Pitanja iz poznavanja saobracajnih propisa

Poenta tvog razmisljanja je da na auto putu nikad ne moze doci do preticanja.

No, necu da zalazim u dalju pricu. Misli kao sto znas i cepaj. ;)
Ne razumem te. Osnova je da ne smetas nikome da vozi.....nisi ti policajac da bilo kome objasnis kako treba da se ponasa na autoputu....

Kada smetas ti si taj koji je nekulturan....i nasilan....jer preticanje uvek mozes da obavis kada nema niko brzi....
Recimo da ne razumem nikoga ko je prvi u koloni u levoj traci, to su bezobrazni i nasilni ljudi koji ne znaju propise....
 
Clan 104 tog zakona kaze...

"Vozač vozila iz stava 4. ovog člana, na autoputu i motoputu sa dve saobraćajne trake namenjenih za kretanje vozila u jednom smeru, mora se kretati krajnjom desnom saobraćajnom takom, osim prilikom preticanja."
Merenje brzine je posao policije, a ne vozaca....

Ne znam kako ovo ne razumes....ne mozes postaviti svoje vozilo tako da drugi ne mogu da prodju levom trakom....
 
Poslednja izmena:
Opet ne razumes....u levoj traci ne vazi ogranicenje....traka je samo za preticanje i ti vozis vozilo koje je preticano....
odakle ti ovo?
leva traka ima isto ogranicenje kao i desna, samo sto ona sluzi za preticanje jer to sto je dozvoljeno 130 ne znaci da moras da vozis 130.
mozes da vozis i 80..90...100 i levom trakom te pretice onaj koji vozi brze od tebe

Nikad te niko nece zaustaviti, ako levom trakom pretices sa 150, ali hoce ako vozis 130 i smetas recimo policiji da prodje bez rotacije.....
ti pricas o trenutnom povecanju brzine dok pretices?
to se ne radi jer ako posle preticanja usporis onda te ovaj iza lupa otpozadi..pretice se samo kad si brzi od onog ispred tebe..

takodje..mozes ti da pricas milion puta da si preticao, kad te kamerasa nadvoznjaka snimi da si isao 150 ti placas kaznu
 
Poslednja izmena:
odakle ti ovo?
leva traka ima isto ogranicenje kao i desna, samo sto ona sluzi za preticanje jer to sto je dozvoljeno 130 ne znaci da moras da vozis 130.
mozes da vozis i 80..90...100 i levom trakom te pretice onaj koji vozi brze od tebe


ti pricas o trenutnom povecanju brzine dok pretices?
to se ne radi jer ako posle preticanja usporis onda te ovaj iza lupa otpozadi..zpretice se kad si brzi od onog ispred tebe..

takodje..mozes ti da pricas milion puta da si preticao, kad te kamerasa nadvoznjaka snimi da si isao 150 ti placs kaznu
Na autoputu niko nikad nije merio ogranicenje u levoj traci...ako samo pretices, a ne vozis...ako vozis onda te jure samo presretaci....kod preticanja te niko ne kaznjava niti ce....

odakle ti ovo?
leva traka ima isto ogranicenje kao i desna, samo sto ona sluzi za preticanje jer to sto je dozvoljeno 130 ne znaci da moras da vozis 130.
mozes da vozis i 80..90...100 i levom trakom te pretice onaj koji vozi brze od tebe


ti pricas o trenutnom povecanju brzine dok pretices?
to se ne radi jer ako posle preticanja usporis onda te ovaj iza lupa otpozadi..pretice se samo kad si brzi od onog ispred tebe..

takodje..mozes ti da pricas milion puta da si preticao, kad te kamerasa nadvoznjaka snimi da si isao 150 ti placas kaznu
Ako usporavas u desnoj traci nikome ne smetas. poenta je da ne smetas....a na kojem to nadvoznjaku (jos ) ima kamera? Jeste bila dok nije dovedeno u pitanje njena opravdanost....sluzi i dalje za kontrolu saobracaja, ali ne i za merenje brzine...
 
Na autoputu niko nikad nije merio ogranicenje u levoj traci...ako samo pretices, a ne vozis....jer onda te jure samo presretaci....kod preticanja te niko ne kaznjava niti ce....
brate, kamera snima trenutno stanje.. mozes ti celim putem da vozis 60 ako si bas na tom mestu garnuo 150 placas kaznu, ne zanima ih voznja ni pre ni posle kamere ni leva ili desna traka... inace na autoputu panduri cesto stoje sa kamerom na nadvoznjaku i placas kaznu kad dodjes do naplatne rampe, tu te obicno saceka druga patrola.

i jedno banalno pitanje.. sobzirom da pricas o povecanju brzine prilikom preticanja.
kako mislis da pretices vozilo koje je brze od tebe? znaci pretices vozilo koje je sporije, to znaci da nemas potrebe za dodatnim ubrzavanjem.
na autoputu nemas potrebe da ubrzavas kad pretices..vozis svojom brzinom (ja ukljucim i tempomat) i samo se polako prestrojim u levu traku kad vidim da se priblizavam sporijem vozilu a nema nikog ko pici u levoj traci..

ubrzavas na magistralnom da bi sto pre obavio preticanje jer postoji opasnost da dodje vozilo iz suprotnog smera, na autoputu ne postoji razlog da ubrzas pri preticanju.
 
brate, kamera snima trenutno stanje.. mozes ti celim putem da vozis 60 ako si bas na tom mestu garnuo 150 placas kaznu, ne zanima ih voznja ni pre ni posle kamere ni leva ili desna traka... inace na autoptu panduri cesto stave kameru na nadvoznjaku i placas kaznu kad dodjes do naplatne rampe, tu te obicno saceka druga patrola.

i jedno banalno pitanje.. sobzirom da pricas o povecanju brzine prilikom preticanja.
kako mislis da pretices vozilo koje je brze od tebe? znaci pretices vozilo koje je sporije, to znaci da nemas potrebe za dodatnim ubrzavanjem.
na autoputu nemas potrebe da ubrzavas kad pretices..vozis svojom brzinom (ja ukljucim i tempomat) i samo se polako prestrojim u levu traku kad vidim da se priblizavam sporijem vozilu a nema nikog ko pici u levoj traci..
ubrezavas na magistralnom da bi sto pre obavio preticanje jer postoji opasnost da dodje vozilo iz suprotnog smera.
a prvo proveris da li tebe neko pretice, normalno....ne kreces se levom trakom ako si sporiji.....a ubrzas ako ide neko ko je brzi a ti ne zelis da kocis iza sporijeg u desnoj....sve je dozvoljeno, ako ne smetas....
 
Ako usporavas u desnoj traci nikome ne smetas. poenta je da ne smetas....a na kojem to nadvoznjaku (jos ) ima kamera? Jeste bila dok nije dovedeno u pitanje njena opravdanost....sluzi i dalje za kontrolu saobracaja, ali ne i za merenje brzine.

izvini, pisem kamera, mislim na radar.
patrole sa policajcima stoje na nadvoznjaku i radarom skeniraju put ispod.



a prvo proveris da li tebe neko pretice, normalno....ne kreces se levom trakom ako si sporiji.....a ubrzas ako ide neko ko je brzi a ti ne zelis da kocis iza sporijeg u desnoj....
ja tebe nista ne kapiram sta pricas..deluje mi da pricas jedno, onda skapiras da gresis, pa pokusavas da se izvuces umesto da priznas gresku i onda se uvlacis u neke price koje nista ne kapiram.
 
izvini, pisem kamera, mislim na radar.patrole sa policajcima stanu na nadvoznjak i radarom skeniraju put ispod.

bideo ih 100 puta.


ja tebe nista ne kapiram sta pricas..deluje mi da pricas jedno, onda skapiras da gresis, pa pokusavas da se izvuces umesto da priznas gresku i onda se uvlacis u neke price koje nista ne kapiram.
pa ok, ali ne i levu....normalno da ce da pisu ako prekoracis ogranicenje....i tu su bas da se ne vozi preterano brzo

izvini, pisem kamera, mislim na radar.
patrole sa policajcima stoje na nadvoznjaku i radarom skeniraju put ispod.




ja tebe nista ne kapiram sta pricas..deluje mi da pricas jedno, onda skapiras da gresis, pa pokusavas da se izvuces umesto da priznas gresku i onda se uvlacis u neke price koje nista ne kapiram.
ocigledno da citas naopako....sam si napisao da proveris ide li neko brzi, jesi li?

znaci ne ulazis u levu traku ako iza ide neko brzi od tebe?

Sta tu nije jasno? U levu traku ne ulazis ako si sporiji od onih koji se krecu levom trakom....
 
mesate situacije

https://ltablice.com/pravila-saobracaja/ostala-pravila-saobracaja/kretanje-vozila-po-putu

Na putu u naselju sa najmanje dve saobraćajne trake za isti smer, vozač može da se kreće vozilom saobraćajnom trakom koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza, ako time ne ometa vozila (usporava saobraćaj) koja se kreću iza njegovog vozila.

posbno kad upadnes u bg guzvu

svaka traka postane nezavisan put, kolona u traci do tebe vise nije kolona

i mozes je preticati sa bilo koje strane da si
 
pa ok, ali ne i levu....normalno da ce da pisu ako prekoracis ogranicenje....i tu su bas da se ne vozi preterano brzo


ocigledno da citas naopako....sam si napisao da proveris ide li neko brzi, jesi li?

znaci ne ulazis u levu traku ako iza ide neko brzi od tebe?

Sta tu nije jasno? U levu traku ne ulazis ako si sporiji od onih koji se krecu levom trakom....
Cekaj a kako ti procenis ko ide 100-120-140/h?
 
Primer....jedne godine se desilo da vozim autoputem prema zagrebu i levom trakom vozi policija 60 na sat, a za njima samo jedno vozilo, u gradu je ogranicenje postavljeno na 80 na sat. Levom trakom ide kolona vozila od 30 do 50 vozila....brzinom oko 80 na sat ( jer neka budala postuje ogranicenje, kao, ali ne postuje propis da ne sme da vozi levom trakom....

Posto ne postujem nepisana pravila i budalastine nepismenih....preteknem policiju sa desne strane izlazeci sa autoputa na autobusku stanicu i vracajuci se nazad ispred njih i dalje nastavljam da preticem desnom trakom kolonu....policija me pojuri i zaustavi....."zbog krsenja ogranicenja" ( iako misle da je 120 ogranicenje:) ) samo im kazem da napisu prijavu i da me puste...

Sudija lepo procita zakon i oslobodi me krivice...posto poliija nije imala nacin da izmeri brzinu, pa su pausalno procenili da je prebrzo...
Meni ovdje ništa nije jasno? Kakva autobusna stanica na autocesti? Pretjecao si 30-50 vozila u koloni? I to po desnoj strani?
Mislim da su naša prometna pravila u Hrvatskoj nešto drukčija nego vaša u Srbiji. Ali neću se previše petljati.
 
Cekaj a kako ti procenis ko ide 100-120-140/h?
Nevazno kolika je brzina, jedino je bitno da li je brzi....tacnije, da li mozes da udjes u levu traku da mu ne smetas....

mesate situacije

https://ltablice.com/pravila-saobracaja/ostala-pravila-saobracaja/kretanje-vozila-po-putu

Na putu u naselju sa najmanje dve saobraćajne trake za isti smer, vozač može da se kreće vozilom saobraćajnom trakom koja se ne nalazi uz desnu ivicu kolovoza, ako time ne ometa vozila (usporava saobraćaj) koja se kreću iza njegovog vozila.

posbno kad upadnes u bg guzvu

svaka traka postane nezavisan put, kolona u traci do tebe vise nije kolona

i mozes je preticati sa bilo koje strane da si
tako je, osim, ako je put oznacen znakom za autoput...
 
Kruzni tokovi su najjednostavniji delovi saobracajnica, ima samo jedno pravilo - svako vozilo koje se krece kruznim tokom ima prednost prema ostalim vozilima koja ulaze na kruzni ntok. U samom kruznom toku vazi pravilo desne ruke gde vozila sa desne strane uvek imaju prednost, pa je to i odgovor na kruzni tok sa vise traka, spoljnje trake imaju prednost nad unutrasnjim....
Idi na slaviju ispred mc donaldsa da vidis nesto u vezi kruznog toka.
 
Neki ljudi na na poligonu ne mogu da okrenu vozilo....a sto ih pustaju u saobracaj nije na nama....

Letos sam imao mali crash ni kriv ni duzan, jer su se dve zene povampirile, jedna "oprezno" ulazi u traku, druga pretice vozilo koje koci i ogrebe svoj auto, pa sa policajcem smisli moguce varijante naplate osiguranja....pa sta?
Probaju, pa ako upali....isti ti policajci naplacuju jeftino vozacke dozvole, posto su vlast...
 
A sto se tice obnavljanja znanja , srbi su srbi svuda , znaci svuda uveli sifricu kao samo za sveze djake. Interes drustva je valjda placanje obuke a ne bolji vozaci (racunam da imaju rutinu I neku vestinu a onda postaje vazno znanje)
Mene je sumaher ucio kako da doakam nasim saobracajnim uslovima (npr gledanje oblika signalizacije ostalih ulica u raskrsnici kao rutina).
 
Sumaher je jedan mangup, instruktor iz bg , gde sam bukvalno svaki cas imao zanimljiv dogadjaj van knjige. Jeste da sam I ja donosio uzbudjenja ali neiskustvom a ne paralizama I neznanjem , npr prvi dvocas zamalo da zgazim pandura a dao sam mu 2m I vise prostora oko njega a plus uhvatio bravu auta I odjednom se predomislja I krece bez pogleda preko ulice. Otud pravilo policeman je uvek u pravu ako dodje do konflikta (ne saobracajac).
 

Back
Top