Питам се нешто...

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Размишљам, рецимо у случају да 500.000 људи протествује против власти, да ли би дуо ДС-Г17 расписао изборе ?
Или још боље, да ли би у случају изборног пораза ДС мирно предао власт ?
Дакле, постављам питање, без провокације, шегачења, извртања руглу итд...дакле крајње озбиљно, да ли можете да замислите сценирао да у случају губитка подршке грађана ДС мирно предаје власт ?
Овде се не поставља питање да ли могу да изгубе подршку (за коју се поставља питање да ли је и данас имају или не), већ да ли би у случају губитка исте, мирно и цивилизовано напустили власт ?
 
Размишљам, рецимо у случају да 500.000 људи протествује против власти, да ли би дуо ДС-Г17 расписао изборе ?
Или још боље, да ли би у случају изборног пораза ДС мирно предао власт ?
Дакле, постављам питање, без провокације, шегачења, извртања руглу итд...дакле крајње озбиљно, да ли можете да замислите сценирао да у случају губитка подршке грађана ДС мирно предаје власт ?
Овде се не поставља питање да ли могу да изгубе подршку (за коју се поставља питање да ли је и данас имају или не), већ да ли би у случају губитка исте, мирно и цивилизовано напустили власт ?

Шоми брате....
Не се љутиш...али ја то видим овако....

attachment.php
 
Размишљам, рецимо у случају да 500.000 људи протествује против власти, да ли би дуо ДС-Г17 расписао изборе ?
Или још боље, да ли би у случају изборног пораза ДС мирно предао власт ?
Дакле, постављам питање, без провокације, шегачења, извртања руглу итд...дакле крајње озбиљно, да ли можете да замислите сценирао да у случају губитка подршке грађана ДС мирно предаје власт ?
Овде се не поставља питање да ли могу да изгубе подршку (за коју се поставља питање да ли је и данас имају или не), већ да ли би у случају губитка исте, мирно и цивилизовано напустили власт ?

Protiv Milosevica je demonstriralo MILION LJUDI, pa nikada nije dao vanredne izbore i redovno je pobedjivao.
 
Наравно да није, Чеченија има легалну власт коју подржава већина њених грађана, а власти се противе милитаристи који желе Чеченију да отцепе од матице Русије.

Najbolji nacin za to je masovno prikupljanje potpisa za nove izbore.

Medjutim, ljudi ne veruju vise nikom. Prva ja!
 
Masovni mitinzi ostaju u proslosti...buducnost su polulegalne razudjene demonstracije protiv institucija...dovoljno je 40-50 hiljada ljudi spremnih na sve za tako nesto...ali naravno ne postoji niko ko bi tako nesto organizovao...jer takav puc ili revoluciju niko ne bi podrzao u svetu...tako da nam ostaju izbori da ove mucavce smenjujemo jedne za drugima...
 
Овом приликом то нисам рекао. Заправо на читавој теми нигде не споменух господина Николића.
Види Шоми...
Знаш да те поштујем па зато и износим своје мишљење....
Мислим да је Николић изгубио кредибилитет код српског народа....
Не може....и ово и оно....
Не моиже Еурупа....хапшење младића
и представљање да си националиста....
Не може он једно...Вучић друго, генерал Делић треће...
Нема више...хоћу каким нећу каким....
;) ;) ;)
 
Види Шоми...
Знаш да те поштујем па зато и износим своје мишљење....
Мислим да је Николић изгубио кредибилитет код српског народа....
Не може....и ово и оно....
Не моиже Еурупа....хапшење младића
и представљање да си националиста....
Не може он једно...Вучић друго, генерал Делић треће...
Нема више...хоћу каким нећу каким....
;) ;) ;)
Пре евентуалног (намерно рекох евентуалног) доласка на власт, мораће да народу разјасне оно што је нејасно у њиховој платформи.
Да би неко победио, мора да има бар некакав полу-програм, па ма колико је некада он неозбиљан (Г17-бесплатне акције, ДС-Србија кандидат за ЕУ 2014-е ). Дакле, слажем се да ће кад тад морати да буду директнији.
Ово сада јесте на неки начин седење на две столице из тактичких разлога али ни то не може и не сме "довека" да траје...
 
Размишљам, рецимо у случају да 500.000 људи протествује против власти, да ли би дуо ДС-Г17 расписао изборе ?
Или још боље, да ли би у случају изборног пораза ДС мирно предао власт ?
Дакле, постављам питање, без провокације, шегачења, извртања руглу итд...дакле крајње озбиљно, да ли можете да замислите сценирао да у случају губитка подршке грађана ДС мирно предаје власт ?
Овде се не поставља питање да ли могу да изгубе подршку (за коју се поставља питање да ли је и данас имају или не), већ да ли би у случају губитка исте, мирно и цивилизовано напустили власт ?

Pa ako realno DS i koalicija oko njega izgubi podršku, tj pukne na izborima ne postoji nijedan legalan instrument koji bi im omogućio da se zadrže na vlasti i odbiju da je predaju novim izbornim pobednicima, osim sklapanja neke nove koalicije
 
Пре евентуалног (намерно рекох евентуалног) доласка на власт, мораће да народу разјасне оно што је нејасно у њиховој платформи.
Да би неко победио, мора да има бар некакав полу-програм, па ма колико је некада он неозбиљан (Г17-бесплатне акције, ДС-Србија кандидат за ЕУ 2014-е ). Дакле, слажем се да ће кад тад морати да буду директнији.
Ово сада јесте на неки начин седење на две столице из тактичких разлога али ни то не може и не сме "довека" да траје...

Bas o tome ja pricam celo vreme, ali izgleda da niko ne razume...
 
Размишљам, рецимо у случају да 500.000 људи протествује против власти, да ли би дуо ДС-Г17 расписао изборе ?
Или још боље, да ли би у случају изборног пораза ДС мирно предао власт ?
Дакле, постављам питање, без провокације, шегачења, извртања руглу итд...дакле крајње озбиљно, да ли можете да замислите сценирао да у случају губитка подршке грађана ДС мирно предаје власт ?
Овде се не поставља питање да ли могу да изгубе подршку (за коју се поставља питање да ли је и данас имају или не), већ да ли би у случају губитка исте, мирно и цивилизовано напустили власт ?

S obzirom na neke Tadićeve izjave od ranije , koje sam pominjao ovde na forumu, a kojima je jasno pokazao da nije uvek spreman da prizna izbornu volju ako mu neodgovara , Hm ....pitanje je šta bi bilo ...... Ipak nadam se da bi u svoj svojoj egoističnosti , sujetnosti i osionosti ipak našli malo ljudskosti i demokratičnosti da priznaju poraz ....

A što se ovih 500 000 koji bi tražili izbore tiče ...mislim da bi raspisali izbore .... davili bi nekih 2-3 meseca ali bi onda raspisali izbore ali ne zato što shvataju da imaju demokratsku odgovornost već zato što bi to bio neki Maj mesec a oni redovno po slovu zakona izbore moraju da raspišu u Novembru .... dakle shvatili bi da je za njih bolje da ih raspišu nego da dodatno iritiraju narod pa da u novembru dožive fijasko ..... ipak mislim da je nemoguće da izađe 500 000 ljudi na ulice ....Naravno mnogo više ljudi ne želi ovu vlast ....ali NAŽALOST VLADA TOTALNA APATIJA U NARODU DA BI SE ODLUČIO NA TAKO ŠTO ....
 
Пре евентуалног (намерно рекох евентуалног) доласка на власт, мораће да народу разјасне оно што је нејасно у њиховој платформи.
Да би неко победио, мора да има бар некакав полу-програм, па ма колико је некада он неозбиљан (Г17-бесплатне акције, ДС-Србија кандидат за ЕУ 2014-е ). Дакле, слажем се да ће кад тад морати да буду директнији.
Ово сада јесте на неки начин седење на две столице из тактичких разлога али ни то не може и не сме "довека" да траје...

Mislim da trenutne nejasnoće u politici SNS-a daju za pravo MACKU kome si replicirao na onome što je rekao ali i tvoj odgovor ima smisla ,naročito se slažem sa tvojim rečenicama koje sam boldirao .... Dakle ako SNS ne učini upravo to što ti od njih u tim rečenicama očekuješ ...onda ne zaslužuju vlast ... i onda su isti kao DS ili bar jako slični ... ako učine ..... ONDA DA VIDIMO KAKVA ĆE BITI TA POLITIKA , pa ću dalje i detaljnije govoriti o njoj ....
 

Back
Top