Pitanje samcima veteranima

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
17.124
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.993
Znaci realno ima vas onako u godinama (finim godinama da ne kažem stariji :mrgreen:)

Pišete odje i sa novim i starim nalogom (ma naravno da imate samo jedan :mrgreen:)

I sad se ja pitam da li ste vi srećni ? Mnogi su možda sami (vjerujem dosta vas) da li vam ie krivo sto u vašoj aktivnoj karijeri niste uspjeli da se skrasite sa jednom divnom ženom ?

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Nema divnih zena ;)

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.061

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Da li sam srecan …

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.545
Gde bi bili da vučemo samo pametne poteze :/

Nista te ne sprecava da radis stvari koje te ispunjavaju potpuno sam, zivot tece i sa partnerom ali i bez partnera. Mnoge stvari su lepse u dvoje ali nije strasno ni ako odes negde solo ili uradis nesto solo. Na kraju svega zdravo je za vezu ako partneri rade nesto i odvojeno.
Na kraju imati partnera ne znaci da je uvek sve "med i mleko".

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.837
Nista te ne sprecava da radis stvari koje te ispunjavaju potpuno sam, zivot tece i sa partnerom ali i bez partnera. Mnoge stvari su lepse u dvoje ali nije strasno ni ako odes negde solo ili uradis nesto solo. Na kraju svega zdravo je za vezu ako partneri rade nesto i odvojeno.
Na kraju imati partnera ne znaci da je uvek sve "med i mleko".
tako je medjutim mislim da je tema kada se dugi niz godina ne nadje niko sa kim bi delili te neke trenutke...hronicno stanje samoce i da li se u potpunosti moze uzivati u tome i recimo 10 godina...lupila :)

a tema...toliko dugo nikada nisam bila sama da bi mi samoca zasmetala u sreci...da li bih bila u potpunosti srecna solo i recimo 10 godina?
sumnjam...volim da verujem u ljubav...

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.222
Iz svojih perioda samoce, shvatio sam da je covek samom sebi najveci neprijatelj (homo homini lupus est, dakle, aplicira i na samog sebe). E sad, treba umeti napraviti pakt sa samim sobom (krilatica: 'sam sebi ne mozes da skuvas losu kafu' - da budemo realni - ima dana kad samom sebi skuvas losu kafu.... onda shvatis i sve ostalo sto ide posle toga).

Iz tog iskustva proizilazi sledece nacelo: prvo provedite vreme sa samim sobom, pa tek kad upoznate same sebe ste zreli da delite zivot s nekim. Ljudi cesto cine veliku gresku kad srljaju u vezu, a pritom ne poznaju same sebe. Budite kvalitetan partner, ne smarajte druge sobom. Ovo vazi za oba pola podjednako.

Naravno, ko nije gresio, nije covek (ili zena). :D

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.545
tako je medjutim mislim da je tema kada se dugi niz godina ne nadje niko sa kim bi delili te neke trenutke...hronicno stanje samoce i da li se u potpunosti moze uzivati u tome i recimo 10 godina...lupila :)

a tema...toliko dugo nikada nisam bila sama da bi mi samoca zasmetala u sreci...da li bih bila u potpunosti srecna solo i recimo 10 godina?
sumnjam...volim da verujem u ljubav...

Jednostavno, u nekom idealnom svetu bi svako uspesno nasao partnera za sebe ali svet nije idealno mesto i ako osoba stalno razmislja tako da ce biti srecna samo ako nadje partnera, a to moze lako da se ne dogodi onda je to put za neka ozbiljna psihicka stanja. Mislim da osoba uvek treba traziti srecu prvo u sebi, a da je onda podeli sa partnerom ako se takva osoba pojavi. Dok se ne pojavi partner treba krenuti sa nekom fizickom aktivnoscu jer znam da je neke moje prijatelje spasilo trcanje kada su bili u ovakvim stanjima, a jedan je cak tako i devojku nasao.

Niko ne zeli da bude sa slomljenom osobom tako da ako slomis sebe sigurno neces naci partnera.

forlorn

Domaćin
Poruka
3.505
Bit sam i jeste pokazatelj da je osoba u problemu. Ne zato što nema nekog, niti će taj neko rešiti te probleme. Ali postoje. I kad si u problemu takav ne trebaš nikom, zato si sam. Bar može da ne budeš srećan zbog toga, ali ne, uvek se nađe neko da ti kaže kako nije to loše.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.837
Jednostavno, u nekom idealnom svetu bi svako uspesno nasao partnera za sebe ali svet nije idealno mesto i ako osoba stalno razmislja tako da ce biti srecna samo ako nadje partnera, a to moze lako da se ne dogodi onda je to put za neka ozbiljna psihicka stanja. Mislim da osoba uvek treba traziti srecu prvo u sebi, a da je onda podeli sa partnerom ako se takva osoba pojavi. Dok se ne pojavi partner treba krenuti sa nekom fizickom aktivnoscu jer znam da je neke moje prijatelje spasilo trcanje kada su bili u ovakvim stanjima, a jedan je cak tako i devojku nasao.

Niko ne zeli da bude sa slomljenom osobom tako da ako slomis sebe sigurno neces naci partnera.
slazem se sem u poslednjem delu...

uvek ce biti problemi kakvi takvi...posebno kao sto je Ruzna navela vec od polovine zivotnog veka pa nadalje to je za ocekivati...da li je to licna bolest, bolest u porodici, gubitak posla, cega god...sve to utice i na emotivno i na fizicko stanje...nismo roboti a ni savrseni super heroji...
i ok je i biti slomljen...zbog toga niko ne bi trebao biti odbacen i sam...
ne kazem da druga osoba treba da vuce, vadi, cupa ali ako se potencijalni partner ne nadje sa mnom u teskim vremenima, jos manje mi treba u lepim...

ali za srecu si u potpunosti u pravu...covek treba prvo sam sa sobom da je ok...da je sposoban sam/sama da bude zadovoljan/na, srecan/na :ok:

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.222
Bit sam i jeste pokazatelj da je osoba u problemu. Ne zato što nema nekog, niti će taj neko rešiti te probleme. Ali postoje. I kad si u problemu takav ne trebaš nikom, zato si sam. Bar može da ne budeš srećan zbog toga, ali ne, uvek se nađe neko da ti kaže kako nije to loše.
mislim da je to stigmatizacija ljudi koji su sami
ne mora da znaci da neko ima problem zato sto je sam, mozda samo nece iz raznih licnih razloga ili jednostavno jos nije upoznao neku osobu koja bi mu odgovarala.
Nije uopste lako naci odgovarajuceg partnera. Mi smo kompleksna bica.

Uostalom 'imati problem' nema gotovo nikakve veze sa time da li je neko sam ili sa nekim. Zivot je problem. Samo oni koji su umrli nemaju problem.

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.089
Zasto mi ili neko uveko mora nesto pre ulaska u vezu?
Ne moze covek da bira trenutak kad ce se to desiti da stupi u vezu, to se desava u tom momentu sad ili nikad ili eventualno u veoma kratkom roku, zivot je kratak, mladost jos vise...
U vezu se ulazi bio spreman ili ne jer propustamo i lekcije i ko zna koliko osoba koje su mogle bas da budu one prave za nas i koje oduvek zelite i sanjate a necete moci da imate drugu sansu nego u ovom trenutku...Niko nece da ceka da budemo spremni i da nesto moramo i specijalne uslove...
Da su nasi stari gledali specijalne uslove za ulazak u vezu i mudrovali ovoliko pola od nas se ne bi ni rodilo...
Ne mogu da shvatim ljude ali stvarno...
Vise od pola stvari u ljubavi treba da budu spontane i treba strpljenja razumevanje i prihvatanje osobe sa manama koje svi imamo od obe strane.
U ljubavi ne postoji savrsentstvo touz to idu svadje plakanje, problemi i mnogo toga i ne postoji ljubav bez toga.
Ocigledno svi danas imaju pogresnu sliku da mora svi da budu savrseni...
Zbog toga imamo samce i same devojke u 40...
I kad kazu voleti nekog i ljubav nije sve i te osobe uglavnom zavrse same ili osoba pored njih koja je trosila vreme...
Mislim da jeste ljubav sve, gde ima ljubavi ima i nacina i volje da se rese problemi i stvori neki uslov za koliko toiko normalan zivot i srecu, samo treba dogovor razumevanje, medjusobna podrska i vreme...
Ako nema toga nema ni ljubavivec interes, i mnogi ostaju sami....

Samoca je teska i gusi i ogrubi coveka, pravi ga negativnim i sebicnim...
Nikio nije srecan sam samo se laze, vise je srecniji covek koji ima i nekih problema i svadja u vezi nego onaj ko je sam , cak nema ni osobu sa kojim da se posvadja i oseti uzitak pomirenja itd...

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu

a tebi? jel tebi krivo sto si sama?

Keva

Elita
Poruka
23.908

Ko da smo mi krivi sto smo slomljeni, dobro jesmo...
I da ne bi voleli da se pokupimo.

Manastirka

Elita
Poruka
22.114

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Što ne bi bili?
Sigurno se ne vide sa jednom ženom doživotno.Ili je to pitanje za "večite" mlade i mladoženje?
Ko se ne uda ili ne oženi na vreme, msm da je bolje i bataliti.
P.S.Ispravite me ako grešim!

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.909

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Ceo život ti je kladionica.
Neko zaista ume da odigra, nekog usere žestoko a na lupetanje za onih minimalnih 20 dinara, a većina bude obmanuta na nameštaljke bez obzira na lični ulog.

Samoća ima svojih lepih prednosti ali i mane baš kao i zajednički život.
Niti smo svi imali iste startne pozicije niti smo svi imali iste uslove izbora, neko je birao svoj put svesno, neko nije, ali nigde ne piše šta mora šta ne mora.

Bitno da umemo da uživamo i živimo bilo zajedno bilo sami.

:zurka:

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
5.992

A sjutra je ponedjeljak

Auuuu
Lakše mi pada ponedeljak. 😂

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.