Quantcast

Писмо државном врху Србије због закона о јавном информисању

Шта мислите о предлогу закона о јавном информисању?

• Ukupno glasova
    12
  • Anketa je zatvorena .

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Ima i ovakvih vesti
LDP: OEBS podržava izmene Zakona o informisanju
Beta - Pre 6 sati

BEOGRAD - Liberalno demokratska partija (LDP) saopštila je u utorak da je šef Misije OEBS-a u Srbiji Hans Ola Urstad na sastanku sa predsednikom LDP-a Čedomirom Jovanovićem podržao poboljšanje Zakona o informisanju amandmanima "kroz dodatne konsultacije i rad".

"To je i uslov LDP-a za eventualnu podršku tako redefinisanom zakonu", navodi se u saopštenju.

Dodaje se da su ključne promene neophodne u odredbama o pravilima o zabrani izlaska glasila u slučaju tromesečne blokade računa i zabrani prenošenja osnivačkih prava.

lider

Poznat
Poruka
7.768
Ovako ili onako Zakon će biti usvojen.Tuzno je što u izradi nacrta nisu konsultovani predstavnici profesionalnih udruzenja.
Nije nepoznato da je Zakon faktički krojen po meri određene političke grupacije sa namerom da suzbiju senzacionalističke tekstove koje jedan list već duzi period forsira.
U suštini mnogo buko nioko čega.
Sam zakon suštinski ništa ne menja osim oštrije kaznene politike.
A tako nešto već videsmo za vreme Vučića.
Ili nismo?
Mozda sam nešto zaboravio?

Enchanted

Veoma poznat
Poruka
11.093
Kako će da izgleda glasanje 31. avgusta

ZA 120
G17 (24)
DS (65)
SDP (4)
SPO (4)
LSV (5)
MANJINE (7)
LDP (12-1)
UZDRŽANI 18
SPS (12)
PUPS (5)
Jovan Damjanović
PROTIV 112
SNS (21)
SRS (56)
DSS (21)
NS (9)
JS (3)
+ Vesna Pešić (LDP)
+ Vladan Batić (DHSS)

Da li mislite da je ovo definitivni raspored glasova?

Софија

Buduća legenda
Poruka
45.719
smeshno kolika smo banana od drzave kad se donosi novi zakon samo jer su nekom sitnom kriminalcu iz vlade kao shto je mladjan dinkic povredjena osecanja jer ga prozivaju shto je lopov
a zakon sam po sebi je super..za one koji ga primenjuju
Суштина!
Да смо правна држава, прва бих подржала овакав закон. Али пошто то нисмо....

Софија

Buduća legenda
Poruka
45.719
Ovako ili onako Zakon će biti usvojen.Tuzno je što u izradi nacrta nisu konsultovani predstavnici profesionalnih udruzenja.
Nije nepoznato da je Zakon faktički krojen po meri određene političke grupacije sa namerom da suzbiju senzacionalističke tekstove koje jedan list već duzi period forsira.
U suštini mnogo buko nioko čega.
Sam zakon suštinski ništa ne menja osim oštrije kaznene politike.
A tako nešto već videsmo za vreme Vučića.Ili nismo?
Mozda sam nešto zaboravio?
Тако нешто, али не идентично.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.