Quantcast

Pitanje oko prekvalifikacije(srednja škola).

DeniBoy

Početnik
Poruka
16
Proveri ti to mozda su mislili da mora istog stepena da ne bi sa nizeg presao na visi, obrnuto mi je suludo da ne dozvoljavaju mada i ovo prvo neka smisla al sta ces
Sto ne probas da naucis to sto hoces pa da budes svoj gazda bez skole
Treba mi šara matori idem preko grane,nego reče mi sad drugar da zaboravim na prekvalifikaciju na nivou srenje škole u Srbiji očajni su kao što vidiš ne dozvoljavaju ljudima da se prekvalifikuju na zanat a kukaju kako nema zanata i zanimanja, što bi rekli stari "da se poture leđa"zanimanja, nego kažu mora kurs da se plati Akademija Oksford ili slično i da praksu odradiš privatno u nekoj firmi dobiješ sertifikat da možeš da radiš.Moram videti ovo u ponedeljak idem u jednu srednju školu da se raspitam sve.

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.450
Treba mi šara matori idem preko grane,nego reče mi sad drugar da zaboravim na prekvalifikaciju na nivou srenje škole u Srbiji očajni su kao što vidiš ne dozvoljavaju ljudima da se prekvalifikuju na zanat a kukaju kako nema zanata i zanimanja, što bi rekli stari "da se poture leđa"zanimanja, nego kažu mora kurs da se plati Akademija Oksford ili slično i da praksu odradiš privatno u nekoj firmi dobiješ sertifikat da možeš da radiš.Moram videti ovo u ponedeljak idem u jednu srednju školu da se raspitam sve.
Jel tamo ima to sto ti hoces? Posto oni imaju neke kurseve koji nude al ne pokrivaju sve sto ima po srednjim skolama, mislim verovatno da ima to sto te zanima cim ti to nude al ne znam inace dal postoji neka mogucnost da se prekvalifikujes na zanimanje razlicitog stepena od onog koje si zavrsio.
I ne priznaju neke fakseve a priznaju te akademije to mi je isto ludilo

Moljac64

Elita
Poruka
16.346
mozes posle cetvorogodisnje srednje da upises peti stepen "kvalifikovani radnik" sto se isto polaze u srednjoj posle 2 godine staza ja mislim ako si isao u tehnicku skolu i to ti dodje kao "visi" zanat.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.672
Proveri ti to mozda su mislili da mora istog stepena da ne bi sa nizeg presao na visi, obrnuto mi je suludo da ne dozvoljavaju mada i ovo prvo neka smisla al sta ces
Sto ne probas da naucis to sto hoces pa da budes svoj gazda bez skole
nije suludo jer nije isti smer i ne rade se iste stvari
mozda treba da polaze neku razliku ispita. (predmeta)

DeniBoy

Početnik
Poruka
16
Jel tamo ima to sto ti hoces? Posto oni imaju neke kurseve koji nude al ne pokrivaju sve sto ima po srednjim skolama, mislim verovatno da ima to sto te zanima cim ti to nude al ne znam inace dal postoji neka mogucnost da se prekvalifikujes na zanimanje razlicitog stepena od onog koje si zavrsio.
I ne priznaju neke fakseve a priznaju te akademije to mi je isto ludilo
Pa pazi, ni meni nema logike ali brate papir je papir, dajem banalan primer položiš da voziš motorno vozilo, pazi ti znaš da ga voziš perfektno na primer, ne vredi u inostranstvu opet moraš da imaš međunarodnu vozačku dozvolu(Nemačka na primer) a to ti je jedan papir koji košta tipa 2000.

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.450
nije suludo jer nije isti smer i ne rade se iste stvari
mozda treba da polaze neku razliku ispita. (predmeta)
Ako je on spreman da polaze 20 ispita a neko ko je zavrsio zanimanje koje je blize onom za koje hoce da se prekvalifikuje polaze 7-8 zasto je onda bitno sta je zavrsio? Ima zelju da se prekvalifikuje ako je spreman da nauci sve ono sa cim nije imao dodira u svojoj srednjoj, ne vidim problem sto to ne bi moglo

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.450
Pa pazi, ni meni nema logike ali brate papir je papir, dajem banalan primer položiš da voziš motorno vozilo, pazi ti znaš da ga voziš perfektno na primer, ne vredi u inostranstvu opet moraš da imaš međunarodnu vozačku dozvolu(Nemačka na primer) a to ti je jedan papir koji košta tipa 2000.
Vozacka kod nas moze da se kupi, ne kazem da diploma srednje ili faksa ne moze al ako ne dozvoljavaju jedno ne znam onda sto veruju u drugo

DeniBoy

Početnik
Poruka
16
Vozacka kod nas moze da se kupi, ne kazem da diploma srednje ili faksa ne moze al ako ne dozvoljavaju jedno ne znam onda sto veruju u drugo
Pa po nekoj logici ili zbog ko zna čega više veruju privatniku nego državnoj ustanovi. Verovatno je taj privatnik npr. Akademija Oksford dobila ugovore sa državama u kojima izdaju sertifikat. Na državnom nivou ne znam u čemu je problem i ako je po meni naravno neko ko je gulio klupu 4 godine bolje zna nego neko ko je završio kurs, Ma na zanimanje koje ja hoću nije neka raketna nauka brt svako može da nauči ja sam pola tih stvari imao praksu na ETF-u u laboratoriji. Ali to je druga priča ja sam se ispisao sa fakulteta i stavio tačku na taj period života.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Au brate kako je ovo moguće, završio sam sredju mašinsku školu četvrti stepen koja je teža 10 puta od zanimanja na koje hoću da se prekvalifikujem (ne podcenjujem nikog ali jeste) i sada mi nije dozvoljeno da se prekvalifikujem na zanimanje trećeg stepena, pa kako baćo koja je logika?
(Ponekad?) ima logike? Kako zamišljaš prekvalifikaciju npr. u električara a teoretski ' nemaš' pojma o struji?

DeniBoy

Početnik
Poruka
16
Tražim od administratora da me zaštiti od ovog člana "fosilvaso" i da izbriše ovau temu, jer na ivici sam suzdržavam se da izgovorim ovom čoveku uvrede jake jer je ekstremnu negativnu konotaciju izjavio ali neću da se spuštam na njegov nivo. Ne zna u kakvoj se finansijskoj i psihičkoj krizi nalazim, roditelji će da me naj verovatnije da me isteraju na ulicu a on je našao ovde da dovodi u pitanje nešto što nema pojma i nagađa a čovek ne zna sa kim priča i čita između redova.

Kao što je tab503 rekao ne može niko da mi zabrani da promenim srednju školu pa makar to značilo da moram da idem 3 godine ponovo a ne moram ovo ti garantujem jer je van pameti , zašto bi učio ponovo matematiku, fiziku, hemiju itd imam sve ocene 5 is tih predmeta, pokušavam da shvatim na čemu si.

Molim admina da zatvori temu neću komentarisati dalje idem da se raspitam kod ljudi koji znaju da li može ili ne može, a ne da slušam prozivanja ovde.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Evo isto pitanje i za tebe posto on nije odgovorio, ako hoce da uci 90% predmeta koje nije ucio kad je isao u skolu, zasto je onda problem to sto je njegovo zanimanje dosta razlicito od onog kojim hoce da se bavi?
Recimo primer prekvalifikacije iz mašinca u električara: Ako NIJE savladao sve što uče 'električari', nakon 'traljave prekvalifikacije' bi radeći na instalacijama mogao da ubije sebe, ili složi instalaciju koja bi ubila nekoga drugoga! Imam dosta komšija koji ne znaju, niti se usude ni da promene sijalicu u lusteru.....

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Tražim od administratora da me zaštiti od ovog člana "fosilvaso" i da izbriše ovau temu, jer na ivici sam suzdržavam se da izgovorim ovom čoveku uvrede jake jer je ekstremnu negativnu konotaciju izjavio ali neću da se spuštam na njegov nivo. Ne zna u kakvoj se finansijskoj i psihičkoj krizi nalazim, roditelji će da me naj verovatnije da me isteraju na ulicu a on je našao ovde da dovodi u pitanje nešto što nema pojma i nagađa a čovek ne zna sa kim priča i čita između redova.

Kao što je tab503 rekao ne može niko da mi zabrani da promenim srednju školu pa makar to značilo da moram da idem 3 godine ponovo a ne moram ovo ti garantujem jer je van pameti , zašto bi učio ponovo matematiku, fiziku, hemiju itd imam sve ocene 5 is tih predmeta, pokušavam da shvatim na čemu si.

Molim admina da zatvori temu neću komentarisati dalje idem da se raspitam kod ljudi koji znaju da li može ili ne može, a ne da slušam prozivanja ovde.
Imaš PP pa mi napiši sve što želiš, ako će ti biti lakše! :super: Kao što sam naveo, pri prekvalifikaciji je problem PRAKTIČNA nastava, koja ne znači samo polaganje 'razlike' predmeta jer se to treba i odraditi. Npr. 100 sati praktične nastave NE možeš da položiš na JEDNOM ispitu!

Tvoja je inicijativa pozitivna, ali bi zahtevala 'male' reforme: Znači, kao formalno upisuješ ponovo neko drugo zanimanje, priznaju ti 'zajedničke' predmete, ali ostalo moraš da odslušaš i ODRADIŠ praktičnu nastavu....

Evo ti konkretno pitanje iz prakse: Koji problemi se mogu pojaviti i KADA ako u utičnici zameniš nulu i uzemljenje?

Poslednja izmena:

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.450
Recimo primer prekvalifikacije iz mašinca u električara: Ako NIJE savladao sve što uče 'električari', nakon 'traljave prekvalifikacije' bi radeći na instalacijama mogao da ubije sebe, ili složi instalaciju koja bi ubila nekoga drugoga! Imam dosta komšija koji ne znaju, niti se usude ni da promene sijalicu u lusteru.....
To svakako moze da se desi pa pogledaj koliko njih zavrsi skolu pa ne zna nista

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.