Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Она која је одштампану у Правилу Службе (Библији).
Зар не рече ти да си читао Библију па се ниси примио све док ниси прочитао православну литературу?
Ovo.
Ти си рекао да ниси сконто библију, ево овде
Dobio sam primjerak Biblije i nebrojeno puta pokusavao da citam ali nije islo, jer mi se nije svidjelo ono sto procitam, a onda sam Bozjim promislom naletio na pravoslavnu literaturu i zamisli, tad je sve pocelo da dobija smisao.
 
Nigdje nema pomena silovanju, ako malo razmislis to znaci ako si ti kao nezenja zaveo djevicu po zakonu moras da je ozenis, to su neke moralne norme i ne vidim sta tu nije jasno ili sta je pogresno.

A imaš i ovo:

17 Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale čoveka.


9 I zarobiše sinovi Izrailjevi žene Madijanke i decu njihovu, i zapleniše svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.

10 A mesta njihova u kojima življahu i gradove njihove sve popališe ognjem.

11 I sve roblje i sav plen, ljude i stoku, uzeše;
 
pa ti Hulis na Hrista
Hrist je pricao o milosrdju ljubavi i miru
dok ne nadjes gde je on rekao to sto kazes necu da odgovaram
Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.

Ovde Isus otvoreno traži da voliš njega više od bilo koga drugog na svetu. Zato te pitam da li bi ga poslušala kada bi ti naredio bilo šta od ovoga uključujući da pobiješ svoje roditelje?
 
Nisu bolesna pitanja već su hipotetička zasnovano na onome što je Isus rekao. Možeš valjda jednostavno da odgovoriš sa da ili ne.
Погрешан ти је приступ. Шта си се уватио само за Исуса? Причај о Исусовом тати, оном из Старог Завета. Тај је дао 10 Божијих Заповести (уствари било је бар дупло али је Мојсије разбио две оригиналне таблице у бесу, па је после узео само скраћену верзију, тј. једну таблицу). Тај је прави Бог, овај је само дете, а шта дете зна.
 
Погрешан ти је приступ. Шта си се уватио само за Исуса? Причај о Исусовом тати, оном из Старог Завета. Тај је дао 10 Божијих Заповести (уствари било је бар дупло али је Мојсије разбио две оригиналне таблице у бесу, па је после узео само скраћену верзију, тј. једну таблицу). Тај је прави Бог, овај је само дете, а шта дете зна.

Zanima me njen odgovor od koga ona beži, a ja znam i zašto.
 
Наравно да се плаше да нешто не кажу погрешно па да их не ошине бич божији.

Ne nego se plaši od drugih iz njene grupe. Ako kaže ne prigovoriće joj da nije prava JS, a ako kaže da onda se plaši situacije u kojoj će joj nevernici kao što sam ja reći da nije normalna.
 
Ти си рекао да ниси сконто библију, ево овде
Heh, vadjenje iz konteksta tudjih rijeci i sluzi tom kad vlastiti argumenti padnu u vodu jel tako😉. Reci mi gdje pise da nisam skonto, rekao sam da mi se nije svidjelo, a to je nesto drugo. Zatim sam dao i objasnjenje zasto mi se nije svidjelo, jer sam to tumacio kao ti i tvoj saveznik u ovoj debati, tj.naivno i glupo bez ikakvog uporista.
 
Heh, vadjenje iz konteksta tudjih rijeci i sluzi tom kad vlastiti argumenti padnu u vodu jel tako😉. Reci mi gdje pise da nisam skonto, rekao sam da mi se nije svidjelo, a to je nesto drugo. Zatim sam dao i objasnjenje zasto mi se nije svidjelo, jer sam to tumacio kao ti i tvoj saveznik u ovoj debati, tj.naivno i glupo bez ikakvog uporista.
Није ти се оригинално свидело а онда кад ти је неко ОБЈАСНИО ти си СКОНТО
 
Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene: I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi. Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan. I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.

Ovde Isus otvoreno traži da voliš njega više od bilo koga drugog na svetu. Zato te pitam da li bi ga poslušala kada bi ti naredio bilo šta od ovoga uključujući da pobiješ svoje roditelje?
Pa vidis da ne razumes napisano.
Lepo ti pise da razdvojim... gde je tu ubijanje?
nema
Takodje nije to u bukvalnom smislu nego duhovna borba koju donosi Isusova pouka.
To je Isus prorekao kako ce neki reagovati na istinu koju on donosi.
To je normalno da nam je Isus na prvom mestu kao i Bog.
dakle nema nikakvog ubijanja.
ti stvarno svasta vidis svasta ti se prividja
A Bozja rec je dvosekli mac - trebao bi znati tu simboliku duhovnu u Bibliji
 
Arijana,kako objašnjavaš ove stihove u Bibliji:

Ali znamo: Sin Božji došao je i dao nam razum da poznamo Istinitoga. I mi smo u Istinitome, u Sinu Njegovu Isusu Kristu. On je istiniti Bog i život vječni. (1.Ivanova 5,20).

I šta misliš o ovoj situaciji iz Evanđelja po Ivanu (20,27-28)?

Zatim će Tomi: »Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.« Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj!«

Po meni ovi stihovi neoborivi su dokaz da je Isus Bog.
 
Ovatema i nije za to :) imam ja svoje teme
ukratko Toma je to rekao
bog znaci mocan
To sto je Toma rekao nista ne znaci.
Biblija belezi greske apostola
jer nisu imali najbolje razumevanje

Isus Hrist je za sebe rekao : Ja sam Bozji Sin
Isus nikada nije rekao ja Sam Bog ili svemoguci Bog

Bog je posvedocio sa neba tri puta da je Isus njegov sin

tako da su to neoborivi dokazi
 
Poslednja izmena:
Није ти се оригинално свидело а онда кад ти је неко ОБЈАСНИО ти си СКОНТО
Ma vidim da si ti sve skontao, mozda bi trebao da budes novi mesija, evo vas dvojica sve otkriste, svijet je cekao samo na vas da im pokazete kako su bili glupi.
Kad podjes spavati razmisli malo o tome da se smrt svima nama priblizava svakog dana, pa razmisli i sta te ceka sa druge strane i u sta vjerujes, a onda fino spavaj😴.
 

Back
Top