Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

WhiteWitch

Zainteresovan član
Poruka
277
Veliki Pozdrav dragi moji :D...
I need Help, malo sam se našla u nebranom grožđu(retkost), rođena sam 7.11.1989 u 20:40 u Beogradu, a dečko sa kojim sam nekih mesec dana 6.7.1991 u 4:45 u Beogradu... Čini mi se da je u dilemi po pitanju nas i da počinje da se hladi, zanima me šta je to što ga je privuklo na početku, i kako opet da ga povučem k sebi? :D Hvala vam unapred od srca :heart::heart::heart:
mv-mc-sinastrija-1.gif

Da li bi iko pomogao? :///////

Poslednja izmena:

Verwest :)

Veoma poznat
Poruka
12.229
You were born with the Sun in Aries and the Moon in Aquarius. There is no better combination...
:mrgreen:

Planetary positions
planet sign degree motion
Sun Aries 16°26'04 in house 9 direct
Moon Aquarius 26°12'42 in house 7 direct
Mercury Pisces 24°48'28 in house 8 direct
Venus Taurus 5°45'31 in house 10 direct
Mars Pisces 23°33'13 in house 8 direct
Jupiter Scorpio 12°37'55 in house 4 retrograde
Saturn Pisces 7°54'25 in house 8 direct
Uranus Capricorn 26°05'39 in house 6 direct
Neptune Capricorn 23°15'04 in house 6 direct
Pluto Scorpio 27°42'56 in house 4 retrograde
True Node Scorpio 24°30'10 in house 4 retrograde

House positions (Placidus)
Ascendant Leo 11°46'38
2nd House Virgo 1°54'46
3rd House Virgo 27°00'40
Imum Coeli Libra 28°54'59
5th House Sagittarius 6°05'56
6th House Capricorn 11°49'09
Descendant Aquarius 11°46'38
8th House Pisces 1°54'46
9th House Pisces 27°00'40
Medium Coeli Aries 28°54'59
11th House Gemini 6°05'56
12th House Cancer 11°49'09

Major aspects
Sun Square Neptune 6°49
Sun Trine Ascendant 4°39
Moon Square Pluto 1°30
Mercury Conjunction Mars 1°15
Mercury Sextile Uranus 1°17
Mercury Sextile Neptune 1°33
Mercury Trine Pluto 2°54
Venus Sextile Saturn 2°09
Mars Sextile Uranus 2°32
Mars Sextile Neptune 0°18
Mars Trine Pluto 4°10
Jupiter Trine Saturn 4°43
Jupiter Square Ascendant 0°51
Uranus Conjunction Neptune 2°51
Uranus Sextile Pluto 1°37
Neptune Sextile Pluto 4°28

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.328
@ White Witch

Privuklo ga je to sto je u tebi video prijatelja,nekog na koga moze stalno da se osloni i kome se moze u vezi svake stvari poveriti.Komunikacija i druzenje.Lepo se osecao dok je provodio vreme sa tobom.

Gledajuci uporedni horoskop tesko da ce se veza opet sastaviti.

Kad ces meni nesto sapnuti iz natalne karte? Nesto lepo, posebno...samo jedno...po tvom izboru. Eto vidis kako sam skromna! Samo takve informacije me interesuju! Pozitivizam do korica! Ruzno cu da ignorisem, ako dodje hebacu mu mamu, saseci ga u korenu! Da vidi odma s kim se kaci!

;)

Poslednja izmena:

WhiteWitch

Zainteresovan član
Poruka
277
@ White Witch

Privuklo ga je to sto je u tebi video prijatelja,nekog na koga moze stalno da se osloni i kome se moze u vezi svake stvari poveriti.Komunikacija i druzenje.Lepo se osecao dok je provodio vreme sa tobom.

Gledajuci uporedni horoskop tesko da ce se veza opet sastaviti.

Pa pretpostavila sam to što se tiče prvog, no zanimljivo mi je to što si rekla da će se veza teško opet sastaviti, kad se već uveliko sastavlja? :D

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.828
Kao prvo rekao sam,nisam rekla.

Zbog cega se veza sastavlja i kako da ga vratis?Pa,lepa moja,provalio te je za tajni flert ili vezu koju imas na radnom mestu sa starijim kolegom pa ga je to udaljilo tebe.Promenilo ti se ponasanje pa je poceo da sumnja,a verovatno je video i poruke na mobu.U pitanju je sesto polje,i nije bitno da li radis ili ne radis,ali tog drugog si privukla ne radi ljubavi vec da bi imala trenutnu korist,jer prirodno sesto je polje device.Posto je u pitanju ovakav raspored planeta najverovatnije imas u planu da dodjes do radnog mesta ili boljeg radnog mesta.

Po astroloskim parametrima,i ako veza nastavi da postoji nije osudjena na uspeh,jer ima polozaj planeta jaci od tvojih,i ti ces izaci iz veze sa vecim gubitkom.

Kada budes svoje strasti stavila pod kontrolu i kad ih budes trosila tamo gde treba,na pozitivne stvari petog polja,prestaces da imas potrebu da se lepis za starije muskarce kao sto si do sada radila,jer to najverovatnije donosi prokockane sanse za osnivanje porodice a koje se nude tokom zivota.Oni ti nikad ne mogu popuniti onu prazninu u dusi koju osecas i sa njima nikad ne mozes biti nacisto.

Svoje strasti trosis na trenutna zadovoljstva i ne dajes ono sto se trazi da bi stvari u vezi sedmog polja isle kako treba.

Saturn pravi ciklus od sedam godina,i ako se ne izvuce pouka koju on nosi kada dodje na neku kriticnu tacku i isto ne primeni,mora se cekati jos sedam godina dok napravi sledeci krug.A onda cesto bude kasno jer zivot prolazi brzo.

Poslednja izmena:

strelica86

Zainteresovan član
Poruka
187
Ćao svima! Da li bi neko mogao da pogleda moju natalnu kartu i odgovori mi otkud tolika potreba za spavanjem u poslednje vreme? Ili je to način da bežim od stvarnosti jer nemam želju da učim? Ali zaista mogla bih non-stop da spavam i ne mogu da prepoznam sebe. I kada će proći svo to nezadovoljstvo? Hvala unapred!

9.12.1986. u 08.30, Požarevac

_Snow Queen_

Primećen član
Poruka
659
Ćao svima! Da li bi neko mogao da pogleda moju natalnu kartu i odgovori mi otkud tolika potreba za spavanjem u poslednje vreme? Ili je to način da bežim od stvarnosti jer nemam želju da učim? Ali zaista mogla bih non-stop da spavam i ne mogu da prepoznam sebe. I kada će proći svo to nezadovoljstvo? Hvala unapred!

Zao mi je, ali ne razumijem se u astrologiju. Ono sto mogu da ti kazem je definitivno u spavanje bjezis od nezadovoljstva. Moj savjet ti je DA NASTAVIS DA SPAVAS! Spavaj tako sve dok ti ne bude bolje, jer u tom stanju nisi za resavanje problema. Kad to stanje prodje, a proci ce, mora, onda vidi cime si ti to zapravo nezadovoljna i ucini nesto da to promenis. Bitna je iskrenost u interspektivnom procesu. Jedino na taj nacin sebi mozes pomoci. I jos, na usput da ti kazem, niko ti ne moze pomoci do ti sama sebi. Cim shvatis da nemas nikog do sebe, rijesila si pola problema, ili si bar izbrisala razocarenje sto pomoc ne dolazi sa dragih adresa. Popela si 1 stepenicu...stepenica po stepenica-eto tebe uspesnom i zadovoljnom.
Zelim ti da sto prije izadjes iz toga stanja. Samo opusteno i bez sekiracije. Kad si budna ugadjaj sebi, raduj se, sacuvaj pozitivizam. Ne postavljaj to pitanje "kad ce da prodje?"...vec, reci...ok, jos traje, nece doveka! Budi tvrdoglavija od svog problema, pa da vidimo ko ce duze da izdrzi, ti ili on! :)

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923

možda bi ti trebalo mišljenje psihijatra, pre nego astrologa?

Moj savjet ti je DA NASTAVIS DA SPAVAS!

gori joj savet nisi mogla dati.

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
astrološki gledano, saturn tranzitira kroz 9 polje, može doći do kočenja i blokada što se tiče učenja... ali ne pravi loše aspekte.
tranzitni pluton je na samom asc, kvadrira mesec , što može da prouzrokuje neku vrstu apatije, melanholije, depresije. ali sa druge strane, taj tranzit nosi i veliku moć regeneracije, transformacije... na tebi je da li ćeš izabrati jedno, ili drugo. oba tranzita traju već godinama, i potrajaće još par godina... ne bih rekla da je problem u zvezdama.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.828
Sto bi se prevelo,ustaj rano,stisni zube i prevazidji teskoce koje ti trenutno donosi,da bi kasnije imala koristi i od njega i od onog sto budes ucila.

Ako se budes prepustila slabostima,postaces kao neki frikovi koji bleje po facebooku i forumima koji misle da su hrabri i da cine dobru stvar tako sto stavljaju crni avatar a juce su lupali u serpe i tepsije.

Igra levog i desnog ramena,crnog i belog pa ko prevagne.Nema ljubavi bez bola i odricanja poslovica je narodna,a odricanje je Saturn.Daj mu sto trazi,zapni,pa ces kasnije ubirati plodove.

strelica86

Zainteresovan član
Poruka
187
Sto bi se prevelo,ustaj rano,stisni zube i prevazidji teskoce koje ti trenutno donosi,da bi kasnije imala koristi i od njega i od onog sto budes ucila.

Ako se budes prepustila slabostima,postaces kao neki frikovi koji bleje po facebooku i forumima koji misle da su hrabri i da cine dobru stvar tako sto stavljaju crni avatar a juce su lupali u serpe i tepsije.

Igra levog i desnog ramena,crnog i belog pa ko prevagne.Nema ljubavi bez bola i odricanja poslovica je narodna,a odricanje je Saturn.Daj mu sto trazi,zapni,pa ces kasnije ubirati plodove.

Hvala vam na odgovorima.

Hvala, Kamael!

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.119
Ako sam sad ja rodjen u znaku vodolije i u podznak sam vodolija da li cu opet biti vodolija u sledecem zivotu?
Glupo bi bilo i nelogicno da u sledecem zivotu budem neki znak i u podznaku nesto sasvim drukcije neki znak skroz suprotan od vodolije po karakteristikama jer ako je reinkrenacija duhovni put razvitak ja kao sto sam sad vodolija imam ambiciju da se duhovno razvijam i ne volim neke materijalne stvari...
Pa zasto bih onda u sledecem zivotu bio u nekom drugom znaku koji je vezan za zemlju, to nikako ne bi bio napredak zar ne ?Zasto bih se vracao nazad a kao svi znamo da svaki sledeci zivot je duhovno razvijeniji?

Poslednja izmena:

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.119
u sledećem životu možeš da budeš i kišna glista.
ali to je više pitanje karme...

Do sada koliko sam se bavio na tu temu o reinkrenaciji i pricao sa ljudima koji se bave time duboko istrazuju, saznao sam i rekli su mi tako kazu da ne mozes da se reinkreniras u zivotinju u neko nize duhovno bice jednostavno kako su meni objasnili nekim jednostavnim recima primerom to je kao kad hoces u star kompjuter da ubacis neki mnogo zahtevan program a on to naravno ne moze da podrzi i pokvari se...

Znaci jednom covek uvek covek, sve dok ne ispunis proces...

☆Aždaha☆

Stara legenda
Poruka
81.452
Do sada koliko sam se bavio na tu temu o reinkrenaciji i pricao sa ljudima koji se bave time duboko istrazuju, saznao sam i rekli su mi tako kazu da ne mozes da se reinkreniras u zivotinju u neko nize duhovno bice jednostavno kako su meni objasnili nekim jednostavnim recima primerom to je kao kad hoces u star kompjuter da ubacis neki mnogo zahtevan program a on to naravno ne moze da podrzi i pokvari se...

Znaci jednom covek uvek covek, sve dok ne ispunis proces...

Po zakonu Karme mozes da se inkarniras u razne oblike zivota u zavisnosti od dela koje si cinio. Ljudska forma se smatra posledicom dobre Karme ali je potpuno netacno da se uvek i samo radjas kao covek, bez uvrede ti ljudi nisu bas duboko istrazivali kada ti daju pogresne informacije. Karma je pojam sa Istoka (bar ta rec) mada su i druge kulture verovale u neki vid reinkarnacije, no kada se pominje ponovo rodjenje obicno se misli na budisticko i hinduisticko poimanje tog procesa. Kod Indusa ima vrlo precizno objasnjenje u sta se covek inkarnira u zavisnosti od uzroka koji je stvorio u predhodnom zivotu jer je Karma zakon uzroka i posledice. Kazu da se lopovi radjaju kao macke (zato sto sve macke vole da kradu) a Tibetanci veruju da su zuti psi nekada bili ljudska bica i zato cesto traze drustvo ljudi. Samoubice se inkarniraju u kristal - i on je neki vid egzistencije i tako ostaju 10000 zivota. Svako nase i najmanje delo u sadasnjosti stvara odgovarajucu reakciju (dobru ili losu) u buducnosti koja cak ne mora da se ispolji u narednom zivotu, vec u nekom sledecem ili cak i sadasnjem. Postoji i kolektivna karma - kad mnogo ljudi strada u nekoj katastrofi ili zivi u zemlji gde vlada glad i stalni ratovi. Nije bas to kao kompjuter.

Poslednja izmena:

Миша

Domaćin
Poruka
3.363
Samoubice se inkarniraju u kristal - i on je neki vid egzistencije i tako ostaju 10000 zivota.
Кристал није интелигентан облик живота. Чак није ни неинтелигентан облик живота. :) Нема свест. Да л` 10.000 или 10.000.000 година, том материјалу је свеједно.

☆Aždaha☆

Stara legenda
Poruka
81.452
Nisam ni spominjala inteligenciju, on je samo na neki nacin ''ziv" - zato ga izmedju ostalog koriste u lecenju - kazu da kad kristal pukne sam od sebe (a meni se to nekoliko puta desilo), oslobodi se entitet koji je bio zarobljen u u njemu, uostalom to nije moje misljenje, samo prenosim neka od tumacenja razlicitih vidova ponovog radjanja koja mi se cine logicnim, a ono sto je meni logicno ne mora da bude i drugima. A za samoubice postoje razlicita tumacenja kuda odlaze posle tog cina, u zavisnosti od kulture.
A onaj Jupiter na tvom profilu je fenomenalan - zanimljiva kombinacija klasicne heraldike i ezotericnog simbola. Ako si nekad slusao ili to budes radio, Sopor Aeternus, obrati paznju na njegov licni simbol koji se svuda pojavljuje - bozanstveno spojeni Jupiter i Saturn.

Poslednja izmena: