Quantcast

Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

immph

Poznat
Poruka
7.092
Ok, napomenuo bih samo da kada imate jedno pitanje na koje moze relativno kratko da se odgovori da ne otvarate nove teme, vec da se ono postavi na ovoj temi, cisto zbog preglednosti, da nemamo milion malih tema ... a da se teme otvaraju ukoliko ste zamislili temu na kojoj ce se praktikovati neka odredjena aktivnost, ili analiziranje necega posebnog, jednostavno da imate neku viziju sta bi ste voleli da se na temi radi i da naravno to naglasite u uvodnom postu :lol:, ovo sto sam spojio su bukvalno kratka pitanja za koje je otvorena nova tema ... samo to :) ...

sanja v

Zainteresovan član
Poruka
491
Da li neko moze da mi kaze kako se tumaci natalna karta? Da li ovi brojevi u centru oko kruga oznacavaju kuce(od 1 do 12)? A kad se recimo kaze sunce u znaku raka,da li je taj "rak" znak iscrtan po obodu kruga(karte)? Hvala unapred,ja pokusavam sama da protumacim nesto,posto vidim da imate dosta posla...;)

immph

Poznat
Poruka
7.092
Da li dve osobe koje imaju iste pozicije planeta mogu biti u ljubavnoj vezi.
A zajednicke planete su im: Mesec u vagi, neptun u jarcu, pluton u skorpiju, venera u biku, jupiter u ovnu. Dakle riba i blizanac a ove planete su isto postavljene. molim za neki odgovor:roll:

Populranost i Slava - tema u vezi prvog pitanja i jos da se naglasi da su uspeh i popularnost dve razlicite stvari, uspeh i polozaj opisani kroz Sunce, njegovu naglasenost u horoskopu, a popularnost kroz Mesec :) takodje bitan MC odnostno deseto polje, eto ukratko, ostalo ces naci na temi ...

Drugo pitanje - Mesec u vagi i Venera u biku bi mogli imati znacaja, kao i Jupiter u ovnu (pod uslovom da su u konjuckiji, tj ne dalje jedan od drugog od 6 stepeni), ako vlada odredjenim poljima koje se ticu ljubavi ili dopadanja, npr vladaju ASC-om, petom ili sedmom kucom ... ostale planete su generacijske, pa ih jako puno ljudi ima na istom mestu, pa to vazi cak i za ove koje se sporije krecu, tako da bi ipak morale malo vise potvrditi pricu o ljubavnoj vezi ;)
Takodje bitan polozaj Meseca jer Mesec pokazuje kako nam se i da li neko dopada :) ...

immph

Poznat
Poruka
7.092
meni nije jasno šta je separacioni, a šta aplikacioni aspekt

Prvo moramo da objasnimo da aspekti imaju orbise i da deluju i ako nisu egzaktni ...
npr. konjukcija je aspekt od 0 stepeni :) sto znaci da je egzaktna izmedju meseca i Sunca ako je Sunce npr recimo na 17. stepenu Strelca i Mesec takodje :) ... ali ona ima i orbisno delovanje, recimo pet stepeni :) tako da bi ona i delovala ako je Sunce na 17. a Mesec na 13 stepenu, dakle to je neka udaljenost od cetiri stepena ...
E sada kada telo koje se brze krece (u ovom slucaju Mesec) ide prema stepenu na kome ce biti egzaktna (u ovom slucaju konjukcija) to je aplikacioni aspekt, dakle ona deluje i dok je Mesec na 13 stepenu Strelca, ali kako se priblizava 17. stepenu gde je Sunce i gde ce biti egzaktna(tacno 0 stepeni) tako se njeno delovanje povecava :) a, kada Mesec, tj brze telo prodje stepen na kome je egzaktan aspekt, tj Sunce na 17 stepenu u ovom slucaju, to pocinje da bude separacioni aspekt, npr Mesec na 20 stepenu, Sunce na 17, to je jos uvek konjukcija, ali sada separaciona jer se Mesec udaljio od stepena na kome oni prave egzaktni aspekt ... aplikacioni aspekti su jaci od separacionih ... isto tako i za trigone, kvadrate, opozicije, uzeo sam konjukciju jer je najlakse da se objasni ...

Elle

Iskusan
Poruka
6.865
hehehe mene bi samo zanimalo tko je onaj planetoid Kravar uvrstio u astrološko tumačenje :D Ili Sednu još bolje.
... Imširagić (između ostalog) ?
Treci brak je ja mislim 11. kuca, posto se za drugi gleda 9. kuca.
...mada ima i astrologa koji smatraju da je samo VII kuća brak i da opisuje sve bračne partnere. Pa, sad, kako je kome drago:)
I jedno i drugo je tačno, o tome se već pisalo naširoko i nadugačko ... VII kuća je opis partnera kakav nam odgovara, ko je naše "drugo Ja" a specifičnosti svakog ponaosob opisuje svaka (druga) naredna kuća (IX; XI ...)

Sta znaci draconic chart i moon persona chart, nasla sam te opcije na asto.com-u?
Tema Persona chart.
Draconic chart se dobija kada se natal posmatra kao da je SMČ postavljen na 0 Ovna; odnosno to je polazna tačka i ceo natal se "pomera" u odnosu na tu poziciju - u skladu s tim se menjaju položaji kuća i planeta po znacima ali relacije među njima ostaju iste (veličina kuća i aspekti). Koristi se u karmičkoj astrologiji, govori o ovoživotnim zadacima natusa.
mene interesuje sta sve moze da donese progresivna venera kroz 8 kucu?
Tema progresije i direkcije.
Nema svrhe tumačiti položaje u progresivnoj karti potpuno nezavisno od natala, tim pre što se progresivne planete jako sporo kreću.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.