Pijanisti koje volim

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
42.194
Tema je skroz lična.
Mislim da ne prošlo vreme posebnih izvođača koji su izgarali za muziku i pre svega za njen sadržaj, tačnije za ono o čemu je ta muzika (što je i najbitnije).
Iskreno mislim da su to bili ljudi od Duha, nadahnuti, Bogom "taknuti" da traže i vide nešto što nije puka estetika ni pijanizam već mnogo Viša istina i "realnost" koju muzička dela nose.
 

Terence Judd, nažalost veoma mlad preminuo (izgleda da je sebi oduzeo život) je po meni, tipičan primer onoga što sam naveo u prvom postu. Engleski pijanista, nije ni bitno kakvog školovanja, koliko je očigledno da nadilazi "pijanističke škole". Njegove interpretacije, malo je reći da dišu i da se čuje potpuna posećenost sadržaju.
 

Vladimir Sofronicki
Ruski pijanista
Kažu da je koristio neka sredstva (tipa morfijuma....ili slično).
Vredi poslušati sva njegova izvođenja na jutjubu.
Nije samo poetičan već skroz u duhu prethodne dvojice (koji su mu verovatno duhovni rođaci i "naslednici")
 

Nezaobilazni Franc List. Zanimljiv je podatak da je kao devetogodišnji dečak nastupao na otvaranju dvorca "Kaštel" u Ečkoj, u okolini Zrenjanina. I danas postoji "Franc List Fest", festival mladih talenata u klasičnoj muzici koji se održava svake godine baš u Kaštelu kod Ečke.
 

Terence Judd, nažalost veoma mlad preminuo (izgleda da je sebi oduzeo život) je po meni, tipičan primer onoga što sam naveo u prvom postu. Engleski pijanista, nije ni bitno kakvog školovanja, koliko je očigledno da nadilazi "pijanističke škole". Njegove interpretacije, malo je reći da dišu i da se čuje potpuna posećenost sadržaju.
Hajde nama koji nismo pijanisti 😀 objasni sta vidiš u njegovom sviranju što nadilazi kako kažeš pijanističke škole... probaj da objasniš mada nije verujem lako :). I za ove druge koje si postavio, ako stigneš :) A ja ću pokušati da razumem :)
Za violiniste već imam neki osećaj, ali za klavir osim melodije ili da li fula teže
 

Back
Top