Pijanisti koje volim

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.291
Tema je skroz lična.
Mislim da ne prošlo vreme posebnih izvođača koji su izgarali za muziku i pre svega za njen sadržaj, tačnije za ono o čemu je ta muzika (što je i najbitnije).
Iskreno mislim da su to bili ljudi od Duha, nadahnuti, Bogom "taknuti" da traže i vide nešto što nije puka estetika ni pijanizam već mnogo Viša istina i "realnost" koju muzička dela nose.

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.291

Terence Judd, nažalost veoma mlad preminuo (izgleda da je sebi oduzeo život) je po meni, tipičan primer onoga što sam naveo u prvom postu. Engleski pijanista, nije ni bitno kakvog školovanja, koliko je očigledno da nadilazi "pijanističke škole". Njegove interpretacije, malo je reći da dišu i da se čuje potpuna posećenost sadržaju.

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
16.291

Vladimir Sofronicki
Ruski pijanista
Kažu da je koristio neka sredstva (tipa morfijuma....ili slično).
Vredi poslušati sva njegova izvođenja na jutjubu.
Nije samo poetičan već skroz u duhu prethodne dvojice (koji su mu verovatno duhovni rođaci i "naslednici")

HYPE

Domaćin
Poruka
4.602

Nezaobilazni Franc List. Zanimljiv je podatak da je kao devetogodišnji dečak nastupao na otvaranju dvorca "Kaštel" u Ečkoj, u okolini Zrenjanina. I danas postoji "Franc List Fest", festival mladih talenata u klasičnoj muzici koji se održava svake godine baš u Kaštelu kod Ečke.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.822

Terence Judd, nažalost veoma mlad preminuo (izgleda da je sebi oduzeo život) je po meni, tipičan primer onoga što sam naveo u prvom postu. Engleski pijanista, nije ni bitno kakvog školovanja, koliko je očigledno da nadilazi "pijanističke škole". Njegove interpretacije, malo je reći da dišu i da se čuje potpuna posećenost sadržaju.
Hajde nama koji nismo pijanisti 😀 objasni sta vidiš u njegovom sviranju što nadilazi kako kažeš pijanističke škole... probaj da objasniš mada nije verujem lako :). I za ove druge koje si postavio, ako stigneš :) A ja ću pokušati da razumem :)
Za violiniste već imam neki osećaj, ali za klavir osim melodije ili da li fula teže

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.