Pitanja vezana za nekoliko fakulteta

Marshal of Chaos

Zainteresovan član
Poruka
492
Posto je doslo krajnje vreme da razmisljam o daljem skolovanju, zelim da postavim nekoliko pitanja vezana za fakultete.

Trenutno me veoma interesuju arhitektura, psihologija, nemacki jezik i dizajn zvuka. Imam nekoliko pitanja :

1) Gde mogu ( u Srbiji ) studirati gorenavedene stvari ;

2) Koji predmeti/kursevi se pohadjaju na tim fakultetima ;

3) Koliko dugo traju studije ;

4 ) Kako ( otprilike ) izgleda prijemni ispit ( odnosno od cega se sastoji ) ?

I naravno, ako neko smatra da jos nesto treba da znam, bio bih mu/joj veoma zahvalan da me obavesti.

Hvala unapred. :)

AlanViBritannia

Domaćin
Poruka
4.783
1) U svim univerzitetskim centrima- Beogradu, Nišu, Novom Sadu. Verovatno imaju svi navedeni i u Kragujevcu, ali nisam 100% siguran.

2) Odeš na sajt fakulteta i vidiš. :)

3) 4 godine.

5) Odeš na sajt fakulteta i vidiš. :D Takođe, svaki fakultet izdaje brošure za prijemni ispit, sa primerima prijemnog itd, pa možeš i to da uzmeš. Većina fakulteta organizuje i pripremnu nastavu.

Vlado

Legenda
Banovan
Poruka
53.345
Posto je doslo krajnje vreme da razmisljam o daljem skolovanju, zelim da postavim nekoliko pitanja vezana za fakultete.

Trenutno me veoma interesuju arhitektura, psihologija, nemacki jezik i dizajn zvuka. Imam nekoliko pitanja :

1) Gde mogu ( u Srbiji ) studirati gorenavedene stvari ;

2) Koji predmeti/kursevi se pohadjaju na tim fakultetima ;

3) Koliko dugo traju studije ;

4 ) Kako ( otprilike ) izgleda prijemni ispit ( odnosno od cega se sastoji ) ?

I naravno, ako neko smatra da jos nesto treba da znam, bio bih mu/joj veoma zahvalan da me obavesti.

Hvala unapred. :)

Od svega ovoga ti jedino arhitektura vredi.
To planiram i ja. :aha:

Depressed_Boy

Aktivan član
Poruka
1.542
Ja ti ne bih nishta preporuchivao, ali eto, poshto studiram psihologiju, samo cu da kazem da je mozesh studirati u Beogradu, Novom Sadu i Nishu shto se tiche drzavnih, privatne ne zelim da spominjem, jer je moja averzija prema njima dosta velika, ali postoji i tamo. Konkurencija je velika svuda, mada nije teshko spremiti prijemni, jer se sprema samo jedna knjiga. Pored testa znanja, postoji i test opshte informisanosti, kao i test opshte sposobnosti u Novom Sadu. Mnogi ljudi se razocharaju, jer ih dochekaju predmeti kao shto su statistika, metodologija, fizologija, ali to su predmeti koji su potrebni da bi se psihologija u potpunosti razumela kao nauka i neophodni su. Shto se tiche perspektive zaposhljavanja, ne znam bash, mislim da je u velikim gradovima manja shansa, iako psiholozi mogu rade gotovo svuda (shkole, bolnice, vrtici, kadrovske sluzbe preduzeca, savetovalishta...), na birou ih ima sigurno dosta, tako da razmisli, raspitaj se, googlaj, jer nemoguce da nisi nishta nashao, pa pitash ovde, samo se treba malo potruditi. :) Pozdrav.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.