Quantcast

Pitanja u vezi musterija...

simbol

Početnik
Poruka
5
E, pa devojke, mozda je malo ruzno sto sa ovim pocinjem upoznavanje i druzenje ali evo da se predstavim. Zovem se Jelena i zivim i radim u Beogradu. Drzim svoj mali salon za negu tela na Novom Beogradu. Elem, sva pitanja koja se ticu nege tela i lica i noktiju i koze, ma svega, slobodno pitajte. Ko se stidi na pm, a ko ne, topicu...

Malo je glupo sto sam prvo postavila topic pa tek onda pitala gazaricu da li je ok ili ne takav vid reklame (slobodno ga obrisi)... Jos jednom, izvinite...

Sve u svemu ajde da postavim pitanje i da nadjem makar neke zeljene odgovore.
Koliko cesto idete u salone i da li ih posecujete samo zbog zeljenih tretmana ili spadate u grupu devojaka i zena koje vole da procaskaju, popiju kafu i komentarisu sve i svasta itd...
Ponekad imam utisak da neke zene dolaze samo zbog toga. Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama? A da ne gubim musterije...
Mislim, volim i ja da pricam sa nekim devojkama o stvarima koje me zanimaju, takodje znam da je deo mog posla (kao i taksistima hehe) da slusam druge ljude i njihove price ali ponekad je stvarno previse...

Ajd sad...

X

xpajamacax

Gost
jaooo
ja kad god prođem pored moje frizerke...svrnem...da čujem ko je koga i zbog čega
žena je savršena radio mileva:p
hm da ima blejača...provalila sam,ja svrnem na vrata...ono ćao ćao...
pa nema razloga da se bilo ko ljuti kad aje fakat da imaš posla:p

simbol

Početnik
Poruka
5
hehe... pa upravo tako. Ali ponekad se bre umorim od toga i dodje mi da vristim i da ih sve izbacim napolje... Ali znas u cemu je fora? Sto ponekad neke koje i ne volim bas bas, sede i lelemude pa neko virne unutra i pomisli da je guzva i ode. A ove piju kafu jer obicno idu u grupama !!! hehehe! Horde zena koje opsedaju salone!!! A samo jedna nesto radi...
Bas nisam pametna sta da radim. A, ponekad opet, kad je bangav mesec ili nedelja pa niko ne udje u salon, molim boga i da mi te tri zenske naidju...

X

xpajamacax

Gost
ahammm
dakle ti imaš te tri redovne?
pa pošalji ih na kafu u obližnji kafić...uz izgovor da si u strašnoj gužvi,
i da si sluđena jer imaš neku papirologiju d azavršiš......
trep,trep...divo je što ste svratile...vidimo se za par dana....

simbol

Početnik
Poruka
5
pa mozda cu i tako morati da pocnem da radim... ali neverovatno je kako bas te koje non-stop dolaze i koje ostavljaju kintu, bas me one nerviraju... mislim nije to toliko bas katastrofalno nego sa mhtela cisto da znam kako vi funkcionisete... mislim, i ja kada idem da se friziram, ostanem duuuuuuugooooo! Lepo mi je... Ali znam da je osoba koja to radi, moja jako dobra prijaetljica i da joj to ne smeta. Valjda. Uf... Moracu da je pitam...

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
simbol:
.... Ponekad imam utisak da neke zene dolaze samo zbog toga. Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama? A da ne gubim musterije...
Mislim, volim i ja da pricam sa nekim devojkama o stvarima koje me zanimaju, takodje znam da je deo mog posla (kao i taksistima hehe) da slusam druge ljude i njihove price ali ponekad je stvarno previse...

Ajd sad...
nema nacina, moras da ih saslusas. znam da strasno zvuci, pogotovo ako uzmes u obzir da te to ceka jos bar par decenija radnog veka, ali drugacije nece biti.
moj savet ti je da ljubazno slusas, i da vezbas da "iskljucis" sve cim zatvoris vrata od salona. i - jos bitnije: nikada, nikako - nemoj prepricavati unaokolo ono sto ti je receno, ni pod kojim okolnostima, i nemoj "uzimati pravdu u svoje ruke". ne sudi, ne procenjuj, nemoj davati savete. oprosti mi sto zvucim ostro :), veruj mi da znam vrlo dobro sta govorim :). desice se da cujes i stvari koje ni njihovi najblizi ne znaju, a sve lako moze tebi da predje preko ledja.
i mnogo srece :).

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Ja idem u salone isključivo po prekoj potrebi ... znači kad mi treba pedikir, manikir .... ili frizura. To su ljudi sa kojima proćaskam koliko moram .... i ne zadržavam se više nego što tretman traje.

Nikada mi nije bila jasna potreba žena da tamo vode abrove - to mi deluje kao jeftina zabava za one koje nemaju šta da rade u životu ... za one koje jesu ili pretenduju da budu domaćice, i već su svoj život postavile izmedju dve šerpe, frizera i manikira.

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Nisam ništa loše htela da kažem za ''prave domaćice'' ... nego za one instant ... koje nisu sposobne ni ručak da skuvaju, a po ceo dan im se svodi na abrovisanje po komšiluku i posećivanju raznoraznih salona ... a kad im udješ u kuću, od smrada ne možeš da se zadržiš koliko ni čašu vode da popiješ.

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
simbol:
Tipa: e, cao, znas, ako moze pola manikira tj. ovde malo da mi isturpijas (pokazujuci na nevidljivu naprslinu u noktu) i onda zasedne i ne ode po sat i po, dva... A opet nemam srca da takvim zenama kazem da imam posla itd... Sta uraditi u takvim situacijama?.
pa ako ona zasedne, kako ti nemas druge musterije? mislim ako imas druge onda ne mozes ni da mislis o toj sto sedi, posto opsluzujes ove ostale... a ako ti dolazi njih 3 i one dodju vise da pricaju..onda imas mozda problem poslovanja..tipa los marketing (ne usudjujem se da kazem usluga).. postani psiho salon ebiga :)))
slusaj ove, koristi ih da ti dovlace druge mushterije..nemam pojma
zaposli neku veshticu koja ce ih terati ;)))
hm...skloni stolice za sedenje..nece imati de da sednu

haha meni doshlo da uradim to, da joj se jadam .. jednom sam isla da mi cupaju obrve mada i nije moralo bash..al prija mi taj kontakt s njima tj njom :)) doduse nemam obicaj da smaram, bar za sad :)) pa sam mozda i suvishe poslovna.. ja ne idem jedino mi eto cupaju obrve, i ici cu na shishanje. nije sve to lose, ali stedela bih pare, mada nekad me nije tesko navuci. gledam gomilu kozmetike sve je to divno narocito ona tzv "prirodna" : )) Deluje lepo (ne razumem se ali videla sam l occitane mada meni jeto jedino sto sam videla od tih ali nekako dopalo mi se) ali opasno je kad udjes u to nema napolje : ))) a pola od toga realno ti i ne treba... ma i vise od pola! cak je mozda i shtetno toliko smarati kozhu, ali lepo je ebiga, i secer ne valja pa.. : )) e da i umocicu se u cokoladu jednom..
a sta ces tu te maze i paze u kozm. salonu...a koji je nacin..ne znam moli se bogu hahah..bar znash da im je prijatno..

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
indigo:
nikada, nikako - nemoj prepricavati unaokolo ono sto ti je receno, ni pod kojim okolnostima, i nemoj "uzimati pravdu u svoje ruke". ne sudi, ne procenjuj, nemoj davati savete. oprosti mi sto zvucim ostro :), veruj mi da znam vrlo dobro sta govorim :). desice se da cujes i stvari koje ni njihovi najblizi ne znaju, a sve lako moze tebi da predje preko ledja.
i mnogo srece :).
[/font]

hahahha ovo mu dodje ko sveshtenichki posao... :))) uzijmash im posao... :))
kozmeticharke=sveshtenice

e ne znam kad ti tako sede a niko nece da udje a ti budi tuzna..."jao niko mi bre ne ulazi sta da raidm nema posla..." kao pitaj ih sta da radis

simbol

Početnik
Poruka
5
hehe!!! Nije losa ideja... Obicno dolaze krajem nedelje, cetvrtak, petak... Ma fora je sto ponekad dodju sve tri, nekad dve a nikad ona sama... Ta jedna... A prostor nije toliko velik da bi mogle da sede po sat- sat i po i da bas nikome ne smetaju. To isto kao i kad vidis red na jednoj trafici ili guzvu u lutriji (kad mojima uplacujem loto, sta cu kad sam najmladja 'cera) i odmah se okrenes i kazes sebi - ma kupicu cigare na drugoj trafici ili uplaticu loto sutra... Jednostavno, ponekad dodju ljudi koji iz elementarne kulture kazu - necu da ti smetam, vidim da ti je guzva... a ja samo slegnem ramenima i kazem da me zvrcne kasnije. A bakute kuliraju... Ma resicu ja to na neki nacin... Ostavicu ih u solarijumu 20 minuta duze! Na najjacem! Hhehehe! Bice bas preplanule! Salim se naravno!
A mozda ih samo i shibnem napolje... Uf!!! Sto ja nisam kao druge zene - izvinite, sad mi dolazi sledeca musterija, jel mozete da se terate u tri p... m...!

Ma resicu nekako. Mada moram da priznam da i ja volim (kada imam vremena, mada je to retko) da uzivam po sat i vise u drugim salonima... Opusta me... Od solarijuma do masaze... mada su to opet sve neke moje drugarice koje jako dugo poznajem pa ne pricamo prazne price. A kad smo kod te tri bakute, nema ih vec dve nedejle, ali ja kao da ih prizivam... Uzas...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.