Pitanja i odgovori po zadatim temama - vezbanje iz astrologije; Za pochetnike!

Што се тиче диспозитора, која је њихова улога и утичу ли на нешто?
Veoma su važni zato što označavaju šta je ono što se dalje dešava, u vezi sa planetom koju posmatramo. Ako je npr. planeta u znaku svog izgona, recimo Venera u Škorpionu ili Mars u Vagi, a njihov dispozitor odlazi u neki drugi znak, gde su one npr. egzaltirane situacija se poboljšava u simbolici te planete. (to bi bilo da je npr. Mars, kao dispozitor Venere u Škorpionu, otišao u znak Riba, a Venera, kao vladar Marsa u Vagi, otišla u znak Jarca).
Naravno i sve ostalo se tumači u skladu sa simbolikom znaka, aspektima i sl. odnosno povezuje se tumačenje planete (i njene pozicije i aspekture) sa tumačenjem pozicije njenog dispozitora. Po tome se vidi kakav je epilog priče, da se tako izrazim. :)
 
Jel je misticna osoba neki novinar { Vl. X Venera u egzaktnom sekstilu sa Merkurom ( zurnalistika ) } i ima li saradnje sa ili putavanja u inostranstvo vezano za posao? { vl. X u Strelcu, dispozitor u XII i Mars na vrhu IX )
Jel je ona neka jaka licnost koja uvek bas uvek urani ono sto naumi? ( Plutom u 1 i stlijum u Skorpiji u IV )
I da li je nek tip patriote mozda ? Zbog stelijuma u IV polju.

Moze zbog naglasenog Plutona i Skornpije i XII i IX polja biti duhovna osoba koja zeli svima pomoci ili prevarant - i treceg nema .
Moguve je da pomaze jer je vl. X venera u skstilu sa vl. XI human rad - pomoc, dobra volja Merkurom koji je em sto dolazi iz XI em je u Vodoliji - humanost. A ? :roll:
Ili opet simbol Vodolije to sto radi radi na vrlo uvrnut nacin ili sokira mase.

Al jedno je sigurno podznak lav vl. otisao u znak Jarca u VI sigurno je radoholik i karijerista.

A jel se nesto strasno izdesavalo sa jednim 1 bracnim partnerom?
 
Pa imala je vrlo zanimljiv polozaj i radno mesto ... ovako, ja cu da krenam nesto, naravno meni je jako lako jer znam :lol:, ali i tako se uci :P ...
ASC na 15 stepeni Lava, kraljevski stepen i bas tako kad je pogledam i kako je se secam, posto se nismo odavno videli, ona je takva, ima i moc i polozaj, ne direktno, ali je uvek bila jako lukava zena ... okrenuta ka sebi i svojim potrebama, ASC u Lavu, jos taj petnesti stepen naglasava, a Sunce vladar ASC-a u Jarcu ;) ni ne trebam da reci da su ovakve osobe jako zabrinute za svoj polozaj u javnosti, napredovanje, moc, ali pre svega ugled ... sad ne znam kako sam ovo napravio da zvuci :lol:, ali je ona meni jako draga osoba i uvek sam je smatrao dobrom prijeteljicom, koliko god bila starija od mene :lol: ...



Jel je ona neka jaka licnost koja uvek bas uvek urani ono sto naumi? ( Plutom u 1 i stlijum u Skorpiji u IV )

HIhi, da :lol: ... radila je kao sekretarica predsednika opstine ;) ima Jupiter i Uran u dvanestoj, recimo da je cuvala neke velike tajne :lol: i da je znala puno stvari ... planete su u trigonu sa vladarem njene seste (radno mesto) Saturnom, starija osoba, trigon Jupiter na polozaju, dvanesta kuca, tajne, seecret - sekretarica :D ... da ne spominjem jos kvadrat sa Neptunom :lol: ...

Moze zbog naglasenog Plutona i Skornpije i XII i IX polja biti duhovna osoba koja zeli svima pomoci ili prevarant - i treceg nema .
Moguve je da pomaze jer je vl. X venera u skstilu sa vl. XI human rad - pomoc, dobra volja Merkurom koji je em sto dolazi iz XI em je u Vodoliji - humanost. A ?

Pa dobro, nije bas prevarant ... vise manipulator :lol: ali sta ce, nije ni njoj bilo lako, koliko god ja to ne opravdavao ... za pomoc drugima, bi trebala biti malo saosecanija :lol: ona je kao ASC Lav, Sunce u Jarcu, vise okrenuta sebi i svom polozaju i statusu, takodje Mesec jeste u cetvrtoj, ali je u padu i ima kvadrat Merkur (vladar jedaneste), tako da nema bas neki poriv za pomaganjem ljudima i prijateljima, samo onima koji su joj najblizi prijatelji i svojoj porodici ...


A jel se nesto strasno izdesavalo sa jednim 1 bracnim partnerom?

Eto, ja cekam da neko primeti to ...
Dakle prvi brak ;) ... vladar sedme kuce Uran u dvanestoj u konjukciji sa Jupiterom ;) ... jako bogat covek (takodje njegovo druge polje je u Ovnu iz njenog horoskopa, Mars lepo aspektovan), postovan i ugledan ... u Raku, zajedno sa njime dobila je i njegovu majku :lol: koja je zivela sa njima i jako je bila vezana za svog sina ... dvanesta kuca, kvadrat Neptun, koji ima problema sa alkoholom, muz tj, sto je i bio razlog za pucanje braka kada ona vise nije mogla ... pet godina posle razvoda, tj ove godine, ovo mi je bilo jako zanmljivo, zato sto se vidi jako dobro vidi iz njenog horoskopa, on je bio u drugom gradu, napio se i umire sam u hotelskoj sobi, nalaze ga tek ujutru ... dakle Uran konjukcija Jupiter kvadrat Neptun opozicija Sunce ... izlovan i sam u hotelu, pijan, bez svesti, Neptun ;) inace i vladar njene osme kuce (kao i Jupiter koji je u konjukciji sa Uranom - vladar sedme) , dakle umire od srcanog udara ili tako nesto vezano za srce - Uran opozicija Sunce ;) ... sad iz njenog natala vidimo sklonost ka picu, Sunce i Merkur se nalaze u njegovoj dvanestoj kuci, konjukcija Uran Jupiter njemu pada u sesto polje a dispozitor je Mesec u kvadratu sa Merkurom vladarem njegove osme u njegovoj dvanestoj kuci ... takodje je Pluton u Lavu pa eto kao jos neka sitnica koja ukazuje na srce, mada Sunce ovako napadnuto i pogotovu od Urana je vec dovoljno ... ne znam sta sam jos imao u vez ovoga, ako se setim napisacu ...

Drugi brak ;) ...
Muz je jako dobar, Mars vladar devete, u Ovnu na prvom stepenu, odlicno aspektovan, takodje dobro stoji materijalno :lol:, dakle, Mars je vladar cetvrte i devete u devetoj trigoni planete u dvanetoj i ona se seli, odlazi u inostranstvo :D ... takodje ako uzmemo njeno deveto kao njegovo prvo, njegovo deseto je u Jarcu i tu je Sunce ;) ;) ;) ...

E sad ona je izmedju ova dva braka imala jednu vezu zivela je zajedno sa nekim covekom malo duze, neke dve godine ... cija je firma propala finansijki i imao je nekih problema sa zakonom, pa ne znam da li bi se on gledao kroz deveto, jer mi ovo deveto deluje kao ovaj za inostranstvo, mada se vladar druge njegove, ako posmatramo prvo kao deveto, nalazi u kvadratu sa Mesecom, dakle to je Merkur, Mesec je i konjukcija Neptun ... bilo je puno stvari na TVu u vezi njegove te firme i problema sa zakonom i puno ogovaranja i nagadjanja, ne znam, zanima me vase misljenje, ako bi jos neko mogao da vidi ... onda bi treci bio jedanesta, Merkur, a on ne aktivira njeno deveto polje :S koliko ja vidim :S ...

Inace imala je puno udvaraca nekih i kada je imala problema sa novcem pomagali su je tajno i stajali iza nje, Jupiter u dvanestoj ... i to joj je trebalo, koliko god imala ugleda, plata joj je bila jadna i posle prvog razvoda, ostala je podstanar i imala sve te probleme koji mi sa Saturnom u cetvrtoj imamo (muka mi je vise od selidbi jos mi je Saturn vladar trece) ... bilo je nekih tajnih veza, kracih sto bi se i moglo zakljuciti iz ovakve dvaneste kuce :D ...
8) :-o :o
 
Evo me opet sa pitanjima. Pa trudim se da razumem sto vise.:) Zanima me kako da znam u sinastriji cija je planeta prva odnosno "ko lezi na kome" :lol: Znate kada se tumaci natalna pa kada kazu tvoja je venera ne negovom suncu, a njegov uran na tvom mesecu npr. ko je tu u stvari prvi dosao??? :think: Npr. moj decko i ja imamo venere u konjukciji moja je na 5 devce a njegova na 3 device. Takodje moj merkur na 8 lava njegov jupiter na 9 lava? jel ja kazem da je moja venera na njegovoj ili obrnuto? Ili to nema uopste veze? I da li je to uopste vazno? Joj udavih vas vise!!!! sorry. Al ipak molim za odgovor. :bye:
 
E, da ... prvi muz se bavio tehnikom, strujom, kompjuterima ;) ...

8) :-o :o

Majko Bozija o kome ti pricas?! Pa kako da pogodim kad pojma nemam mozda za tu osobu ili ni ne znam to sve o njoj sto ti znas. Jel si rekao da je ona nasa bese?
Ne ja definitivno ne znam ovu osobu. A kako bi objasnio toliko upliva IX serije kod nje vezano za njen posao ili ono po cemu je poznata. Jel IX serija kod nje moze da bude pripadnost nekoj partiji ( IX udruzenja, utanove, partije... ) Ha?
 
A kako bi objasnio toliko upliva IX serije kod nje vezano za njen posao ili ono po cemu je poznata. Jel IX serija kod nje moze da bude pripadnost nekoj partiji ( IX udruzenja, utanove, partije... ) Ha?

E ovo nisam video ...
Devete ? Pa u partiji nije ... Mars je vladar devete u devetoj i vladar cetvrte u devetoj i sada kada se udala po drugi put se preselila, a ovo za ustanove i partije mi nije jasno, zar se to kroz devetu gleda ?


8) :-o :o
 
E ovo nisam video ...
Devete ? Pa u partiji nije ... Mars je vladar devete u devetoj i vladar cetvrte u devetoj i sada kada se udala po drugi put se preselila, a ovo za ustanove i partije mi nije jasno, zar se to kroz devetu gleda ?


8) :-o :o
Ne devete vec jedanaesta, jesam li ja napisala deveta ? Greska !
Jedanaesta kuca, zatim znak Vodolije predstavlja udruzenja gradjana , ovoga i onoga , nevladine organizacije,drustva za ... i svakakve druge organizacije, predstavlja razna clanstva i pripadnost u istim ukoliko je naglaseno tako u natalu itd.
 
Da, za jedanesto znam ... mislis zato sto joj je vladar jedaneste Merkur u Vodoliji ?
Pa sta ja znam, ona jeste vidjena, da tako kazem, po skupovima i raznim drugim prilikama i svecanostima i ima puno prijatelja, ali je to vise zabavnog tipa i radi provoda, sekstil Venera u petoj, nego sto je tip partije sa istomisljenicima itd ... imala je i dosta veze sa pozoristem i glumcima odatle, mada uopste, mislim zena jednostavno zna svakoga i ima puno veza i vezica svakojakih, i to bas zato sto je na tom radnom mestu na kome je bila, svaki dan je upoznavala uticajne i mocne ljude, ali bas svakog koga je trebala znati, znala je ... i to je bukvalno tako bilo, gde god da izadje i da ode, svi je znaju i ona zna svakoga i sa svakim stane da prica ...


8) :-o :o
 
Cao opet ja sa pitanjima. E sad me zanimaju kuce zdravlja? Znam da je to sesta kuca, al vidim da se pominju jos neke, pa kao mi neko moze reci koje su u stvati kuce kroz koje gledamo zdravlje? Hvale puno.

Postavljaj pitanja na ovoj temi, mozda je nisi videla ...

SVE STO VAS INTERESUJE A NE ZNATE ...

P.S. Izvinjavam se zbog velikih slova, kopirao sam naziv ...
8) :-o :o
 
Cao opet ja sa pitanjima. E sad me zanimaju kuce zdravlja? Znam da je to sesta kuca, al vidim da se pominju jos neke, pa kao mi neko moze reci koje su u stvati kuce kroz koje gledamo zdravlje? Hvale puno.

Primarno se posmatra 6.kuca ali se gleda i 1.zato sto se odnosi na nase telo,pa 8.i 12.-da li postoji predispozicija za hospitalizaciju,operaciju,i sl.
 

Back
Top