Pitanja i odgovori po zadatim temama - vezbanje iz astrologije; Za pochetnike!

Koliko ja ovde vidim tebi je descendent (7kuca) u blizancima, znachi vladar je merkur.
Merkur je u sledecim aspektima sa drugim planetama:
Mercury Quincunx Saturn 1°43
Mercury Sextile Uranus 0°37
Mercury Square Pluto 1°55
Moon Trine Mercury 6°17

Ovo je ovlash pregled. Ima toga josh. Nego ja mislim da bi trebale da se gledaju i 5-ta i i 4-ta kuca, jer ako gledamo samo brak, znam da bi trebale da nadjemo tachku braka, a ja iskreno taj deo u ovoj mojoj knjizi o sinastriji nisam uspela da razumem.
 
Pa onda da ga malo zakomlikujemo, razumela sam da bi tako trebalo...gledamo ove planete koje su ti u aspektu sa merkurom, i koja je u kojoj kuci...
Pritom merkur je pored toga shto je vladar blizanaca , takodje zaduzen za 3 kucu komunikacije i saobracaja...(Ps. ispravite me ako greshim)

Jeste komunkacija i saobracaj,....a Merkur se nalazi u 1.kuci u znaku Jarca ne???
 
Descendent (7kuca) u blizancima, znachi vladar je merkur.
Merkur je u sledecim aspektima sa drugim planetama:
Mercury Quincunx Saturn 1°43
Mercury Sextile Uranus 0°37
Mercury Square Pluto 1°55
Moon Trine Mercury 6°17
Mercury Capricorn 12°14'32 in house 1 direct

E sad.Odakle da pochnem. Pa ajde od te prve kuce. Prva kuca predstavlja tebe. Vladalac jarca je saturn, i ta veza je pretpostavljam data onom konjukcijom merkura i saturna...pretpostavljam da je u 1 kuci. 1. kuca predstavlja tebe.

Uran ti je u shkorpiji u 11 kuci. Vladalac shkorpije su mars i pluton. Imash merkur sextile uran u 11 kuci, koja predstavlja nadanja, drushtveni zivot i prijatelje.

Pluton ti je u vagi u 10 kuci (RETROGRADAN -NE ZNAM KOJE JER ZNACHENJE RETROGRADNOSTI< SEM DA SE PLANETA KRECE U SUPROTNOM PRAVCU OD NORMALNOG)
10. kuca predstavlja tvoje profesionalna dostignuca.
Merkur je u kvadratu sa plutonom u tvojoj 10 kuci.

I na kraju mesec. Mesec ti je u biku u 5 kuci. Vladalac bika je Venera. 5 kuca je kuca ljubavi i dece...
Mesec je u trouglu sa merkurom u 5 kuci.

Aj proverite da li sam ovo dobro napisala, pa da krenemo dalje...
 
Ok Ok....pomaze mi puno ono sto si napisala o osnovi astrologije :)

samo nesto...Koje polje da gledam? Merkur ili 7 ili 5 polje??????


KORAK 1:Ovako krenule smo od tvog 7 polja. U njemu je merkur, vladalac blizanaca. To ti je jasno.
KORAK 2:Onda smo gledale sve planete koje su u aspektu sa merkurom. To su one izdvojene.
KORAK 3: Pogledale smo u kojoj kuci se deshavaju ti aspekti, tj. na kom polju mogu da se odraze.
Jel ti sad malo jasnije, ako nije reci...skroz kapiram...Ponovicemo.
Iplease, ako sam negde pogreshila nek me neko ispravi...
 
KORAK 1:Ovako krenule smo od tvog 7 polja. U njemu je merkur, vladalac blizanaca. To ti je jasno.
KORAK 2:Onda smo gledale sve planete koje su u aspektu sa merkurom. To su one izdvojene.
KORAK 3: Pogledale smo u kojoj kuci se deshavaju ti aspekti, tj. na kom polju mogu da se odraze.
Jel ti sad malo jasnije, ako nije reci...skroz kapiram...Ponovicemo.
Iplease, ako sam negde pogreshila nek me neko ispravi...

Jeste ja sad pokusavam da shvatim Taj merkur....i taj sextil, kvadrat kako to funkcionise...
 
Da e sad 5kuca koja je u Biku oznacava partnera jel tako? Sto znaci da partemr treba da je u znaku Bika ili barem nesto slicno tome....

E vidish to nisam znala. Chek da vidim.
Sad gledam i nisam neshto sigurna. Vidim da 5-kuca izmedju ostalog oznachava partnera kakav nama odgovara, ali nisam sigurna za ovo shto si rekla. NAdam se da ce neko od nashih ucitelja pogledati ovu temu, i uputiti nas na pravi put ako smo skrenule.
Moj predlog je ovakav. Ajde da se drzimo te 7 kuce , da je skroz do detalja prouchimo, pa da onda gledamo ostale. Jer cemo se ubaciti u totalni haos, u suprotnom, zbog nedostatka znanja. Jel se slazesh?
 

Back
Top