je ponedjeljak

Auuuu

Зевс је оковао Прометеја далеко у планинама, а онда је сваког дана орао долазио и грицкао џигерицу Прометеју. Зевсова идеја је била да орао заувек грицка џигерицу Прометеју како би се овај заувек мучио.

Замисли пакао у коме ти орао сваки дан грицка џигерицу.

Е, видиш, брачни (и ванбрачни) живот са госпојом ти је исто ждерање џигерице сваки дан. Ја не желим да моја џигерица буде свакодневна храна некој тамо роспији што се прави да је фина.
 
I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?
Svako bira kako ce da zivi... Cak i oni koji bi da imaju nekoga, nesvesno ili svesno odbijaju ljude od sebe, ili da kazem narodski- probiraju.
Ako ne umes sam, ne umes ni s drugom osobom.
Da ne citiram celu poruku, sve si savrseno tacno rekao. Ako covek ne zna sta ce sa sobom, niko sa strane ne moze da mu to kaze a da ne preraste u upravljanje ili nezdrav odnos, kao da mu je roditelj....
Tek kad rascisti (ako) sam sa sobom, moze da e nada da ce i imati nekoga za sebe i pored sebe.
Е, видиш, брачни (и ванбрачни) живот са госпојом ти је исто ждерање џигерице сваки дан. Ја не желим да моја џигерица буде свакодневна храна некој тамо роспији што се прави да је фина.
Kakve vi zene birate kad imate takva iskustva....
Gledaj kolega na vreme, da ne bi posle delio jetru na porcije.
 
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?


A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Kad već ima toliko divnih žena, kako da se skrasim samo sa jednom?
Nije humano ni prema meni, a ni prema svim tim diiivniim ženama :heart2:
Sutra je sreda
 
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?


A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
"Kad bi muskarac samo jedan dan bio zena, nikad se ne bi ozenio". Stvarno sve receno.

I koja budala bi zalio za tim da ima prikolicu?
 
Зевс је оковао Прометеја далеко у планинама, а онда је сваког дана орао долазио и грицкао џигерицу Прометеју. Зевсова идеја је била да орао заувек грицка џигерицу Прометеју како би се овај заувек мучио.

Замисли пакао у коме ти орао сваки дан грицка џигерицу.

Е, видиш, брачни (и ванбрачни) живот са госпојом ти је исто ждерање џигерице сваки дан. Ја не желим да моја џигерица буде свакодневна храна некој тамо роспији што се прави да је фина.
Savršeno rečeno. :)

Tema može pod ključ.
 

Back
Top