Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Ja odavno shvatio, ali kod tebe nesto ne stima, moras da vise poradis na uopoznavanju sopstvene licnosti, jer najveci greh, jeste Gordost, :)

Koliko si ti pod brainwashing-om! Ja sa odavno shvatio da su sve religije laž i prevara. Biblija nije "Božja reč" već knjiga anonimnih autora koji su kopirali od drugih religija, a menjala se tokom dve hiljada godina plus je pisana na stranom jeziku od primitivnih pustinjskih ljudi.
 
Zato bi to uradio zbog tebe?
Mozes sa njim komunicirati preko molitve
a Bog se ne materijalizuje on je duhovno bice.

Kaži nam koga je video Jaakov?

1.Mojsijeva 32
30 I Jakov nadede ime onom mestu Fanuil; jer, veli, Boga videh licem k licu, i duša se moja izbavi.
Fanuil, na hebrejskom פְּנוּאֵ֑ל (Penuel) što znači "lice Božije".
 
Kaži nam koga je video Jaakov?

1.Mojsijeva 32
30 I Jakov nadede ime onom mestu Fanuil; jer, veli, Boga videh licem k licu, i duša se moja izbavi.
Fanuil, na hebrejskom פְּנוּאֵ֑ל (Penuel) što znači "lice Božije".
U Bibliji pise da
"Nijedan čovek nikada nije video Boga."

Da li shvatas sta znaci izraz videti Boga?
Znaci videti njegovo delovanje ili neki znak...

treba znati da Boga je nemoguce videti i da Bog komunicita s ljudima preko andjela
a andjeli se mogu materijalizovati i pokazati.


(Suci 6:22) Tada je Gideon shvatio da je to bio anđeo Jehovin. I rekao je: “Jao, Svevišnji Gospodine Jehova! Vidio sam anđela tvojega, Jehova, licem u lice!”
 
Ovde piše da je Jaakov video Boga licem k licu, ne anđela.
2.Mojsijeva 24
9 Potom otide gore Mojsije i Aron, Nadav i Avijud, i sedamdeset starešina Izrailjevih.
10 I videše Boga Izrailjevog, i pod nogama Njegovim kao delo od kamena safira i kao nebo kad je vedro.
Da video ga je ne u bukvalnom smislu
Bog je duhovno bice ne moze ga videti niko od ljudi.

U Bibliji pise da
"Nijedan čovek nikada nije video Boga."
 

Back
Top