Pistanje koje dolazi iz hardvera racunara

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
149
Znate ono kada nemate instalirane drajvere za zvuk i racunar pisti kada nesto upozorava ,ili pri paljenju onaj zvuk sto se cuje? E mene zanima odakle to dolazi,iz hardvera negde..

Imam neki alat koji koristim za posao za nivelisanje,i cim je van vage on pisti kao sumanut, ne moze se ugasiti a zivcira jako. Pa sam hteo da pitam dal neko zna da li to uopste dolazi iz nekog zvučnika ili je negde duboko u uredjaju,mislio sam da uzmem da ga otvorim i izuljam,izgrebem nekako da prestane da radi
 
Motherboard buzzer ili samo buzzer (zujalica), neki su integrisani sa maticnom a neke samo treba da unplug, svi imaju generalno univerzalan izgled. Bas pre neki dan kupio par komada za Arduino.

s-l500.jpg
HTB1wu8Ebq1s3KVjSZFAq6x_ZXXaj.jpg_960x960.jpg

03SIp.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad god nesto nije u redu sa hardverom,to zapisti i ne bi trebalo to skidati,vec proveriti sata nije u redu.Inace taj jedan pisak na pocetku obicno prikazuje palenje tastature.Ako ne pisti vise ne znam zasto bi to skidao.
Znam ali ovo nije u PC-u nego se radi o nekom alatu,koji vec vizuelno pokazuje da nije u redu kada stoji van vaser vage,a zvucno je totalno nepotrebno i nervira u radu. Jako je glasno i pisti tipa 5 puta u sekundi, e zamisli sad tako nekoliko minuta da slusas to dok ga ne namestis...
 
Zavisi, ako je zalemljen za plocu moraces da mu iscupas poklopac/gornji deo i skines magnet sa zvucnika koji pravi vibracije.





Obrati paznju na 4:08
Hvala na videu. Uspeo sam. A ranije sam ga vec otvarao i gledao al dzabe kada neuk covek tu ne vidi nista. Izvadio sam taj magnetic sad je znatno tiši,a sad razmisljam dal da skroz iscupam taj deo,da se uopste ne cuje,samo ne znam dal smem to da uradim, ako pokvarim nesto na ploci ode 150e...
 
Једва се присећам из прошлих живота, могао је тај звук некако и да се програмира, да ли дужина и висина тона? Сам бип је chr(7), то се сећам.
Neki BIOS hack...
Možda preko napona koji koristi zvučnik, pošto ima samo plus i minus tj dve žice.
Imam jedan pametan punjač ima isto takav zvučnik unutra ali pisti kao lud.
Otvorim ga i bukvalno ga zalijem vrelim lepkom 😆 i dalje se čuje ali malo manje.
 
Hvala na videu. Uspeo sam. A ranije sam ga vec otvarao i gledao al dzabe kada neuk covek tu ne vidi nista. Izvadio sam taj magnetic sad je znatno tiši,a sad razmisljam dal da skroz iscupam taj deo,da se uopste ne cuje,samo ne znam dal smem to da uradim, ako pokvarim nesto na ploci ode 150e...
Mozes da ga odlemis kompletno ako bas hoces, on ima samo plus i minus i sluzi samo kao signalna komponenta nema nikakav znacajan uticaj na funkciju kola.

U svakom to je univerzana komponenta mozes da ih kupis za 200-300 dinara po komadu ako osetis nostalgiju :p

https://www.mgelectronic.rs/piezo-zujalice
 
Ubacim malocas pogresnu poruku na pogresnu temu hahah ... pomesao sa kafanom. :p

Ja sam na njega lepio parče kartona ili gume i znatno je bio tiši gotovo se ne čuje. Preko te rupice.

Bas to zatrpavanje bi trebalo da skoro potpuno prigusi zvuk, e sad on rece da je skroz iscupao magnet i da mu se dalje cuje, ne znam, jedinio da prelepi sad taj iscupani deo, i spreci vibraciju.
 

Back
Top