Pitanja o Bogu i Bibliji iz ugla nevernika

Mislim da si krivo protumačio. Isus ti daje jasno uputstva kako da ga voliš i slediš. Tvoji roditelji recimo mogu da budu divni ljudi, a ne žele da prihvate Hrista, ti da bi se dokazao Hristu moraš da ih pobiješ. Eto to znači slediti taj put i to je jako opasno jer su mnogi shvatali kako je zapovedio Isus i zbog toga su ubijali i svoje roditelje i svoju braću.
Isus ne daje takva uputstva nego poziva ljude na mir.

dakle to si izmislio i nemas argumente za to
 
Prigovaras meni da nisam citao Sveto pismo, na osnovu cega si to zakljucio. Pitam ja tebe da li si ti citao, da jesi svakako ne bi Pavla nazvao nepismenim, Pavle je bio farisej i nikako se ne moze nazvati nepismenim, naprotiv.
Nisam rekao da nije onako kako je u Bibliji, nego kazem da Biblija obiluje personifikacijama, metaforama i da se ne moze tumaciti bukvalno cemu smo skloni mi laici. Ako malo potrazis, pronacices citavo more literature koja pomaze u shvatanju Biblije na pravi nacin, pocev od Svetih otaca pa naovamo. Sto je najzanimljivije, nema razlika u njihovom tumacenju, sve su u istom duhu, sto je meni jasan dokaz istine.
Vidis ja sam joj pristupio sa predrasudama, iako sam rodjen u pravoslavnoj porodici. U vrijeme kad sam ja odrastao nije bilo pravoslavne literature na svakom koraku, a bilo je ostalog. Tako da sam u svom traganju za smislom, proucavao paganske religije, dalekoistocne, okultizam, ezoteriju, Ucenje Jehovinih svjedoka i Adventista i sta sve jos ne. Dobio sam primjerak Biblije i nebrojeno puta pokusavao da citam ali nije islo, jer mi se nije svidjelo ono sto procitam, a onda sam Bozjim promislom naletio na pravoslavnu literaturu i zamisli, tad je sve pocelo da dobija smisao.
Нисам рекао (мислио) да ниси него питам.
Погрешио сам за Павла, мислио сам Петар.
Ако је тако ко што кажеш што се тиче православне религије (сматрам да се односи на србску), а различито од званичног учења (библија је иста, ми смо превели верзију Краља Џејмса) онда шта је србска црква која не прати званичну верзију хришћанства?
 
Mislim da si krivo protumačio. Isus ti daje jasno uputstva kako da ga voliš i slediš. Tvoji roditelji recimo mogu da budu divni ljudi, a ne žele da prihvate Hrista, ti da bi se dokazao Hristu moraš da ih pobiješ. Eto to znači slediti taj put i to je jako opasno jer su mnogi shvatali kako je zapovedio Isus i zbog toga su ubijali i svoje roditelje i svoju braću.
Ali valjas☺, nigdje veze, hajd nam molim te citiraj ta uputstva!
 
Mislim da si krivo protumačio. Isus ti daje jasno uputstva kako da ga voliš i slediš. Tvoji roditelji recimo mogu da budu divni ljudi, a ne žele da prihvate Hrista, ti da bi se dokazao Hristu moraš da ih pobiješ. Eto to znači slediti taj put i to je jako opasno jer su mnogi shvatali kako je zapovedio Isus i zbog toga su ubijali i svoje roditelje i svoju braću.
Мало си се збунио у хронологији. То је Бог из Старог Завета тражио крв (као и увек), оно кад су се јевреји попишманили и излили златног бика (представља бога Баала) да их води назад у Египат. Додуше, по закону спојених судова тј. тврдњи да је Бог тата на Исуса, или како неки кажу његово отелотворење, могао би и Исусу да припишеш то, кад си већ ту.
 
Нисам рекао (мислио) да ниси него питам.
Погрешио сам за Павла, мислио сам Петар.
Ако је тако ко што кажеш што се тиче православне религије (сматрам да се односи на србску), а различито од званичног учења (библија је иста, ми смо превели верзију Краља Џејмса) онда шта је србска црква која не прати званичну верзију хришћанства?
Koja je zvanicna verzija hriscanstva po tebi? Spc i sve ostale pomjesne pravoslavne crkve se drze istog ucenja i isth kanona, ne postoje sustinske razlike, mogu da se razlikuju u nekim stvarima koje proisticu iz razlicitih etnosa, ali u ucenju nema razlike.
 
Koja je zvanicna verzija hriscanstva po tebi? Spc i sve ostale pomjesne pravoslavne crkve se drze istog ucenja i isth kanona, ne postoje sustinske razlike, mogu da se razlikuju u nekim stvarima koje proisticu iz razlicitih etnosa, ali u ucenju nema razlike.
Она која је одштампану у Правилу Службе (Библији).
Зар не рече ти да си читао Библију па се ниси примио све док ниси прочитао православну литературу?
 
Ovo nema smisla, vise nije rasprava nego obicna hula, nigdje nema pomena silovanju, po ovom sto lupas ti nisi nevjernik nego bogoboran.
мада није написано изричито као силовање, једна од Божијих наредби је била да се поубија све живо, укључујући и децу у мајчиним утробама а да се задрже само невине девојчице са којима ће да се размножавају.
 
Ovo nema smisla, vise nije rasprava nego obicna hula, nigdje nema pomena silovanju, po ovom sto lupas ti nisi nevjernik nego bogoboran.

Levitski zakoni 21,9

„Spali obe žene, i kćer i njezinu majku, jer ih je oženio isti muškarac
Čovek koji se oženi ćerkom i njenom majkom – krajnja je to pokvarenost! – neka se u vatri spali i on i one, da među vama ne bude pokvarenosti“.


Levitski zakon 20, 14

“Neka se mlada trudnica spali!”

“Tvoja nevesta Tamara odala se bludništvu; čak je u bludničenju i začela.” “Izvedite je”, naredi Juda, “pa neka se SPALI !”


Luka 3,9

U žarki oganj one koji se ne pokoravaju Isusovim evanđeljima!

…kad se Gospodin Isus objavi s nama, zajedno s anđelima svoje moći, u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.

” Ako čovek naiđe na mladu devicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na delu, tada čovek koji je s njom ležao neka devojkinom ocu dade pedeset srebrnjaka A budući da ju je oskrnavio, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ. ”

Ponovljeni zakon (22,22-28)

” Ako mladu devicu zaručenu za nekoga u gradu sretne drugi čovek i s njom legne, oboje ih dovedite vratima toga grada pa ih kamenjem zasipajte dok ne umru: devojku što nije zvala u pomoć u gradu, a čoveka što je oskrnavio ženu bližnjega svoga. ”
Pnz 22,23

Dakle nije hula na Boga već činjenice iz Biblije. Bog ovde naređuje, palenje, mučenje i odobrava silovanje žena. Kakav je to onda Bog? Bolesni sadistički manijak.
 
Levitski zakoni 21,9

„Spali obe žene, i kćer i njezinu majku, jer ih je oženio isti muškarac
Čovek koji se oženi ćerkom i njenom majkom – krajnja je to pokvarenost! – neka se u vatri spali i on i one, da među vama ne bude pokvarenosti“.


Levitski zakon 20, 14

“Neka se mlada trudnica spali!”

“Tvoja nevesta Tamara odala se bludništvu; čak je u bludničenju i začela.” “Izvedite je”, naredi Juda, “pa neka se SPALI !”


Luka 3,9

U žarki oganj one koji se ne pokoravaju Isusovim evanđeljima!

…kad se Gospodin Isus objavi s nama, zajedno s anđelima svoje moći, u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.

” Ako čovek naiđe na mladu devicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na delu, tada čovek koji je s njom ležao neka devojkinom ocu dade pedeset srebrnjaka A budući da ju je oskrnavio, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ. ”

Ponovljeni zakon (22,22-28)

” Ako mladu devicu zaručenu za nekoga u gradu sretne drugi čovek i s njom legne, oboje ih dovedite vratima toga grada pa ih kamenjem zasipajte dok ne umru: devojku što nije zvala u pomoć u gradu, a čoveka što je oskrnavio ženu bližnjega svoga. ”
Pnz 22,23

Dakle nije hula na Boga već činjenice iz Biblije. Bog ovde naređuje, palenje, mučenje i odobrava silovanje žena. Kakav je to onda Bog? Bolesni sadistički manijak.
Nigdje nema pomena silovanju, ako malo razmislis to znaci ako si ti kao nezenja zaveo djevicu po zakonu moras da je ozenis, to su neke moralne norme i ne vidim sta tu nije jasno ili sta je pogresno.
 

Back
Top