Quantcast

PISA test rezultati

pivosok

Elita
Poruka
20.704
Uglavnom najbolje od svega je sto eto profesori i nastavnici nisu dovoljno placeni. Pored ovako blistavih rezultata nesumnjivo zavredjuju povisicu. Svakako treba nagraditi dobre profesore, tj treba da postoji kriterijum ocenjivanja. Ali ako su rezultati pojedinaca 0 onda i plata treba da ide u tom smeru.

sin Juga

Poznat
Poruka
7.725
Uglavnom najbolje od svega je sto eto profesori i nastavnici nisu dovoljno placeni. Pored ovako blistavih rezultata nesumnjivo zavredjuju povisicu. Svakako treba nagraditi dobre profesore, tj treba da postoji kriterijum ocenjivanja. Ali ako su rezultati pojedinaca 0 onda i plata treba da ide u tom smeru.
Има и ту проблем, онда се акценат ставља да се остваре што бољи резултати у полагању тестова, што не мора да значи и квалитетније знање.

pivosok

Elita
Poruka
20.704
Има и ту проблем, онда се акценат ставља да се остваре што бољи резултати у полагању тестова, што не мора да значи и квалитетније знање.
da bolji rezultati testova znace kvalitetnije znanje. Jer ovi testovi nisu nesto sto proseccan srpski student nauci napamet nego zahtevaju obradu stecenih informacija. Sto je za prosecnog srpskog ucenika nemoguce, jer se forssira napamet ucenje.

sin Juga

Poznat
Poruka
7.725
da bolji rezultati testova znace kvalitetnije znanje. Jer ovi testovi nisu nesto sto proseccan srpski student nauci napamet nego zahtevaju obradu stecenih informacija. Sto je za prosecnog srpskog ucenika nemoguce, jer se forssira napamet ucenje.
У начелу се слажем али прву реченицу представљаш као аксиом, што није. Бољи резлтати тестова се такође постижу вежбањем тестова.
Образовање није такмичење.

pivosok

Elita
Poruka
20.704
У начелу се слажем али прву реченицу представљаш као аксиом, што није. Бољи резлтати тестова се такође постижу вежбањем тестова.
Образовање није такмичење.
Naravno da jeste aksiom. Pisa test ne trazi napamet bubanje nego traze razumevanje.A prosecan srpski jadnik je naucen da uci napamet, ne moze da pohvata dva i dva.Ti testovi traze primenu naucenog znanja. Prosecan srpski djak zna da izracuna 1/8+1/6 ali kad mu kazes da resi jedan radnik obavi posao za 6 sati, a drugi za 8 za koliko ce zajedno da odrade to ne znaju. A ima njih i koji razlomke ne znaju da saberu.

sin Juga

Poznat
Poruka
7.725
Naravno da jeste aksiom. Pisa test ne trazi napamet bubanje nego traze razumevanje.A prosecan srpski jadnik je naucen da uci napamet, ne moze da pohvata dva i dva.Ti testovi traze primenu naucenog znanja. Prosecan srpski djak zna da izracuna 1/8+1/6 ali kad mu kazes da resi jedan radnik obavi posao za 6 sati, a drugi za 8 za koliko ce zajedno da odrade to ne znaju. A ima njih i koji razlomke ne znaju da saberu.
Кренуо си од плаћања наставника по учинку па се ухватио за писа тест као аргумент.
Тај задњи пример је и до наставног плана и програма, форсира се сува математика.
Деца у Кореји или Јапану буду 12 сати у школи бајо мој.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
43.272
Кренуо си од плаћања наставника по учинку па се ухватио за писа тест као аргумент.
Тај задњи пример је и до наставног плана и програма, форсира се сува математика.
код нас могу да буду 24ч у чколи ...

није до тога !

pivosok

Elita
Poruka
20.704
pa mora da postoji neki kriterujm za ocenjivanje. Ako nemamo kriterijum ne mozemo dati ocenu. Svakako neko ko je isao u skolu bi morao da resi test, jer ja nemam ni u osnovnu a resim test za 5 minuta. Koja je onda poenta obrazovanja ako jedan drvoseca sa 5 razreda skole( a ni tih 5 razereda nije isao) uradi isti test bolje od tebe. Da li je poenta obrazovanja da znas kad su se Srbi bili sa Turci ili da mozes da obradjujes podatke.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
43.272
Nosferatu___2:
Da, rekao bih da ovaj Piza Ispit nije baš Alfa i Omega jer su tu najbolji Kinezi, koji jedu Pacove i izazivaju kugu svakih par meseci.

Ali verujem da je školstvo u SRJ loše.

- - -

Pa kinezi namestaju. Sansa da se za godinu dana rezultati poprave za jednu standardnu devijaciju su nikakve. Kinezi su mali zuti i smrdljvi.
Реалност је схватање стварности.

Никада вас двојица то нећете схватити, јер сте погрешно васпитани.

Џаба образовање и 3х др.наука, ако немаш васпитање.

Кинези су најбоље васпитани зато имају најбољу сопствену реалност.

Бела раса је неваспитана и размажена раса и има најгору реалност.

Писа тест је тест реалности, а то је: где је твоја појединачна способност унутар културе у којој живиш и радиш?

pivosok

Elita
Poruka
20.704
Drustvo ima koristi ako se obrazuju samo stvarno talentovani ljudi. Recimo 10% -15% populacije. Ali mi imamo slucaj da ljudi koji su glupi ko dupe studiraju i kao oni neki strucnjaci. Znam na tone likova koje zavrse drzavne fakultete ne povezuju dva i dva.

sin Juga

Poznat
Poruka
7.725
Drustvo ima koristi ako se obrazuju samo stvarno talentovani ljudi. Recimo 10% -15% populacije. Ali mi imamo slucaj da ljudi koji su glupi ko dupe studiraju i kao oni neki strucnjaci. Znam na tone likova koje zavrse drzavne fakultete ne povezuju dva i dva.
Идеш из једне крајности у другу још од прве поруке. Напет си.

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
43.272
а да је завршио приватни, онда би повезао 2 и 2 - дакле, по теби мозак ради само када је у питању саможивост и/или опасност.

е, па има још неких којима ради мозак у Јавној ствари, а не да је правило да мозак ради само у Приватној ствари !

pivosok

Elita
Poruka
20.704
Идеш из једне крајности у другу још од прве поруке. Напет си.
Sta je krajnost. Traziti da postoji ocenjivanje nastavnika po nekom kriterijumu. Pa vecina ne bi trebala da dobije vise za svoj rad od litre rakije i dzak brasna. Kad nekog angazujes na nekom poslu prvo pitas da li je on stvarno neophodan. Sta firma ili drustvo dobija od njegovog rada. Ako je odgovor apolutno nista, sto se moze reci za 90% zaposlenih u prosveti, onda je vreme za velike rezove, kao sto se radi i u ozbiljnim kompanijama. Da ne govorim o tome da prosecna familija, pored toga sto salje dete u skolu, je primorana da dete upise na privatne casove matematike i engleskog. Znam brdo roditelja koji to rade.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.988
Sta je krajnost. Traziti da postoji ocenjivanje nastavnika po nekom kriterijumu. Pa vecina ne bi trebala da dobije vise za svoj rad od litre rakije i dzak brasna. Kad nekog angazujes na nekom poslu prvo pitas da li je on stvarno neophodan. Sta firma ili drustvo dobija od njegovog rada. Ako je odgovor apolutno nista, sto se moze reci za 90% zaposlenih u prosveti, onda je vreme za velike rezove, kao sto se radi i u ozbiljnim kompanijama. Da ne govorim o tome da prosecna familija, pored toga sto salje dete u skolu, je primorana da dete upise na privatne casove matematike i engleskog. Znam brdo roditelja koji to rade.
A jel i tvoji roditelji to radili? Slali te na dopunske casove?

pivosok

Elita
Poruka
20.704
A jel i tvoji roditelji to radili? Slali te na dopunske casove?
pa moje sestre su sve spremale prijemni iz matematike i slicno uz pomoc dodatnih profesora. Plus tokom studija isto su trebale pomoc za neke predmete. Fakulteti su kostali papreno. Ja sam sigurno potrosio 10ak hiljada evra svojih para na skolovanje curaka. Ali ako recimo ne pomognes, to je vriska kuknjava i slicno. Koliko ispran mozak. A recimo prosecnoj ribi samo treba upis na studije cisto da upozna nekog doktoranta da se uda. To je sva svrha studiranja. I bilo je dobrih prilika za udaju, ali eto ni jedan nije super frajer. A bili objektivn dobri momci. Nisu mis sveta, ali ni curke nisu isto mis sveta. A objektivno najvece sanse da se dobro udas su na fakultetu, jer si okruzen malo pametnijim likovima.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.