Pitam se šta je po vama "ono nešto" kod suprotnog pola

Ono nesto je pomracenje uma koje te odvede u pakao i ocaj, ali bar nek dobro vozi dok vozi :mrgreen:
Evo!
Da!
Da li bi Aka light, aka Perso, Kevo:
Ljubav trebala da bude pakao i očaj?
I da li bi, čak i ako jeste, trebala da ostavi seme razvoja, za nas same.
Kao oluja, prepuna gromova i kiše, iz koje sami procveta o u nešto bolje i lepše?
Aj sad!
 
Evo!
Da!
Da li bi Aka light, aka Perso, Kevo:
Ljubav trebala da bude pakao i očaj?
I da li bi, čak i ako jeste, trebala da ostavi seme razvoja, za nas same.
Kao oluja, prepuna gromova i kiše, iz koje sami procveta o u nešto bolje i lepše?
Aj sad!
Ne znam za to procvetavanje, vise ko fatamorgana pre nego skapas u pustinji izmrcvaren i sam
 
E!
I najveći sveci nisu otišli u manastire i zatvorili se za sve - već su ljubav i veru u istu širili... znaš.
Jeste, bas sam skoro gledala Bozijeg coveka i zapitala se zasto Nektarije naprosto nije otisao u manastir kada ga je crkva nepravedno osudila. I onda shvatim prosto mu je put bio takav da bude medju ljudima

Mani se molitve, koja ne dopire do ljudi.... :)
E!
Kad je ovako, javno.... Znaš već... :D
Pa ne znam na sta mislis :think:
 
Mislis iluzija o sreci koja te nacini ruinom od coveka?
Ljubav je kada dajemo, a ne tražimo ništa zauzvrat. Ljubav je slobodni čin davanja u kojem uživamo i koji nam ne predstavlja nikakav napor.. naprotiv.
Dok je ljubav samo jedna, iluzija o ljubavi ima jako mnogo. Iluzija o sreći stvara lažne nade, i tu ljubavi (a i sreće) nema.
Na žalost mnogi od nas svjesno sa namjerom ulaze u problematične odnose, očekujući čudesa ali, na kraju.. to i jeste samo ruina od života.
 
Ljubav je kada dajemo, a ne tražimo ništa zauzvrat. Ljubav je slobodni čin davanja u kojem uživamo i koji nam ne predstavlja nikakav napor.. naprotiv.
Dok je ljubav samo jedna, iluzija o ljubavi ima jako mnogo. Iluzija o sreći stvara lažne nade, i tu ljubavi (a i sreće) nema.
Na žalost mnogi od nas svjesno sa namjerom ulaze u problematične odnose, očekujući čudesa ali, na kraju.. to i jeste samo ruina od života.
Pa ne predstavlja napor na nivou ja te volim i to je to. Trud, rad, zalaganje i kada ti nije do toga, kompromisi, vec, nemoj da se lazemo. Ovako na nivou ideje je kuliska, ali materijalizovanje jeste napor.
 

Back
Top