Quantcast

pisanje knjige

Ribar

Poznat
Poruka
9.185
Znaš li da koristiš WORD?
Ako znaš, otvori ga, stavi naslov: "Moj život", pređi u nov red i počni da pišeš.
Kada napišeš jednu stranicu, prekini i ostavi nekoliko dana. Onda pročitaj šta si napisala.

Posle toga odluči šta ćeš dalje.

Dragoljub69

Buduća legenda
Banovan
Poruka
26.830
1. Bio je već omanji bezbroj ovakvih tema, pa ih malo potraži po ovom pdf.

2. Zašto misliš da bi ikoga interesovala knjiga o tvom životu?

1.Bilo je ,nije da nije...Ali ni jedna nije odgovorila na ključno pitanje:Šta dA RADIM SA svojom željom?!:mrgreen:
2.Mene strašno interesuju životne priče...Mislim da su ključne u poeziji,naročito u epskoj-junačkoj!:eek::lol:

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.912
Zelim poceti pisati knjigu, o svom zivotu, ali samo zelim , a ne znam niti kako da pocnem , niti odakle da pocnem.
Neka ideja, pomoc?

Piši o svom životu ali u trećem licu. Bićeš nemilosrdnija, detaljnija, objektivnija. Izgovorićeš lakše ono što u prvom licu ne bi smela, ili mogla. I još pridodati nešto gde te nikada ne bi prepoznali.
Možeš krenuti odpozadi, ili pak od sadašnjeg trenutka. Možda od nekog prelomnog životnog momenta. Možda od onog trenutka kada nisi ni znala da ćeš se roditi.
I moraš razumeti svrhu svog motiva za pisanje. Nadji je uvek u sebi, i radi sebe. Ne da bi druge impresionirala.

Alatoru

Zainteresovan član
Poruka
366
Uistinu, pisanje knjige je ozbiljan poduhvat koji zahteva posvećenost, bogatiji vokabular i poznavanje pravopisa na razumnom nivou. U redu, ne moraš čak ni to poznavati dobro, postoje lektori kojima možeš platiti da isprave tvoje greške. U svakom slučaju moraš i pre nego što započneš pisanje , oformiti na nekom papiru koncept knjige. Razraditi put kojim ćeš pisati, a sve ostalo je na tebi da uradiš. Lepo ti je rekao quentin: Zašto smatraš da bi nekoga interesovaoo tvoj život? Knjiga mora na neki način biti privlačna ljudima, da nađu nešto interesantno što im drži pažnju. U svakom slučaju želim ti puno , ne sreće, već motivacije da dovršiš takav poduhvat do kraja.

Theseus

Obećava
Poruka
99
Zelim poceti pisati knjigu, o svom zivotu, ali samo zelim , a ne znam niti kako da pocnem , niti odakle da pocnem.
Neka ideja, pomoc?

Samo pisi. Bez uvoda. Bez razrade. Bez zakljucka. Dijaloge, monologe. Mozes mnogo da naucis iz toga sto napises.

PS. Podrzavam ideju dokle god ti nije cilj da postanes pisac tj da nekome uvalis svoja sranja zarad pažnje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.