pitanje 26 - Work experience - NOC

landlord

Zainteresovan član
Poruka
135
Ovo je tema koju najmanje poznajem i o kojoj sam najmanje citao. Jako je bitna, jer moze donijeti do 21 bod, ako imate preko 4+ godine iskustva. Ovaj dio sam uzimao manje vise kao gotovu stvar, tipa radio si 3 godine i imas SIGURNIH 19 bodova. Da li je to zaista tako?

Pa i ne bas, prema onome sto sam citao na siteu CIC-a.
Kako odredjujete NOC (National Occupational Classification code)?
Najbolje je da odete na web site
http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/groups/index.shtml

i pretrazite poslove koji se tamo nalaze, ali nemojte traziti samo po nazivu posla (ovim mislim da se pozicije koje ste imali u vasem radnom iskustvu moraju poklapati sa nazivima pozicija u NOC listi), vec trazite po opisu poslova. I kada nadjete posao ciji opis u bar 90 % se poklapa sa onim sto ste radili u vasoj firmi izaberite taj NOC.

Eh, sada glavna stvar je da pod jednim NOC-om morate neprekidno raditi bar jednu godinu, da bi vam se to priznalo kao skilled experience. Ako ste ta jednu godinu promijenili vise 3 posla i sva tri posla su pod tri razlicita NOC-a tesko da cete dobiti poene, jer ste svaki radili po neka tri mjeseca sto znaci da ste bili kao na probnom radu i da niste zadovoljili ili nesto slicno i da ste morali mijenjati posao. .
U toku 4 godine, mozete imati 4 razlicita NOC-a ali da je svaki trajao po godinu dana. To nije nikakav problem. Naravno, podrazumijeva se da su ti poslovi pod kategorijama 0, A ili B (koje ste nasli na linku koji sam gore postavio).

Molim da se ukljuce u diskusiju svi oni koji su vec poslali aplikacije i imaju vise iskustva od mene.
 
I ja sam baš mislio da otvorim topik na ovu temu, ali eto neko je to ipak učinio ranije. Slažem se da tu može biti dosta začkoljica pa bi bilo dobro prodiskutovati o svemu tome. Šta ako sam npr. radio 17 meseci jedan posao, a 7 meseci na drugom poslu. U pitanju je ista firma, samo se formalno menjao ugovor. Da li se ovo može računati kao 2 godine radnog iskustva ili ne?
 

Back
Top