Quantcast

Pitanje oko uvoza motocikala!!!!

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.383
Nema ograničenja, sem za nove motocikle. Novi moraju da ispunjavaju euro3 normu. Polovni, ma koliko da su stari, ne moraju. Jedino, kod jako starih motocikala, old timera, potrebna je muzejska procena vrednosti.

Carinske stope na motocikle su sledeće:

do 50 ccm - 8%
50-800 ccm - 5%
preko 800 ccm - 8%
Za skuplje motocikle proizvedene u Evropi se isplati praviti EUR1 obrazac, pa su carinske stope smešne.

PDV za sve je 18%

Ako imaš još nekih pitanja, tu sam.

Inače, da bi sam mogao otprilike da kalkulišeš troškove uvoza, treba da znaš da se vrednost motocikala ne procenjuje samo po katalozima, kao kod automobila, nego se uzimaju u obzir i trenutne internet ponude. Ako, npr. uvoziš motocikl iz Nemačke, uzima se neka srednja vrednost istog takvog sa www.mobile.de

motorheadsd

Ističe se
Poruka
2.326
Nema ograničenja, sem za nove motocikle. Novi moraju da ispunjavaju euro3 normu. Polovni, ma koliko da su stari, ne moraju. Jedino, kod jako starih motocikala, old timera, potrebna je muzejska procena vrednosti.

Carinske stope na motocikle su sledeće:

do 50 ccm - 8%
50-800 ccm - 5%
preko 800 ccm - 8%
Za skuplje motocikle proizvedene u Evropi se isplati praviti EUR1 obrazac, pa su carinske stope smešne.

PDV za sve je 18%

Ako imaš još nekih pitanja, tu sam.

Inače, da bi sam mogao otprilike da kalkulišeš troškove uvoza, treba da znaš da se vrednost motocikala ne procenjuje samo po katalozima, kao kod automobila, nego se uzimaju u obzir i trenutne internet ponude. Ako, npr. uvoziš motocikl iz Nemačke, uzima se neka srednja vrednost istog takvog sa www.mobile.de
Mnogo hvala na iscrpnom odgovoru. Samo sam hteo jos da pitam na sta se odnosi pdv? Na iznos carine ili na ukupnu cenu sa carinom?? Mnogo hvala jos jednom

apokalipto82

Početnik
Poruka
1
nadam se da pisem na pravom mestu a obracam se konkretno DONU,naime hocu da kupim yamahu xj650 ali problem je sledeci,motor je uvezen iz nemacke odavno a nije carinjen,vlasnik je izgubio kupoprodajni ugovor i tako ga je prodao decku od koga ja hocu da ga kupim,od dokumenata ima brif i jos neke papire i racuncice e sada,dali mogu ja to da carinim i koliko bi me kostalo bez maltretiranja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.