PISA test rezultati

Inace bi stanje bilo gore na IQ testovima, tu je tek drasticna slika vidljvija.
Nas javni IQ je u Qujcu. Ali to je namerno , da bi se spustao IQ cele populacije, tj da bi nam politicari bili najpametniji a da bi se shum javnog izrazavanja povecao, jer se svako oseca pametan cak i kad mu je IQ 70, sto se postize upravo ovim spustanjem javnog IQ...
Tada prolaze sve ove zenske demagogije, pa nam x.x...x..x drze pridiku a o logici misle da je to neko delo nekog ruskog knjizevnika.
A prolaze i objasnjenja nasih politicara i to vrlo ozbiljno prolaze, tj ljudi veruju da je to bas lepo objasnjeno.

Cak i oni koji ponekad kazu kako su nebulozna totalno ludacka opravdanja, padnu na bar 60% objasnjenja kao da su ok...

A da ne pricamo o mentalitetnoj slepoci u prepoznavanju sta je inteligecnija, tj 99% ljudi i ne zna da prepozna sta je inteligentno ili nije.
Podjite slobodno od sebe, nema tu greske, skoro je sigurno da cete i vi sto citate ovo pasti na testu..
Vecina misli da je inteligencija nesto cemu zavide, kao vestina brzog a njima razumljivog zakljucivanja..
A pazite, ako je njima razumljivo , onda to nije u vecini slucajeva bas i inteligentno , nego je samo blisko i vrlo vazno da je vestina..
Tako im je inteligencija i brzo mnozenje brojeva, a to sa inteligencijom i nema velike veze (ima samo u delu bafer memorije koja se moze koristiti kod inteligencije).

U svakom slucaju skoro svi imaju definiciju da je inteligencija ono sto prepoznaju kad vide neke fantasticne rezultate, zavidne vestine i ono cemu zavide.
A inteligencija je u Srbiji upravo suprotno..
Posto je malo ima, najcesce se desava ovako nesto.
Svi ocekuju ponasanje jedno , i kad osoba krene da npr igra igricu, koja je menadzerska , resursna, problemska, strateska, ako ne prati putanju koju ocekuju , onda je glup.
Slicno se desava i ako radi neku aktivnost a zna se krajnji cilj.
Cim se ne poklapa sa njihovim ocekivanjima, odmah krenu ili saveti ili ruganja.
Sa druge strane, inteligentna osoba ima input i ima ograniceno znanje o okruzenju pa ga brzo dobija ili preko inputa ili preko reakcije na output koji u smislu probe, u smislu provokacije salje.
Tako dolazi do podataka na osnovu kojih donosi odluke i strategiju poteza.

I zato ima razlicitu putanju poteza koja moze biti bolja od uigrane kombinacije ili moze biti gora od uigrane kombinacije, ali je inteligentnija od uigrane kombinacije.
To je nemoguce objasniti bilo kome u Srbiji u praksi , a moze ovako uopsteno..
Zato uvek vazi pravilo da srbi ne prepoznaju inteligentne nego uspesne ili veste, a vesht se moze postati cesto i preko lukavstva, a ne sopstvenim snagama, pa sve to kod srba ode u lukavstvo i pokvarenost...

Zato inteligentan obicno pita poslodavca ili onog ko mu daje neki zadatak, "koliko glup hoces da budem?"
 
ajde ne rise.Nemacki djaci ne znaju gde im se koja pokrajina nalazi ili na karti Evrope da pokazu na Poljsku a visoko su kotirani.Rusija tik iznad Hrvatske a tamo deca u drugom razredu rade racunske operacije do hijadu,na stranu sto gomila ruskih inzinjera radi u USA i EU.
Koliko vi Hrvati znate da primenite znanje vidi se po drzavi Hrvatskoj , kakva je bila do 1991. a kakva je danas
Ispričavam ti se što si se našao prozvanim mojim odgovorom Tixi-ju, ali kako su drugi shvatili kome je odgovor upućen i na što se odnosi, moram zaključiti da si ti primjer one trećine ljudi Srbije koji su funkcionalno nepismeni jer ne shvaćaju pročitani tekst i na osnovu toga donose pogrešne zaključke.
Pročitaj još jednom sa razumijevanjem.

P.S.
Isprika i svima ostalima zbog provokativnog odgovora koji se mogao krivo razumjeti.
 
Pisa testovi pokazuju praktično znanje. Gledao sam zadatke - naš đak nauči šta je NZS i NZD, ali kad dobije zadatak tipa "jedan satelit obiđe zemlju za 120 minuta a drugi za 40, nakon kog vremena će se oba satelita naći u istoj tački" - on ne zna da primeni ono što je naučio.

95% ljudi koji pišu na pdf politika nisu u stanju da reše ovaj zadačić.
 
95% ljudi koji pišu na pdf politika nisu u stanju da reše ovaj zadačić.
Vi Bosanci ste tu da razrešite zagonetku sfinge

6foLeEucT5XQHfmEj_Bl-lE-wkw4MJeL4lfkgiA7dTU.png
 
методологија испитивања интелигенције нација јесте сумњива, говорили су о томе неки стручњаци, али не треба ми тест интелигенције да видим како у региону ствари стоје.
 
Ako je ovo prvo što si napisao tačno, onda drugo nije. IQ preko 90 ne spada u debilni IQ.

Kao prosečna vrednost se uzima IQ 100, kao normalno odstupanje od proseka 85-115 (68%) "68 percent of scores fall within one standard deviation of the mean (that is, between 85 and 115). That means that nearly 70 percent of all people score within plus or minus 15 points of the average score. "

https://www.verywellmind.com/what-is-the-average-iq-2795284
pa to ti je skoro jedna standardna devijacija manje od proseka. Sto znaci da u populaciji imas negde oko 20% ljudi koji imaju iq veci od 100.
 
Нема никаквог разлога за секирацију, 92 је солидан резултат.

Граничне вредности 69-85
Блага заосталост 52-68
Умерена заосталост 36-51
тешка заосталост 20-35
дубока заосталост до 20
 
Ispričavam ti se što si se našao prozvanim mojim odgovorom Tixi-ju, ali kako su drugi shvatili kome je odgovor upućen i na što se odnosi, moram zaključiti da si ti primjer one trećine ljudi Srbije koji su funkcionalno nepismeni jer ne shvaćaju pročitani tekst i na osnovu toga donose pogrešne zaključke.
Pročitaj još jednom sa razumijevanjem.

P.S.
Isprika i svima ostalima zbog provokativnog odgovora koji se mogao krivo razumjeti.
moguce ,zato te tako inteligentnog redovno sutiram na temi o Hrvatskoj.
Znas kako nabedjenko,inteligencija nije plasticna,ona se trenira.Danas pokazuje ovkave rezultate na testovima kroz pet godina mogu biti izmenjeni.Malo je tupavo reci da na istocnim hrvatskim granicama inteligencija opada,to je tipican hrvatski sovinizam neutemeljen u stvarnosti
 
Voleo bih da znam metodologiju ovih testova.
Na primer imam prijateljicu koja je matemtičar i profesor u srednjoj školi. Živela je u Londonu desetak godina i tamo predavala u (valjda ?) državnoj školi i žalila se kako đaci pojma nemaju, da nisu ni blizu nivoa đaka kojima je predavala ovde i da je program krajnje simplifikovan.
UK - mathematics 502, Serbia 472)

Poenta je da se ovde traži da se znanje primeni dok se kod nas uglavnom samo bubači. Takođe ne znam kad je predavala ali naše obrazovanje je go kúrac sećam se moje završne godine srednje maturski iz mate ili kako se već zove profanka nam dala tačno koji će zadaci biti, ne primer nego baš ti šta dalje reći.
 
Poenta je da se ovde traži da se znanje primeni dok se kod nas uglavnom samo bubači. Takođe ne znam kad je predavala ali naše obrazovanje je go kúrac sećam se moje završne godine srednje maturski iz mate ili kako se već zove profanka nam dala tačno koji će zadaci biti, ne primer nego baš ti šta dalje reći.

Ne moraš ti meni ništa da objašnjavaš, sve što sam diskutovao na ovu temu postavio sam u prve dve -tri strane.
Ako imaš neki svoj komentar, izvoli me zaobići sa citatom.
 
Vi Bosanci ste tu da razrešite zagonetku sfinge

6foLeEucT5XQHfmEj_Bl-lE-wkw4MJeL4lfkgiA7dTU.png
Ko je objavio ovo:

Tatu Vanhanen was a Finnish political scientist,
Richard Lynn is a controversial English psychologist and author.



A vidi rezulatat za Finsku i UK :zcepanje:. Finci najinteligentniji u projektu jednog Finca.
Ovo je opet neki rasisticki poduhvat u pokusaju da se Sloveni predstave kao nekakvi glupaci u odnosu na nevidjene mozgove Fince i Britance.

Meni samo nije jasno kako ovakvi projekti nemaju reakcije u javnosti jer je ovo cist propagandni rasizam.
Posebno je simptomaticno ovo bod po bod klizanje u glupost sto idete istocnije i juznije.


A najsimptomaticnije je da su dve "najgluplje" zemlje u Evropi jedine dve izrazeno muslimanske zemlje-Bosna i Albanija.

Ovo je anti-slovenska, anti-islamisticka kampanja.
Koliko jadno
 
Poslednja izmena:
moguce ,zato te tako inteligentnog redovno sutiram na temi o Hrvatskoj.
Znas kako nabedjenko,inteligencija nije plasticna,ona se trenira.Danas pokazuje ovkave rezultate na testovima kroz pet godina mogu biti izmenjeni.Malo je tupavo reci da na istocnim hrvatskim granicama inteligencija opada,to je tipican hrvatski sovinizam neutemeljen u stvarnosti
Pa moze verovatno malo da se poveca, ali nesto preterano
 
moguce ,zato te tako inteligentnog redovno sutiram na temi o Hrvatskoj.
Znas kako nabedjenko,inteligencija nije plasticna,ona se trenira.Danas pokazuje ovkave rezultate na testovima kroz pet godina mogu biti izmenjeni.Malo je tupavo reci da na istocnim hrvatskim granicama inteligencija opada,to je tipican hrvatski sovinizam neutemeljen u stvarnosti
"Brišeš patos,", "šutiraš".....
Slika i prilika stanja u kod tebe, za to ti ne treba školska naobrazba, to odradi okolina besplatno.
U sučeljavanju mišljenja i argumenata treba imati nešto u glavi, nije dovoljno samo sugovornika izvrijeđati i proglasiti "pobjedu".
Zato je tebi puno lakše relativizirati loše rezultate i tješiti se da su Kosovo, SArabija, Burundi ... još gori.
 
Pa moze verovatno malo da se poveca, ali nesto preterano
bas naprotiv,radis jedan test i rezultati testa mogu zavisiti od mnogo toga,jednostavno danas nije tvoj dan.Uzmimo tebe za primer.Odrastas u seoskoj sredini ,imas puno obaveza nevezano za skolu,izaci na test i pokazaces odredjene rezultate.Dok da recimo pohadjas redovno nastavu ,imas po potrebi tutora,...rezultati istog testa ce biti drasticno drugaciji.Da li to znaci da ti je inteligencija pre godinu dana bila "niska" ili jednostavno nisi "trenirao" mozak ?
To ovaj glupavi sovinista ocigledno ne zna,ali on "zna" da na istocnim hrvatskim granicama inteligencija rapidno opada.Neopevana volina nasla da prica o inteligenciji
 
bas naprotiv,radis jedan test i rezultati testa mogu zavisiti od mnogo toga,jednostavno danas nije tvoj dan.Uzmimo tebe za primer.Odrastas u seoskoj sredini ,imas puno obaveza nevezano za skolu,izaci na test i pokazaces odredjene rezultate.Dok da recimo pohadjas redovno nastavu ,imas po potrebi tutora,...rezultati istog testa ce biti drasticno drugaciji.Da li to znaci da ti je inteligencija pre godinu dana bila "niska" ili jednostavno nisi "trenirao" mozak ?
To ovaj glupavi sovinista ocigledno ne zna,ali on "zna" da na istocnim hrvatskim granicama inteligencija rapidno opada.Neopevana volina nasla da prica o inteligenciji
to mozda vazi za pojedinca. Medjutim ako se test postavi hiljadama djaka onda se dobije prilicno tacan prosek. I ovaj test kad bi bio nenamesten(kina) pokazao bi odnos inteligencije izmedju pojedinih naroda i to priblizno tacno. Inteligencija je daleko bitnija za pizza test od bubanja napamet.
 
to mozda vazi za pojedinca. Medjutim ako se test postavi hiljadama djaka onda se dobije prilicno tacan prosek. I ovaj test kad bi bio nenamesten(kina) pokazao bi odnos inteligencije izmedju pojedinih naroda i to priblizno tacno. Inteligencija je daleko bitnija za pizza test od bubanja napamet.
ne shvatas,ovaj konkretni test nema veze sa "inteligencijom".Ne postoji kolektivna inteligencija nego samo nivo znanja pojedinca
 
Voleo bih da znam metodologiju ovih testova.
Na primer imam prijateljicu koja je matemtičar i profesor u srednjoj školi. Živela je u Londonu desetak godina i tamo predavala u (valjda ?) državnoj školi i žalila se kako đaci pojma nemaju, da nisu ni blizu nivoa đaka kojima je predavala ovde i da je program krajnje simplifikovan.
UK - mathematics 502, Serbia 472)
U Australiji ni nema ozbiljne matematike sve do srednje škole znači ima sabiranje, oduzimanje , množenje i deljenje i to je sve u UK je isto tako
 

Back
Top